Nie jest żadną tajemnicą, że wprawy nabiera się wraz z doświadczeniem. Podobnie jest jeśli chodzi o życie intymne. Chyba tylko w komediach romantycznych pierwszy raz jest przedstawiany jako pełny niesamowitych doznań i odbywa się w okolicznościach jak z bajki. W realnym życiu pierwsze zbliżenie wygląda przeważnie zupełnie inaczej, a dopiero z czasem i doświadczeniem nabieramy wprawy, pewności siebie i zaczynamy czerpać prawdziwą radość z życia seksualnego.
Zobacz również: Wiemy, gdzie mieszkają najlepsi kochankowie na świecie. Jak w tym rankingu wypadli Polacy?
Zdaniem niektórych taka wprawa idzie w parze z liczbą partnerów seksualnych. Ale wcale nie chodzi o zasadę “im więcej, tym lepiej”. W ramach pewnego badania postanowiono sprawdzić, jaka liczba partnerów przekłada się na najlepsze doświadczenie w łóżku. Ankietowani wskazali pewną konkretną wartość.
Fot. Unsplash
Badanie zostało zlecone przez serwis IllicitEncounters. Wzięło w nim udział 2 tys. ochotników - tysiąc mężczyzn i tysiąc kobiet. Mieli oni za zadanie określić optymalną liczbę partnerów seksualnych dla swojego partnera lub partnerki. Jaka liczba łóżkowych doświadczeń została uznana za najlepszą?
Aż 52 proc. wszystkich ankietowanych odpowiedziało, że idealna liczba partnerów seksualnych wynosi 13. Z kolei dla 73 proc. badanych 18 lub więcej partnerów to zdecydowanie zbyt dużo - uznali, że osobę o takim doświadczeniu może być “trudno zadowolić”.
Dla wielu osób wysoka liczba partnerów seksualnych jest czynnikiem zniechęcającym. Nikt nie chce być po prostu kolejnym “numerem”. Z drugiej strony nie chcemy też spotykać się z osobą, która nie ma praktycznie żadnego doświadczenia, ponieważ spodziewamy się, że okaże się nieporadna w łóżku. Trzynaście to idealna liczba, która gwarantuje, że partner będzie odpowiednio doświadczony, nastawiony na eksperymenty i z otwartym umysłem jeśli chodzi o sprawy łóżkowe
- komentowała Jessica Leoni z portalu IllicitEncounters.
W tym miejscu warto jednak dodać, że IllicitEncounters to serwis, który służy do nawiązywania romansów pozamałżeńskich, więc wyniki ankiety mogą nie być reprezentatywne dla ogółu społeczeństwa.
Co sądzicie o tym badaniu i o jego wynikach?
Zobacz również: 3-letnia abstynencja. Aż tyle osób w tym czasie nie miało żadnego życia seksualnego