Kiedy wieczny chłopiec staje się mężczyzną?

Niektórzy uważają, że facetem jest już 18-latek, bo w końcu posiada dowód osobisty i wreszcie może wszystko. Jednak to dojrzałość tylko na papierze, bo życie szybko weryfikuje ludzkie postawy…
Kiedy wieczny chłopiec staje się mężczyzną?
19.01.2010

Moment, kiedy chłopak przemienia się w odpowiedzialnego mężczyznę, jest chyba niemożliwy do rozpoznania. Zmiana męskiego zachowania i postrzegania świata to raczej skomplikowany, długoletni proces, a nie natychmiastowa przemiana z dnia na dzień. Niektórzy uważają, że facetem jest już 18-latek, bo w końcu posiada dowód osobisty i wreszcie może wszystko. Teoretycznie to prawda, bo każdy system prawny określa, od jakiego momentu stajemy się „dorośli”. Jednak to dojrzałość tylko na papierze, bo życie szybko weryfikuje ludzkie postawy.

Serwis OnePoll.com postanowił sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Badania wykazały, że przemiana z chłopca w mężczyznę następuje zazwyczaj w wieku… 27 lat lub później. Trzeba przyznać, że niewiele ma to wspólnego z pełnoletniością. Prawdziwy facet, to taki, który ukończył 29 lat i doczekał się potomstwa – wskazują wyniki. Oczywiście nie zabrakło porównania do kobiet, które zdaniem autorów już w wieku około 26 lat przejawiają o wiele większą dojrzałość i odpowiedzialność. W tym momencie zazwyczaj się wyciszają, nie mają już ochoty na huczne imprezy i balangowanie do rana. W przeciwieństwie do facetów, którzy imprezują także później. W raporcie nie zabrakło także konkretnych nazwisk. Justin Timberlake czy Craig David (28) to zdaniem OnePoll już prawdziwi mężczyźni, a 23-letnia Lady Gaga (23) musi jeszcze dorosnąć.

No cóż, być może mężczyźni znacznie dłużej przejawiają swoją spontaniczność i życiową beztroskę? Tylko dlaczego to my, kobiety, musimy na tym najbardziej cierpieć?

Zobacz także:

Jak udobruchać obrażalskiego faceta? 

Podpowiadamy, co zrobić by po burzy nastał piękny, słoneczny poranek!

Czy zazdrość niszczy miłość?

Zazdrość zniszczyła niejeden związek! Czy ten problem dotyczy również Ciebie?

 

Komentarze (52)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2012 22:18
Tak więc powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko pozniej nie rycz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2012 16:05
po pierwszym razie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2010 13:30
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2010 22:53
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2010 21:07
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie