Zakochani w osobach, które nie istnieją. Kim są fiktoseksualiści?

Nie wyobrażają sobie relacji romantycznej z prawdziwym człowiekiem.
Zakochani w osobach, które nie istnieją. Kim są fiktoseksualiści?
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/627055948126557306 & pinterest.co.uk/pin/694187730070773073)
08.05.2022

W ostatnich latach coraz częściej i głośniej mówi się o tym, że seksualność stanowi naprawdę szerokie spektrum. Wielu osobom trudno przyjąć to do wiadomości, zwłaszcza jeśli od zawsze byli uczeni, że jedyna “słuszna” orientacja to ta heteroseksualna. A przecież w sferze emocji i intymności nic nie jest czarno-białe, a szufladki często okazują się za ciasne i całkowicie zbędne.  

Zobacz również: Monogamia? Nie, dziękuję. Te znaki zodiaku stawiają na wolność i eksperymentowanie

Właśnie z takiego założenia wychodzą m.in. osoby, które mówią o sobie, że są fiktoseksualne. W taki sposób definiują swój pociąg nie do prawdziwych ludzi, ale do postaci fikcyjnych, m.in. z książek, filmów czy gier. Okazuje się, że taka orientacja seksualna wcale nie jest czymś rzadko spotykanym - w Japonii zawarto już tysiące tego typu małżeństw. 

Fiktoseksualność. Gdy zakochujesz się w postaci fikcyjnej

Jak donosi portal nytimes.com, badanie nad fiktoseksualnością prowadzi m.in. dr Agnes Giard z Université Paris Nanterre.  

W oczach społeczeństwa poświęcanie pieniędzy, czasu i energii na kogoś, kto nawet nie jest realny to głupota. Jednak osoby zakochane w postaciach fikcyjnych postrzegają to jako konieczność. To sprawia, że czują się szczęśliwe, użyteczne i mają w życiu wyższy cel 

- tłumaczyła ekspertka. 

Z kolei z badania, którego wyniki opublikowano na stronie internetowej organizacji National Institutes of Health wynika, że osoby fiktoseksualne stanowią część społeczności LGBTQIA+, a część z nich identyfikuje się także jako osoby aseksualne, ponieważ nie wyobrażają sobie relacji romantycznej z prawdziwym człowiekiem. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ficto_Aesthetic (@ficto_aesthetic)

Myślę, że bardziej pociągają mnie postaci fikcyjne niż mój prawdziwy i bardzo miły chłopak. Uważam, że to problem. Mam motyle w brzuchu gdy czytam o postaciach fikcyjnych, które mi się podobają, ale gdy całuję mojego chłopaka, nie czuję nic 

- mówiła jedna z kobiet cytowanych w badaniu. 

Inną fiktoseksualną osobą jest pochodzący z Japonii Akihiko Kondo, który w 2018 roku poślubił Hatsune Miku, niezwykle popularną w tym kraju wirtualną piosenkarkę, która jest bohaterką wielu gier komputerowych, a nawet została zaproszona do udziału w trasie koncertowej Lady Gagi. Misją Akihiko jest edukowanie innych w temacie fiktoseksualności za pośrednictwem mediów społecznościowych, m.in. Instagrama.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 近藤 顕彦 (@akihikokondosk)

W rozmowie z portalem nytimes.com Japończyk bardzo chwalił sobie swój związek i mówił, że ma całkowitą pewność, iż jego żona “zawsze będzie przy nim i nigdy go nie zdradzi”, a on sam nigdy nie będzie musiał oglądać jej choroby lub radzić sobie z jej śmiercią. 

Słyszeliście kiedyś o takiej orientacji seksualnej? 

Zobacz również: Autoseksualizm. Coraz więcej osób właśnie tak określa swoją orientację

Polecane wideo

Mroczna strona znaków zodiaku. Oto ich najbardziej toksyczne cechy
Mroczna strona znaków zodiaku. Oto ich najbardziej toksyczne cechy - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 08.05.2022 08:08
Ludziom coraz bardziej wali na łeb.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie