Mężczyźni pracujący w tych 5 zawodach to najgorsi mężowie. Potwierdza to prawniczka od rozwodów

Mówi, że najczęściej okazują się „kontrolującymi narcyzami”.
Mężczyźni pracujący w tych 5 zawodach to najgorsi mężowie. Potwierdza to prawniczka od rozwodów
Fot. Unsplash
15.04.2022

Na pewno słyszałaś o osobach, które określa się mianem narcyzów. Istotą narcystycznego zaburzenia osobowości jest przede wszystkim potrzeba bycia podziwianym, brak empatii oraz zdolności do przyjęcia perspektywy innych osób. To wszystko sprawia, że narcyzi mają gdzieś opinie innych, a nawet są w stanie działać na szkodę społeczeństwa - byle tylko im samym było dobrze. 

Zobacz również: Dwa typy ludzi, których powinnaś wyeliminować ze swojego życia raz na zawsze

Co więcej, osoby o takim zaburzeniu wyjątkowo sprytnie maskują swoją prawdziwą osobowość. Na pierwszy rzut oka wydają się niesamowicie czarujące, a inni często do nich lgną. Dopiero po czasie okazuje się, że wdaliśmy się w wyjątkowo toksyczną znajomość czy relację romantyczną, a wówczas trudno się z niej uwolnić. 

Jak więc nie wpaść w taką pułapkę? Warto zwrócić uwagę na profesję, jaką wykonuje dana osoba, a jeśli marzymy o zamążpójściu - zwłaszcza nasz potencjalny partner. Prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych wymienia pięć branż, które z góry świadczą o problemach. 

Mężczyźni pracujący w tych 5 zawodach to najgorsi mężowie

Fot. Unsplash

Mężczyźni pracujący w tych 5 zawodach to najgorsi mężowie

Katherine Leonard pochodzi z Atlanty w stanie Georgia i jest prawniczką od rozwodów. Kobieta prowadzi również konto na TikToku, gdzie jest znana jako @jettiegirl28. 

Ostatnio prawniczka nagrała filmik, w którym wymieniła pięć zawodów, jakie kobiety powinny omijać szerokim łukiem podczas poszukiwań potencjalnego partnera. Zdaniem ekspertki mężczyźni z tych branż przejawiają cechy narcystyczne i są niezwykle kontrolujący w związkach. 

Kiedy 13 lat temu zaczęłam praktykować prawo, inna prawniczka podzieliła się ze mną statystykami na temat męskich profesji, których kobiety marzące o ślubie powinny unikać. Pomyślałam, że to dosyć dziwne i zastanawiałam się, skąd w ogóle biorą się takie statystyki, ale to utkwiło w mojej pamięci. Na przestrzeni mojej kariery zawodowej byłam świadkiem wielu trudnych spraw i - co szokujące - wiele z nich dotyczyło mężczyzn pracujących w tych zawodach 

- mówiła ekspertka na początku nagrania. 

Kobieta podkreśliła, że oczywiście nie wszyscy panowie z tych branż są nieodpowiednimi kandydatami na mężów.  

Jeśli twój mąż wykonuje któryś z tych zawodów nie oznacza to, że jesteście skazani na porażkę, albo że on jest złą osobą - na pewno istnieją wyjątki od reguły. Trzeba do tego podejść z przymrużeniem oka, ale jest to częsty motyw, jaki zaobserwowałam. 

@jettiegirl28 I think I just started a nuclear war #divorce #divorcetok #BigComfy #EasyWithAdobeExpress ♬ original sound - KK

Przedstawicieli jakich zawodów należy zatem unikać zdaniem prawniczki? Ekspertka od rozwodów wymieniła pięć profesji. Są to strażacy, policjanci, wojskowi, chirurdzy i piloci. 

Zauważyłam, że mężczyźni wykonujący te zawody są bardziej narcystyczni i kontrolujący. Sprawiają też o wiele więcej problemów podczas spraw rozwodowych.  

Prawniczka dodaje, że mężczyźni z tych branż często mają wrażenie, że są “bogami”. 

Jeśli jesteś policjantem, nosisz ze sobą broń i reprezentujesz władzę. Jeśli jesteś chirurgiem, wszyscy w szpitalu cię podziwiają i traktują cię z szacunkiem, to ty tu rządzisz. A potem wracasz do domu i ktoś każe ci wynieść śmieci. Myślę, że to trudna zmiana. 

Specjalistka przytoczyła też statystyki, z których wynika, że żołnierze często są odpowiedzialni za życie “150-200 osób naraz”. 

Są traktowani z olbrzymim szacunkiem i spoczywa na nich wielka odpowiedzialność. Mają tendencję do bycia narcystycznymi i kontrolującymi. Jestem pewna, że w tych zawodach są także świetni mężczyźni, ale jest to motyw, który obserwuję. 

A co na to internauci? Co ciekawe, wiele osób zdaje się potwierdzać teorię przedstawioną przez ekspertkę od rozwodów. 

Spotykałam się z dwoma strażakami i powiem tyle – nigdy więcej. 

Wszyscy piloci, z którymi się umawiałam, zdradzali mnie. 

Potwierdzam. Rozwiodłam się z chirurgiem. 

Mój brat był strażakiem i pięciokrotnym rozwodnikiem 

- komentowały TikTokerki. 

Inne osoby wymieniały zawody, które ich zdaniem również powinny znaleźć się na tej liście. 

Czy możemy dodać do tego zestawienia doradców finansowych? Kontrolują pieniądze i stosują przemoc ekonomiczną. 

Dodałabym do tego trenerów personalnych. 

Sportowcy! Zwłaszcza po zakończeniu kariery. 

Nie zapominajmy o prawnikach i szefach kuchni. 

A wy co sądzicie o tym zestawieniu? Macie jakieś nieprzyjemne doświadczenia z mężczyznami wykonującymi któryś z tych zawodów? 

Zobacz również: Zarabiać więcej niż on, malować się, jeść więcej niż jeden posiłek. Polscy mężczyźni naprawdę zabraniają tego swoim partnerkom

Polecane wideo

10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą
10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.08 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 10.01.2023 13:46
Kwestię zaburzeń można również rozpatrywać w świetle kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny mail: [email protected]
odpowiedz
Miałem (Ocena: 5) 23.08.2022 09:45
Najgorszemu wrogowi nie życzę mieć za sąsiada policjanta. Wszystko mu przeszkadza.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 03.08.2022 08:21
Statystyki z nikąd i tik tok wyrocznia, super, mundurowych i lekarzy wyalienować i będzie cudownie
odpowiedz
Dj (Ocena: 1) 31.07.2022 19:00
Cjxkxkxkdkjdjskdkwidiwid
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2022 12:56
Poproszę artykuł o zawodach mezczyzn-idealnych mężach. Agnieszka
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie