„Chciałbym, żeby moja partnerka to robiła”. Mężczyźni szczerze o swoich oczekiwaniach w związku

Panowie wyznali, które z naszych zachowań lubią najbardziej. Opowiedzieli też o tych, które ich drażnią.
„Chciałbym, żeby moja partnerka to robiła”. Mężczyźni szczerze o swoich oczekiwaniach w związku
Fot. Unsplash
07.05.2022

Przepis na udany związek? Pary w wieloletnich relacjach dobrze wiedzą, że odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: wzajemne zaangażowanie obu stron. Jeśli starania i zaangażowanie są domeną tylko jednego partnera, nigdy nie będzie mowy o sukcesie.

Wiadomo jednak nie od dzisiaj, że czasem oczekiwania mężczyzn i kobiet znacznie się od siebie różnią. Dzisiaj przyjrzymy się tej kwestii z męskiej perspektywy. Czego partnerzy nie lubią w naszych zachowaniach, a co bardzo mocno doceniają?

Polecamy także: 7 najgłupszych powodów, dla których mężczyźni zostawili swoje partnerki

Jak zdaniem mężczyzn wygląda udany związek?

Panowie, wbrew pozorom, bardzo lubią, gdy partnerka okazuje im uczucia. Doceniają, gdy ukochana ich przytula, jest zainteresowana tym, co dzieje się w ich życiu, komplementuje ich, czy poświęca im swoją uwagę.

Mężczyźni cenią również naszą wylewność w mówieniu o miłości. Chcą czuć się kochani, pożądani, wyjątkowi. – Nie chodzi o to, żeby partnerka na spotkaniu z rodziną czy przyjaciółmi wieszała mi się na szyi i szeptała do ucha miłe rzeczy. Żaden facet za tym nie przepada. Jeśli robi to, gdy jesteśmy tylko we dwoje, czuję z nią wtedy wyjątkową więź. Jest intymnie, szczerze, bez wścibskich oczu – wyjaśnia 26-letni Michał.

udany związekFot. pexels.com

Czego mężczyźni nie lubią w zachowaniach partnerek?

Listę otwiera skłonność do gadulstwa i zbytniego rozwlekania tematów.Wolę jasne, zwięzłe komunikaty, a nie krążenie wokół nich. Im szybciej partnerka powie, w czym tkwi problem, tym prędzej go rozwiążemy – tłumaczy Kuba z Warszawy, a Radek dodaje: - Warto tutaj wspomnieć, że niektóre dziewczyny nie dopuszczają swoich facetów do głosu. Mówią, mówią, mówią i nawet nie ma jak wtrącić się do tego wywodu czy przedstawić swój punkt widzenia. Taka konwersacja mija się z celem.

Panowie nie lubią także słynnych „fochów”, obrażania się, naburmuszenia, czy niedomówień.Zmuszanie mnie do tego, żebym się „domyślił”, o co jej chodzi, jest równie denerwujące jak zbytnie gadulstwo i niedopuszczanie mnie do głosu – wspomina ponownie Radek.

Na liście znalazło się również wypominanie mężczyznom drobnych błędów.Moja eks potrafiła wielokrotnie przypominać mi, że o czymś zapomniałem czy że coś źle zrobiłem. To były małe przewinienia, nic poważnego, ale lubiła dokręcić mi w ten sposób śrubkę. Czułem się przez to atakowany i bardzo mnie to męczyło – wspomina 32-letni Paweł.

Zgadzacie się ze zdaniem mężczyzn? Co Was najbardziej irytuje w ich zachowaniach, a co doceniacie?

Polecamy także: Jak rozpoznać faceta, z którym nigdy nie będziesz szczęśliwa?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MAJ
Horoskop miłosny na MAJ - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
https://intimovo.com/ (Ocena: 5) 26.05.2022 14:46
O rety, kiedy my w końcu nauczymy się mówić wprost o naszych potrzebach? Tyczy się to zarówno tematów wymienionych w artykule, jak i samej sfery intymnej. Przeraża mnie to, ile osób skrywa w sobie pragnienia i fantazje, zamiast porozmawiać o nich z drugą połówką. Każdy związek poprawiłby się po takiej szczerej rozmowie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2022 07:44
Męszczyźni cześciej niż kobiety mają w sobie dziecko tzn. lubią zabawę, przyjemnosci i zaznaczam że normalnie pracują i to efektywnie. Kobiety zbyt wielką wagę przywiazują do bycia perfekcyjną żoną, matką i panią domu a potem nie mają już siły,checi i ochoty na luz i zabawe. To smutne bo dami tak wychowujemy dzieci. Dziewczynki na "panie domu" czyli służace calej rodziny a chłopców na albo narcyzów albo pełnych pasji młodziencow którzy mają do dyspozycji mamusię czyli służacą, manedżera, ochroniarza itp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 23:11
U nich domyśl się nie działa, trzeba mówić wprost co się nie podoba, co irytuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 16:21
ojej... jacy biedni ci mezczyzni.. Jak kobieta wypomina "mala rzecz" tzn ze dla niej to byla duza rzecz i wazna.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie