Wzór chemiczny na miłość. Co się dzieje z Twoim ciałem, gdy się zakochujesz?

Okazuje się, że istnieje naukowe wytłumaczenie wszystkich symptomów, jakie wykazujemy w trakcie zakochiwania się. Wyjaśniamy, co naprawdę stoi za przypadłością zwaną powszechnie miłością.
Wzór chemiczny na miłość. Co się dzieje z Twoim ciałem, gdy się zakochujesz?
Fot. pexels (Nastiz)
13.03.2022

Nieprzytomne rozanielone spojrzenie, niemal uskrzydlające uczucie radości, niezdolność do utrzymania koncentracji dłużej aniżeli kilka minut, przyspieszony puls, nieschodzące z twarzy rumieńce, dziwny ucisk w brzuchu, który zwykło się nazywać miłosnymi motylami...

Dlaczego dzieją się z nami takie rzeczy, gdy jesteśmy zakochane? Wyjaśniamy! Dziś kilka słów o chemicznych tajemnicach miłości.

Miłość od pierwszego powąchania

Pierwszym z mitów, jakie koniecznie trzeba obalić, jest ten związany z zakochiwaniem się od pierwszego wejrzenia. Faktycznie, miłość może dopaść nas ekspresowo i nieoczekiwanie, zupełnie jak grom z jasnego nieba, jednakże tak naprawdę jest to miłość od pierwszego powąchania.

Nie mają na nią wpływu nawet najbardziej sensualne perfumy. Chodzi o nasz zapach naturalny i zawarte w nim feromony. To właśnie konkretny aromat uruchamia całą miłosną machinę. To dzięki niemu ludzie łączą się w pracy, czy pożądają. 

Zobacz także: Zaklęcia na miłość. Jak kiedyś pomagano sobie w uwodzeniu?

Wzór chemiczny na motyle w brzuchu

Machina ta działa mniej więcej tak. Zmysłowy naturalny aromat dociera do nosa. Tam wpada na szalenie wyczulony na działanie feromonów narząd zwany lemieszowo-nosowym. W dalszej kolejności ów narząd zaczyna aktywować część mózgu zwaną podwzgórzem. Reakcja chemiczna zachodząca w podwzgórzu, kieruje nasze myśli ku atrakcyjnemu obiektowi, jakiego woń przed chwilą poczułyśmy.

Nagle zaczynają dziać się prawdziwe cuda! Jak pokazują badania pozytronową tomografią emisyjną,  nasze szare komórki zaczynają wówczas błyszczeć. To znak, że nasze podwzgórze zaczęło wydzielać neuroprzekaźnik zwany fenyloetyloaminą. Co się dzieje, gdy poziom fenyloetyloaminy w mózgu znacznie się podwyższa? Jej stężenie w mózgu objawia się opisanymi wcześniej ciekawymi symptomami. Tak jest, fenyloetyloamina bierze nas we władanie i z pasją steruje całym zespołem latających w rejonach naszego brzucha motyli.

Oto największy sekret miłości. 

Fot. Unsplash

Zobacz także: Lunarne dzieci. Jak wpływa na nas księżyc?

Polecane wideo

Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza?
Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Adriana Riley (Ocena: 5) 20.03.2022 17:13
Nazywam się Adriana Riley i chcę poinformować wszystkich o Dr Ogundele, świetnym czarodzieju, który sprowadził dla mnie mojego męża w ciągu 24 godzin po rozwodzie 1 roku, ten człowiek jest bardzo potężny, słyszałem o nim w kilku komentarzach na jego temat, skontaktuj się z nim, jeśli potrzebujesz pomocy przez WhatsApp lub Viber: +27638836445.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2022 10:19
To nie jest wzór na miłość, tylko na pożądanie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie