„Dzień rozwodów”. Oto data, w której rozpada się najwięcej małżeństw

W tym roku przypada na zupełnie inny dzień, niż zazwyczaj.
„Dzień rozwodów”. Oto data, w której rozpada się najwięcej małżeństw
Fot. Unsplash
31.01.2022

Każdego roku astrologowie spoglądają w niebo, aby na podstawie układu gwiazd i planet ustalić, jakie daty będą dla nas najbardziej pomyślne, a jakie wręcz przeciwnie. Dzięki tej wiedzy wskazują m.in. na najlepszy i najgorszy dzień jeśli chodzi o zawarcie małżeństwa. 

Zobacz również: Najszybszy rozwód w historii. Doszło do niego podczas wesela, a wszystko przez... jedną piosenkę

A jak to jest z rozwodami? Data związana z rozpadem największej liczby związków wywodzi się nie z astrologii, ale ze statystyki – przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Tzw. Divorce Day, czyli “dzień rozwodów” przypada na pierwszy dzień roboczy w styczniu. Jednak w tym roku ta pesymistyczna data jest zupełnie inna. 

„Dzień rozwodów”. W tym roku to inna data niż zazwyczaj 

O tym, dlaczego “Divorce Day” przypada na początek nowego roku pisze m.in. “The Independent”. Jak czytamy, ma to związek z próbami ratowania związku w okresie świątecznym. Niestety wielu parom nie udaje się zażegnać kryzysu i wraz z powrotem do codziennych obowiązków decydują się złożyć papiery rozwodowe. 

Zgodnie z tym tegoroczny “dzień rozwodów” miałby być już za nami. Jednak zdaniem ekspertów “Divorce Day” jest wciąż przed nami, a przynajmniej przed Brytyjczykami. Ma to związek z nową ustawą, która wejdzie w życie 6 kwietnia. Według specjalistów z zakresu prawa rodzinnego to właśnie ta data będzie tegorocznym “dniem rozwodów”. 

Jak informuje “The Independent”, chodzi o ustawę umożliwiającą rozwód bez orzekania o winie (“No-Fault Divorce bill”), która zmieni prawo rozwodowe w Anglii i Walii. Do tej pory rozwód w tych krajach był możliwy tylko z orzekaniem o winie. Chodziło o pięć konkretnych przypadków: irracjonalne zachowanie, cudzołóstwo, pięć lat separacji bez zgody, dwa lata separacji za zgodą lub dezercja (opuszczenie małżonka). 

Od 6 kwietnia 2022 roku rozprawy rozwodowe będą przebiegać na zupełnie nowych zasadach. 

To największa reforma w prawie rozwodowym w ciągu ostatnich 50 lat i zapisze się w historii. Nowa legislacja jest bardzo wyczekiwana, ponieważ pozwala parom na rozwód bez orzekania o winie. W świetle nowego prawa pary mogą wspólnie wnieść o rozwód, a jako jego przyczynę podać “bez winy” 

- wyjaśniała Kate Daly, założycielka serwisu rozwodowego Amicable. 

Wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak “Divorce Day”?

Zobacz również: Chcesz się rozwieść? To płać. Ministerstwo Sprawiedliwości podnosi koszty, aby „chronić instytucję małżeństwa”

Polecane wideo

Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie?
Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Adriana Riley (Ocena: 5) 20.03.2022 17:10
Nazywam się Adriana Riley, mój mąż pokłócił się ze mną przez swoją kochankę i poprosił o rozwód, wszyscy wiemy, że żadna kobieta nie może znieść utraty męża i rodziny. Rozwiedliśmy się i po roku nie mogłam o nim zapomnieć, ponieważ tak bardzo go kochałam, widziałam post kobiety dzielącej się w Internecie zeznaniem o rzucającej zaklęcia, która sprowadziła dla niej męża i zjednoczyła jej rodzinę, a ma na imię Dr Ogundele, więc postanowiłem spróbować. Po 24 godzinach mój mąż zadzwonił do mnie i zaczął prosić o przebaczenie. a teraz żyję najlepszym życiem z rodziną, więc jeśli również potrzebujesz jego pomocy, skontaktuj się z nim przez WhatsApp lub Viber: +27638836445.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 31.01.2022 12:34
Zawsze winne są dwie osoby. Jedna bo krzywdzi, druga bo na to pozwala. Dla mnie rozwody wszystkie powinny być bez orzekania o winie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie