Aż 37 proc. ludzi ukrywa przed partnerem ten sekret. Dotyczy bardzo ważnej kwestii w każdym związku

Dla 13 proc. taka tajemnica prowadzi do rozwodu.
Aż 37 proc. ludzi ukrywa przed partnerem ten sekret. Dotyczy bardzo ważnej kwestii w każdym związku
Fot. Unsplash
12.09.2021

Brak szczerości i kłamstwa to jeden z najczęstszych powodów, dla których związki rozpadają się albo kończą rozwodem. Badanie z 2013 roku wykazało, że ludzie okłamują partnera lub partnerkę średnio aż pięć razy w tygodniu (!).

Zobacz również: „To gorsze niż zdrada”. Jakie sekrety są w stanie zniszczyć nawet najlepszy związek?

Ale nieszczerość w związku to nie tylko kłamanie w żywe oczy. To również zatajanie pewnych informacji przed drugą połówką. Jeden z sekretów okazuje się wyjątkowo powszechny – przyznaje się do niego aż 37 proc. osób. Co najczęściej ukrywają?

Tajemnice przed partnerem. 37 proc. osób ukrywa ten sekret

Fot. Unsplash

Tajemnice przed partnerem. 37 proc. osób ukrywa ten sekret

Dowiadujemy się tego z badania przeprowadzonego przez organizację National Endowment for Financial Education. Wynika z niego, że 37 proc. osób w związkach ukrywa przed partnerem lub partnerką informacje o zakupach, kontach bankowych, wyciągi z banku lub gotówkę.

Jak podaje NEFE, większość z 2 tys. ankietowanych, bo 21 proc. ukrywa przed swoją drugą połówką gotówkę, a 20 proc. nie dzieli się informacjami na temat wydanych pieniędzy. 12 proc. uczestników badania wyznało, że zataja dane dotyczące wyciągów bankowych albo rachunków. Z kolei 6 proc. ukrywa fakt posiadania konta w banku.

Dlaczego kłamiemy na tematy związane z finansami? 36 proc. ankietowanych odpowiedziało, że “niektóre z tych aspektów powinny pozostać prywatne, nawet wobec partnera lub partnerki”. 26 proc. twierdzi, że w przeszłości przeprowadzili rozmowę na temat pieniędzy i w związku z tym wiedzą, że partner lub partnerka byliby niezadowoleni słysząc pewne informacje. Co piąty uczestnik badania powiedział, że czuje się zbyt zażenowany lub odczuwa zbyt wielki lęk przed mówieniem o swojej sytuacji finansowej i nie chce, żeby druga połówka się o tym dowiedziała.

Jednak brak szczerości w kwestiach związanych z pieniędzmi potrafi poważnie namieszać w relacji. 75 proc. ankietowanych wyznało, że ukrywanie takich informacji w jakiś sposób wpłynęło na ich związek. 44 proc. powiedziało, że był to powód do kłótni, a u 35 proc. spowodowało zmniejszenie zaufania w związku. Dla 13 proc. sekrety finansowe doprowadziły do rozwodu.

Zobacz również: Większość kobiet decyduje się na zdradę właśnie w tym dniu. Data wcale nie jest przypadkowa

Polecane wideo

Nastolatka robi światową karierę. „Najpiękniejsza twarz, jaką kiedykolwiek zobaczyłem”
Nastolatka robi światową karierę. „Najpiękniejsza twarz, jaką kiedykolwiek zobaczyłem” - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.09.2021 18:53
U nas jest tak, ze zrzucamy się na koszta stałe, zakupy robimy na zmianę i przerzucamy pewna sumę na konto oszczędnościowe. Reszta nikogo nie interesuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2021 22:42
Ja nie zaglądam w portfel swojemu i on nie zagląda mi. Tak nam po prostu pasuje.
odpowiedz
Jot (Ocena: 5) 12.09.2021 13:11
Zarabiam na siebie więc nigdy nie tłumaczę się mężowi, nawet jak mam ochotę wydać na jakąś drogą bzdurę, to są moje pieniądze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2021 10:59
Dlatego wraz z moim narzeczonym mamy własne konta oraz konto oszczędnościowe dla dziecka. Każde z nas bardzo dobrze zarabia wiec nie mamy problemu by oszczędzać, składać się na wydatki związane z mieszkaniem czy domem, nie musimy się sobie tłumaczyć na co wydajemy kasę bo oboje w pierwszej kolejności wydajemy pieniądze na opłaty, jedzenie czy sprawy związane z dzieckiem czy oszczędzaniem…
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.09.2021 10:00
Nie byłabym szczęśliwa musząc ukrywać takie rzeczy z obawy przed reakcją partnera. Mój kocha mnie taką, jaka jestem i nawet jeśli wydam pieniądze na coś głupiego, to w końcu, to moje pieniądze i nigdy mnie nie krytykuje.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie