Awantura o mopowanie. Dlaczego nadal nie rozdziela się po równo obowiązków domowych?

Podział obowiązków w wielu domach nie zmienił się pomimo nastania współczesnej doby.
Awantura o mopowanie. Dlaczego nadal nie rozdziela się po równo obowiązków domowych?
Fot. Unsplash
18.06.2022

Pomimo nastania XXI wieku i niekończącej się społecznej dyskusji poruszającej temat równouprawnienia, w ogromnej ilości związków to wyłącznie kobiety nadal dbają o dom. Pomimo tego, że tak jak ich partnerzy są czynne zawodowo i tak jak oni mają często bardzo napięty harmonogram dnia, to w większości wyłącznie one sprzątają oraz przygotowują posiłki.

Dlaczego ten najpopularniejszy od setek lat układ nadal ma się tak dobrze?

Zobacz także: Czerwone flagi w związku. Pasywno-agresywne uwagi

Pociągający ekspert od muffinów i plam

Jak to możliwe, że to wyłącznie na kobiece głowy w przeważającej ilości związków spada obowiązek dbania o ład w domowym zaciszu, jak i gotowania? Mimo tego, że ogromna liczna kobiet jest zdania, że partner, który byłby w stanie zaskoczyć je umiejętnością przygotowania smakowitego posiłku w posprzątanej własnoręcznie jadalni, niesamowicie urósłby w ich oczach, niemałe grono mężczyzn nadal uznaje podobny scenariusz za... mało męski.

Odwrotnie aniżeli w kobiecych mediach, jakie gloryfikują mężczyzn, którzy bez mrugnięcia okiem wkraczają do kuchni i wychodzą z niej, trzymając w dłoniach formę pełną aromatycznych muffinków, a co więcej przy okazji wywabią okropną plamę na ulubionym fartuchu partnerki, w mediach męskich dochodzi nierzadko do wykpiwania takich inicjatyw. Chociaż panie uznają domowych cudotwórców za nieprzeciętnie atrakcyjnych, to niektórzy mężczyźni nie kwapią się do podobnych wyzwań w obawie, że stracą na seksapilu

To niestety jeden najtrudniejszych do zwalczenia stereotypów.

Zobacz także: Czerwone flagi w związku: Gdy on wciąż Cię okłamuje...

Polecane wideo

Zaglądamy do szaf najbardziej stylowych it girls ze Skandynawii
Zaglądamy do szaf najbardziej stylowych it girls ze Skandynawii - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.11 / 5
Takaja (Ocena: 5) 24.06.2022 12:12
W naszym domu każdy wykonuje obowiazki. Oprócz odkurzania bo mamy roombę do tego. Ale np. mąz umie zrobić pranie czy ugotować obiad. Jakbym wyjechała w delegację to spokojnie może zostać w domu z dziećmi i sobie poradzi
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.06.2022 19:20
Otrzymujecie to co chciałyscie. Przez lata wam ryto dekiel czym ma się chłop zajmować - domem, dzieckiem, gotowaniem , praniem i was słuchaniem oraz współczuciem. Nie ma męskich facetów bo to wy jesteście męskie a skoro tak to róbcie sobie wszystko same. Jesteście w pełni silnymi mężczyznami.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 19.06.2022 00:32
Dla mnie chłop, który ma jaja potrafi sam wszystko zrobić, nie prosząc się o nic kobiety. Jeśli liczy na to że wszystko będzie za niego robić kobieta to jest zwykłą cipą nie facetem. Nigdy w życiu nie związałabym się z kaleką umysłową, która nie potrafi pralki nastawić i wyprać sobie skarpetek, albo umyć po sobie talerza. Nie wymagam też, żeby facet gotował jak Makłowicz, ale banalne w przygotowaniu dania powinien umieć przygotować. Osobiście znam faceta, który nie potrafi sobie nawet kanapek czy herbaty zrobić, bo wszystko robiła mamusia. Przyszło dorosłe życie i facet leży i kwiczy, bo nic nie potrafi zrobić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2022 21:33
Ja lubię sprzątać, zreszta nie mam wyjścia bo mąż często wyjeżdża w delegacje i sam sprząta tylko wtedy kiedy przyjeżdża do domu. Nic mi w sprzątaniu nie przeszkadza, jestem w stanie zrobić wszystko. Jedyna rzecz, której się brzydzę to wszelkiej maści robactwo, tępieniem tego badziewia zajmuje się mąż. Niestety mieszkamy blisko lasu i często mamy do czynienia z jakimś latającym potworem.
zobacz odpowiedzi (1)
Ala (Ocena: 5) 18.06.2022 15:45
Pytajcie starszych kobiet dlaczego tak wychowaly swoich synów i córki... dlatego nie ustępuje miejsca starym nigdzie. Jak patrzę na te pierdoły w moim wieku, które każą się nazywać facetami to mi przechodzi cały szacunek dla starszych. Dziaisj nie ma ani nowoczesnych facetów ani staroscieckich, 95% to wygodnickie miękiszonki. Takie rzeczy wynosi się z domu...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie