Speed Dating, czyli szybki seks bez zobowiązań

We współczesnym świecie dobrze sprzedaje się wszystko, co zaspokaja nasze potrzeby w jak najkrótszym czasie. Mamy fast food, fast fun, fast sex, a od niedawna furorę robi… speed sex!
Speed Dating, czyli szybki seks bez zobowiązań
30.12.2009

We współczesnym, zabieganym świecie coraz trudniej znaleźć czas na spotkania  z innymi ludźmi. Coraz więcej z nas ma również problem ze znalezieniem życiowego partnera. Często nie mamy okazji ani czasu na nawiązywanie nowych znajomości. Z tego powodu portale randkowe oraz klasyczne biura matrymonialnie cieszą się niesłabnącą popularnością. Jako nowa forma poznawania potencjalnych partnerów pojawił się u nas całkiem niedawno speed dating, czyli szybkie randki.  

Pomysł przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Narodził się w 1998 roku, jako sposób na zapoznanie ze sobą jak największej liczby młodzieży żydowskiej. Propozycja tak się spodobała, że zdobyła popularność w całych Stanach, a później również na całym świecie. W Polsce pierwsza szybka randka odbyła się niecały rok temu i niemalże od razu zyskała rzesze zwolenników. Na czym dokładnie polega speed dating? Na poznaniu jak największej ilości mężczyzn/ kobiet w jak najkrótszym czasie.  

Szybkie randki odbywają  się najczęściej w klubach bądź kawiarniach, chociaż  istnieją pomysły organizowania ich np. w luksusowych limuzynach. Przy każdym stoliku siedzi mężczyzna i kobieta. Po ok. 3 do 8 minut, organizator daje sygnał dzwonkiem i siedzący przy stolikach zmieniają się. Czy w tak krótkim czasie można zorientować się, czy ktoś jest warty bliższego poznania?

Według statystki z festiwalu naukowego w Edynburgu, kobietom wystarczy ok. 30 sekund, aby rozpoznać, czy dany mężczyzna jest dobrym kandydatem na chłopka lub męża. Każdy uczestnik ma ze sobą kartę, na której może notować dane swojego rozmówcy. Oprócz tego znajdują się na nich pytania pomocnicze przygotowane przez organizatorów, na wypadek braku pomysłów do rozmowy. Gdy ktoś przypadnie nam do gustu, mamy możliwość kontynuowania znajomości już na klasycznych, długich randkach.  

Czy jest to dobry pomysł na znalezienie drugiej połówki? Niewątpliwie ciekawy. Skoro w Stanach Zjednoczonych szybkie randki od tylu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, to być może naprawdę umożliwiają znalezienie właściwego partnera bądź partnerki. Dodatkowo, świetnie wpisują się w panujący obecnie trend na szybki styl życia. W zawrotnym wręcz tempie dokonujemy selekcji kandydatów, ale na prawdziwe poznanie ich, już poza ramami speed datingu, mamy tyle czasu, ile zapragniemy. Kluczem od sukcesu szybkich randek jest właściwy dobór partnerów. Organizatorzy dbają o to, aby spotykali się ludzie w zbliżonym wieku, o podobnym statusie społecznym. Pojawiają się więc randki dla osób puszystych, seniorów, homoseksualistów, a nawet… VIPów. 

Anna Kruszewska 

Zobacz także:  

Jak pokonać stres przed randką?

Sposoby na poradzenie sobie  z przed randkowym stresem.  

Abecadło randkowiczki

Czyli jak zostać  mistrzynią randkowania?

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
Monika Kornacka (Ocena: 5) 15.07.2014 06:58
Speed Dating, czyli szybki seks bez zobowiązań to jest konieczność dzisiejszych czasów i tylko by jeszcze można było łatwo znaleźć ciekawa osobę, byłam na tym raz i tragedia jacy Panowie tam przychodzą, to już lepiej w internecie szukać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 19:21
zapraszam wszystkich na strone upolujsingla .pl - tam mozna sie dowiedziec co to jest. ten artykul to bzdura!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 19:19
jaki speed seks?? to nie ma z seksem nic wspolnego! to zwykly pomysl na poznanie nowych osob, pogadanie i dobra zabawe!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2010 10:55
W Łodzi już szybka randka odbywa się w dwóch miejscach.Wszelkie info na stronie szybkarandkalodz.com.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2010 20:39
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie