Czy on jest gotowy na dziecko? Sprawdzisz to tym prostym testem

Rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Czy on jest gotowy na dziecko? Sprawdzisz to tym prostym testem
Fot. Pinterest.com (pinterest.com/pin/517984394638821838 & pinterest.com/pin/422281203401371)
21.03.2022

Niektórzy od zawsze powtarzają, że marzą o założeniu własnej rodziny. Inni otwarcie mówią o tym, że nie wyobrażają sobie siebie w roli rodzica. Są też osoby, które nie są w stanie jednoznacznie określić się w tym temacie i wychodzą z założenia, że ich plany na przyszłość jeszcze nie raz mogą się zmienić. 

Zobacz również: Tyle czasu dziennie mężczyźni zajmują się dziećmi. Ten wynik trudno skomentować

Wiele osób, które marzą o założeniu rodziny zastanawia się, jakie jest stanowisko partnera lub partnerki w tej kwestii. Dla niektórych to dość delikatny temat albo czują, że jest jeszcze za wcześnie, żeby spytać drugą połówkę o ich podejście do dzieci. Jak sprawdzić, czy twój partner jest gotowy na rodzicielstwo? Zdaniem naukowców istnieje bardzo prosty sposób, żeby to sprawdzić. 

Czy on jest gotowy na dziecko? Sprawdzisz to tym prostym testemFot. Unsplash

Czy on jest gotowy na dziecko? Sprawdzi to prosty test 

Do takich wniosków doszli badacze z University of Chicago. Wykazali oni związek między gotowością do ojcostwa, a fizjologiczną reakcją na materiały erotyczne. 

W eksperymencie wzięła udział setka heteroseksualnych mężczyzn. Żaden z nich nie miał dzieci. W pierwszej fazie badania ochotnicy wypełniali kwestionariusz, który mierzył ich zainteresowanie dziećmi oraz to, jak reagują na nie w różnych sytuacjach. 

Następnie mężczyźni mieli określić w jakim stopniu zgadzają się z różnymi stwierdzeniami na temat związków i relacji intymnych. Wśród 20 zagadnień znalazły się m.in. takie zdania, jak: “Muszę poczuć z kimś bliską więź, zanim zdecyduję się na współżycie”.  

Na końcu od ochotników pobrano próbkę śliny, a następnie wyświetlono im 12-minutowy film o treści erotycznej. Kolejne próbki śliny pobrano tuż po zakończeniu projekcji oraz 10 minut później.  

Okazało się, że u mężczyzn, którzy wykazywali większe zainteresowanie dziećmi zaobserwowano mniejszy wzrost testosteronu w odpowiedzi na materiały o treści erotycznej. 

Nasze badanie pokazuje, że istnieje silne połączenie między ciałem i umysłem. Sympatia wobec dzieci (lub jej brak) jest związana z tym, jak organizm mężczyzny - a konkretnie jego testosteron - reaguje na bodźce seksualne. Wyniki eksperymentu sugerują, że nawet zanim młodzi mężczyźni podejmą decyzje co do małżeństwa i dzieci, jesteśmy w stanie stwierdzić, którzy z nich są bardziej zorientowani na ojcostwo, a którzy mniej 

- komentował autor badania, Dario Maestripieri. 

Naukowiec wyjaśniał, że ta zależność jest logiczna z historycznego punktu widzenia. 

Młodzi mężczyźni, którzy niezbyt lubią dzieci wykazują większe fizjologiczne pobudzenie wobec niskiego bodźca seksualnego. To ma sens z perspektywy historycznej. Tacy mężczyźni “żyją szybko”. Pociągają ich i odczuwają ekscytację wobec nowych partnerek seksualnych i są gotowi wykorzystywać nowe okazje seksualne, gdy takie się pojawiają. 

Dla porównania, młodzi mężczyźni, którzy lubią dzieci są mniej podnieceni przez nowe bodźce seksualne (na przykład treści erotyczne), ale prawdopodobnie bardziej cieszą się seksem w kontekście stabilnych monogamicznych relacji z partnerkami, które dobrze znają. 

Co sądzicie o wynikach tego badania? 

Zobacz również: Jego imię zdradza, czy sprawdzi się w roli taty. Oto imiona najlepszych ojców

Polecane wideo

Wszyscy twierdzą, że ten facet wygląda jak Channing Tatum! Rzeczywiście taki podobny?
Wszyscy twierdzą, że ten facet wygląda jak Channing Tatum! Rzeczywiście taki podobny? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.05.2022 19:26
Może lepiej pogadać ze sobą i spytać: hej, robimy malucha czy nie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie