Grube kobiety wstydzą się uprawiać seks!

Dodatkowe kilogramy zawstydzają i odbierają ochotę na seks. W efekcie, aż połowa z nas wstydzi się rozebrać przed partnerem!
Grube kobiety wstydzą się uprawiać seks!
15.01.2010

Seksualność to niezwykle istotna sfera życia każdego człowieka, wiążąca się z pragnieniem nawiązywania więzi z ludźmi i tworzenia z nimi trwałych relacji uczuciowych. Stanowi źródło silnych doznań, których nie można przekazać werbalnie, sprawia, że partnerzy stają się silnie emocjonalnie ze sobą związani. Spełnienie może jednak nastąpić wyłącznie wtedy, gdy pożądanie psychiczne idzie w parze z możliwościami fizycznymi. Dlatego w przypadku otyłości niezwykle często dochodzi do pojawienia się zaburzeń na tle seksualnym.

Eksperci dowiedli, że osoby cierpiące na nadwagę wstydzą się uprawiać seks. Najbardziej przewrażliwieni na tym punkcie są Australijczycy – ponad połowa mieszkańców tego kraju nie jest zadowolona ze swojego życia erotycznego i wstydzi pokazać się nago partnerowi. W efekcie, aż 40% z nich marzy o tym, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy i, co ciekawe, chciałoby, aby to samo zrobił ich „nieatrakcyjny, otyły” kochanek.

Jak donosi portal News.au.com, nadwaga spędza sen z powiek również Amerykanom, Holendrom, Meksykanom i Finlandczykom – niemal 2/3 mieszkańców tych państw zadeklarowało, że minimum raz w życiu podjęło walkę z odkładającym się tłuszczykiem. Niestety, w większości przypadków bez powodzenia.

Powyższe statystyki dobitnie pokazują, jak otyłość staje się jednym z najpoważniejszych problemów XXI wieku. Lekarze podkreślają jednak, że jego skutków nie należy się doszukiwać jedynie w zaniżonej samoocenie i nieudanym życiu erotycznym. Nadwaga prowadzi do chorób serca, cukrzycy, miażdżycy, zwyrodnień stawów, żylaków oraz innych niebezpiecznych schorzeń.

Poniższe zdjęcie pokazuje, jak różni się ciało szczupłej (ważącej 50 kg) i otyłej kobiety (o wadze 100 kg). Na szczęście, istnieją przypadki potwierdzające, że nadwagę można pokonać. Endy Weck na przykład (na fotografiach po prawej stronie), dopiero po czterdziestych urodzinach zrozumiała, że dodatkowe kilogramy utrudniają jej życie. Po wizycie w Disneylandzie, gdzie przez tuszę nie mogła skorzystać z żadnej karuzeli, postanowiła schudnąć. Z ważącej 148 kg grubaski, przeistoczyła się w piękną, zgrabną kobietę. Więcej szokujących metamorfoz możecie zobaczyć tutaj.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Tego nie wolno wytykać mężczyznom! 

Wkurza cię, że twój facet ogląda się na ulicy za innymi kobietami i nie zarabia zbyt dużo? Lepiej mu tego nie mów. 

Czy warto czekać z seksem aż do ślubu? 

Co zrobić, gdy równie mocno kochamy Boga i naszą drugą połowę? 

Polecane wideo

Komentarze (177)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2013 23:40
śmierć za śmierć , jeśli to przeczytasz Twoi rodzice umrą w ciągu 1 miesiąca. Nie wierzysz? - to dlaczego Krzysztof - 36 lat umarł 25 Grudnia - powodu nie określili.Możesz tego uniknąć wysyłając to na 25 pytań. Sorki , ale nie chce ryzykować
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2012 15:24
Finlandczykom?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 20:03
mnie tam moje kilogramy nie wadzą, a ważę 95 kg przy 184 cm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2011 11:14
owszem tak dodatkowe kilogramy nie przyczyniają się do tego, że będziemy radośni i pełni energii, ale ja jestem zdania, że to nie jest koniec świata. Wystarczy tylko trochę dobrej woli i można schudnąć. Najlepiej zgłosić się do specjalisty jak na przykład lekarze z kliniki Vimed, oni są naprawdę świetni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 22:45
:/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie