Właśnie tacy mężczyźni najbardziej pociągają kobiety. Chodzi o dziwny sposób, w jaki mówią

Ma to świadczyć o ich męskości.
Właśnie tacy mężczyźni najbardziej pociągają kobiety. Chodzi o dziwny sposób, w jaki mówią
Fot. Unsplash
05.09.2021

Czym jest męskość, jak ją definiować i co przez nią rozumieć? Co mamy na myśli mówiąc, że jakiś mężczyzna jest wyjątkowo męski? Ta kwestia jest inaczej intepretowana nie tylko przez panie i panów, ale także pod różnymi szerokościami geograficznymi. 

Zobacz również: „Męskość to nie to samo, co bycie mężczyzną”. Jak postrzegają ją Polacy, a jak inne nacje?

Ostatnio badanie na temat męskości przeprowadzili naukowcy z University of California. Doszli oni do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest sposób mówienia mężczyzn. Kobiety za najbardziej pociągających uznają panów, którzy... mamroczą i mówią niewyraźnie.

 

Kobietom podobają się mężczyźni, którzy mamroczą

Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie “The Journal of the Acoustical Society of America”. Dr Daniel Stehr, jeden z autorów raportu, skomentował go następującymi słowami: 

Z punktu widzenia doboru płciowego zazwyczaj preferowani są mężczyźni o cechach nieco bardziej męskich niż przeciętne. W tym kontekście mężczyźni z mniej wyraźną mową są bardziej atrakcyjni.  

Do takich wniosków naukowcy doszli po przeprowadzeniu eksperymentu na grupie 42 ochotników i ochotniczek. Wykonywali oni różne testy, które miały ocenić klarowność ich mowy. Następnie nagrania zostały odtworzone 124 osobom, które oceniały atrakcyjność zarejestrowanych głosów. 

Okazało się, że mężczyźni, którzy uzyskali słabe wyniki w “obszarze przestrzeni samogłoskowej”, czyli indeksie używanym do pomiaru zrozumiałości mowy, jednocześnie uzyskali wyższe wyniki pod względem atrakcyjności wokalnej wśród kobiet. 

Co ciekawe, sytuacja wygląda zupełnie inaczej z perspektywy panów. Badanie wykazało, że kobiety, które wypowiadają się w sposób precyzyjny i czystszymi tonami są postrzegane za bardziej atrakcyjne, ponieważ wskazuje to na kobiecość. 

Zgadzacie się z wynikami tego eksperymentu? 

Zobacz również: Właśnie o takich mężczyznach marzy aż 72 proc. kobiet. Panowie będą mocno zaskoczeni

Polecane wideo

„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS
„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 18:41
Blondyni eleganccy ,np w czarnym płaszczu... Ale fajniejsi bruneci , dobrze zbudowani . Bruneci gdy mają mokre włosy, odpiete dwa guziki . Tajemniczy , mądrzy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 18:29
Wysocy, przystojni, umięśnieni mmm
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 16:16
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, mnie to zawsze odstreczalo i jakoś nie zauważyłam wielbicielek u kolegów którzy mamrotali wręcz przeciwnie, nie lubię rozmawiają kimś pytać co chwila co mowiles
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.09.2021 19:35
Dobrze, że kobietom podoba się to że mężczyzna niewyraźnie mówi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2021 17:50
Chciałabym bym mieć taką pracę jak ci naukowcy... Ale to tylko po znajomości można taką dostać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie