Różowe flagi w związku. Czy są tak niebezpieczne jak te czerwone?

Jak je rozpoznać i na co zwrócić uwagę?
Różowe flagi w związku. Czy są tak niebezpieczne jak te czerwone?
Fot. Unsplash
04.06.2022

Na pewno niejednokrotnie spotkałaś się z określeniem “czerwona flaga” jeśli chodzi o relacje romantyczne. To nic innego jak sygnały ostrzegawcze, które sugerują, że potencjalny partner może wcale nie być tak idealny, jak początkowo się wydawało. 

Zobacz również: Narkopata to jeden z najniebezpieczniejszych typów mężczyzn, jaki możesz spotkać. Jak go rozpoznać?

A czy kiedykolwiek słyszałaś pojęcie “różowa flaga”? W ostatnim czasie o tym zjawisku mówi się coraz częściej. Czy jest ono równie niebezpieczne co czerwone flagi? Jak je rozpoznać i na co zwrócić uwagę? 

Różowe flagi w związku. Co oznaczają i jak je rozpoznać? 

W przeciwieństwie do czerwonych flag, te różowe niekoniecznie oznaczają czyhające na nas niebezpieczeństwo. W tym przypadku najczęściej czas pokazuje, czy róż zmieni się w czerwień czy w zieleń. 

To flagi, które początkowo mogą wydawać się różowe, dopóki nie zaczniesz lepiej poznawać tej osoby i powodów jej zachowania. Na początku możesz mieć wrażenie, że to powód do zmartwień, ale dzięki odpowiedniej komunikacji często okazuje się, że wszystko jest w porządku 

- wyjaśniała seksuolożka Ness Cooper w rozmowie z portalem stylist.co.uk. 

Z kolei zdaniem Roberta Davisa, eksperta od związków, problem często polega na tym, że nie zauważamy tych flag. 

Czasami, kiedy jesteśmy kimś zauroczeni, możemy z łatwością przeoczyć negatywne cechy partnera. Mogą one sugerować większe problemy. 

Zdaniem specjalisty chodzi m.in. o sytuacje, w których nowy partner przyjaźni się ze swoją byłą albo ma zupełnie inne zainteresowania. 

Różowe flagi niekoniecznie oznaczają, że taki związek nie ma przyszłości. Ale mogą sugerować pewne problemy, które mogą się pojawić, jeśli je zignorujemy 

- dodaje Davis. 

Według ekspertów zachowania utożsamiane z czerwonymi flagami są o wiele bardziej problematyczne i mogą mieć o wiele poważniejsze konsekwencje. Odnoszą się głównie do toksycznych zachowań, podczas gry różowe flagi najczęściej wynikają z nieodpowiedniej komunikacji. 

Zobacz również: Mężczyźni pracujący w tych 5 zawodach to najgorsi mężowie. Potwierdza to prawniczka od rozwodów

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC
Horoskop miłosny na CZERWIEC - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 10.06.2022 18:55
A te różowe flagi to LPGM+-q?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2022 21:59
Ale bzdura
odpowiedz

Polecane dla Ciebie