Jesteś rośliniarą? Możesz liczyć na o wiele większe powodzenie w życiu miłosnym

Ważna informacja dla wszystkich „plant moms”!
Jesteś rośliniarą? Możesz liczyć na o wiele większe powodzenie w życiu miłosnym
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/293648838212834871 & pinterest.co.uk/pin/117656609005421882)
09.04.2022

Jeszcze nie tak dawno temu kolekcjonowanie roślin domowych kojarzyło się głównie z zajęciem popularnym wśród emerytów. Jednak w ostatnich latach wszystko się zmieniło. Dziś coraz więcej przedstawicieli młodszych generacji określa się mianem “plant mom” albo “plant dad” i z dumą pokazuje swoją kolekcję roślinek m.in. na Instagramie. 

Zobacz również: Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram

Okazuje się, że zamiłowanie do roślin doniczkowych wpływa pozytywnie na to, w jaki sposób postrzegają nas inni - również płeć przeciwna. Dlatego jeśli jesteś tzw. rośliniarą, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Badania jasno potwierdzają, że możesz liczyć na o wiele większe powodzenie w życiu uczuciowym w porównaniu do osób, które nie mają ręki do roślin. 

Posiadanie roślin czyni nas bardziej atrakcyjnymiFot. Unsplash

Posiadanie roślin czyni nas bardziej atrakcyjnymi

Tak wynika z szeregu badań przeprowadzonych ostatnio na ten temat. W październiku 2021 roku firma CraftJack opublikowała wyniki ankiety, w której wzięło udział ponad 1,1 tys. właścicieli i właścicielek roślin domowych w wieku 18-68 lat. Zdaniem 35 proc. ich posiadanie zwiększa atrakcyjność drugiej osoby. 

Potwierdzają to dane zebrane za pomocą najpopularniejszych aplikacji randkowych. W ciągu ostatniego roku liczba opisów “plant mom” albo “plant dad” w profilach na Tinderze zwiększyła się o odpowiednio 15 proc. i 30 proc. Podobnie jest z frazami “house plant”, których liczba wzrosła o 6 proc. oraz “plant parent” - ta ostatnia zanotowała skok aż o 30 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. 

Ale to nie koniec. W aplikacji Bumble hasło “gardening” znalazło się w gronie dziesięciu najpopularniejszych zainteresowań wymienianych przez użytkowników wywodzących się z generacji Z oraz millenialsów. Z kolei 62 proc. userów aplikacji Hinge, którzy w swoich opisach zamieścili słowo “plant” należało do przedziału wiekowego 20-29 lat. 

Jaki zatem jest związek między słabością do roślin doniczkowych a atrakcyjnością? Zdaniem ekspertów dla innych może to stanowić informację na temat tego, jaką osobą jesteś w związku. 

Posiadanie roślin może podświadomie sygnalizować potencjalnym partnerom, że masz pewną dojrzałość, jesteś otwarta i wrażliwa, a także cechuje cię uczciwość i szacunek dla żywych stworzeń oraz jesteś opiekuńcza 

- mówiła terapeutka Claudia Johnson w rozmowie z portalem elitedaily.com. 

Co sądzicie o takich wynikach badań? 

Zobacz również: Kobiety nie chcą spotykać się z kociarzami. Uważają ich za mniej atrakcyjnych

Polecane wideo

Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.04.2022 17:22
Serio? U mnie w domu stoją sztuczne kwiaty z megasceny i na powodzenie nie narzekam :) Moje kwiaty wyglądają jak żywe i rzadko ktoś dostrzega to, że są sztuczne, ale to dobbrze :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie