Zdrada to koniec związku? Niekoniecznie. Zdaniem naukowców może wręcz go polepszyć

Przytłaczający odsetek osób, które zdradziły mówi, że dalej są w szczęśliwych związkach.
Zdrada to koniec związku? Niekoniecznie. Zdaniem naukowców może wręcz go polepszyć
Fot. Pexels.com
20.11.2021

Wchodząc w związek albo zawierając małżeństwo raczej nikt nie zakłada, że to nieuchronnie zakończy się rozstaniem albo rozwodem. Chcemy wierzyć, że nasze uczucia, podobnie jak uczucia partnera, pozostaną stałe i będziemy ze sobą szczęśliwi już zawsze. Czasem jednak okazuje się, że życie pisze różne scenariusze.  

Zobacz również: Dla 20 proc. mężczyzn „pocałunek to nie zdrada”. Jak więc definiują niewierność?

Bywa, że uczucia między partnerami po prostu się wypalają, pojawiają się między nimi różnice nie do pogodzenia, albo jedna ze stron przestaje dochowywać wierności. Dla wielu osób zdrada jest tzw. deal breakerem i definitywnie przesądza o końcu związku - bez względu na błagania o wybaczenie ani obietnice, że druga połówka już nigdy więcej tego nie zrobi. 

Ale zdrada nie zawsze doprowadza do rozstania. Co więcej, okazuje się, że czasami może wręcz umocnić związek.  

Czy zdrada może wzmocnić związek?  

Potwierdzają to wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez ekspertów związanych z portalem Illicit Encounters. To serwis randkowy dedykowany osobom, które są w związkach, ale szukają okazji do skoku w bok. 

W ankiecie wzięło udział 2 tys. osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aż 77 proc. pytanych wyznało, że zdrada ulepszyła ich związki, a 2/3 badanych stwierdziło, że mimo skoków w bok pozostają w udanych relacjach. 

Jak odpowiedzi ochotników różniły się ze względu na płeć? Ze stwierdzeniem, że ich małżeństwo jest szczęśliwe zgodziło się 71 proc. kobiet i 63 proc. mężczyzn. Z kolei panowie w większym stopniu wyznali, że zdrada poprawiła jakość ich związku - taką opinię wyraziło 81 proc. mężczyzn w porównaniu do 72 proc. kobiet. 

Co ciekawe, aż 94 proc. ankietowanych (bez względu na płeć) stwierdziło, że byliby wściekli gdyby dowiedzieli się o zdradzie partnera lub partnerki, mimo że sami nie dochowują im wierności. 

Nie szokuje mnie, że osoby, które są szczęśliwe w związkach decydują się na zdradę. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, twoje myśli błądzą gdzieś indziej. Niewierne osoby nie chcą odejść od swoich partnerów, po prostu potrzebują dodać swojemu życiu trochę pikanterii 

- komentowała Jessica Leoni z portalu Illicit Encounters. 

Co sądzicie o takich wynikach badania? 

Zobacz również: Większość kobiet decyduje się na zdradę właśnie w tym dniu. Data wcale nie jest przypadkowa

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.02.2022 08:47
Po co publikowac coś takiego, cios zadany w plecy zawsze zostawia blizny. Za 5 lat dojdzie do kolejnej zdrady ale to nic bo przecież to sygnał dla osoby zdradzonej że musi się bardziej starać !!!! Panie nie dajcie się oszukać !!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 17:34
U mnie zdrada i to że się wydała uratowała związek. Wpadliśmy w taką rutynę że nie chcieliśmy już nawet ze sobą przebywać ani na siebie patrzeć. Wszystko nas drażniło. Kiedy zdrada wyszła na jaw wiadomo doszło do awantury ale w czasie niej wyrzuciliśmy z siebie wszystko co nam zalegało a nazbierało się tego na prawdę dużo. Kłótnie a później rozmowa trwały z prawie 10 godzin non stop. Dyskutowaliśmy do rana. Nagle okazało się że potrafimy ze sobą rozmawiać... Bez sensu wszystko tłumiliśmy sobie w obawie przed zranieniem drugiej strony... Zrobiliśmy sobie przerwę ale w czasie niej i tak codziennie rozmawialiśmy telefonicznie. Zdrada a właściwie terapia szokowa z nią związana potrafi uleczyć związek, sprawić że partnerzy się "przebudzają"
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.11.2021 21:16
Chyba tylko dla zdradzającego, bo dla zdradzanego już niekoniecznie. Zdradzasz - jesteś dla mnie śmieciem, niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2021 11:56
A ja wierzę, że może tak być, w sensie zdradzony/a może się zacząć bardziej starać. Tylko, że wtedy związek robi się szczęśliwy i udany tylko dla samego zdradzającego, to nie jest ani fajne, ani normalne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2021 20:13
Panowie to chyba cuckoldy, skoro po takim czymś ich związek stał się lepszy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie