Powstała nowa aplikacja randkowa. Miłość znajdziemy dzięki... memom

Podobno nic nie łączy ludzi tak, jak podobne poczucie humoru.
Powstała nowa aplikacja randkowa. Miłość znajdziemy dzięki... memom
Fot. Unsplash (Tabitha Turner)
20.07.2021

W obecnych czasach nikogo już nie dziwi, że poszukiwanie miłości przeniosło się do Internetu. Setki milionów ludzi z całego świata ma swoje profile w aplikacjach randkowych. Wielu z nich postanawia zwiększyć szanse na znalezienie idealnej pary i zakłada konto nie w jednym, ale w kilku portalach. A tych wciąż przybywa.   

Zobacz również: Nietypowa aplikacja randkowa. Użytkownicy muszą spełnić jeden kluczowy warunek

Oprócz aplikacji, które są już określane mianem “tradycyjnych”, takich jak Tinder czy Bumble, w świecie internetowych randek są dostępne również serwisy, które dobierają w pary chociażby wegetarian, osoby plus size, a nawet pomagają w znalezieniu partnera milionera. 

Teraz single i singielki będą mogli szukać miłości według bardzo istotnego (zdaniem wielu) kryterium, jakim jest poczucie humoru. Nowa aplikacja randkowa będzie kojarzyć ze sobą pary na podstawie tego, czy śmieszą ich... podobne memy. 

Schmooze. Aplikacja randkowa, która tworzy pary bazując na memach 

Na taki pomysł wpadła Vidya Madhavan, założycielka aplikacji Schmooze. Jej portal pozwala nawiązywać kontakty na podstawie algorytmu, który pomysłodawczyni określa mianem “algorytmu poczucia humoru”.  

Zeszłego lata apka została przetestowana na grupie 200 studentów ze Stanford University. Od tamtego czasu pobrało ją ponad 10 tys. osób w całych Stanach Zjednoczonych. Jak to działa? To bardzo proste. Zamiast swoich zdjęć użytkownicy dodają do profilów ulubione memy, które bawią ich najbardziej. Na ich widok inni userzy przesuwają palcem w prawo lub w lewo i na tej podstawie dobierają się w pary. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Schmooze (@schmooze.dating)

Zdaniem Madhavan jej aplikacja ma szansę odnieść sukces zwłaszcza wśród przedstawicieli generacji Z, którzy na co dzień komunikują się między sobą głównie za pomocą emoji i memów, a nie wiadomości tekstowych. 

Czy “algorytm poczucia humoru” naprawdę działa? Według twórców Schmooze – czas pokaże. Póki co aplikacja skojarzyła ok. 90 tys. par. 

Będziecie szukać miłości dzięki memom? 

Zobacz również: Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama

Polecane wideo

O jego serce powalczy 13 kandydatów. Oto pierwszy polski „Prince Charming”
O jego serce powalczy 13 kandydatów. Oto pierwszy polski „Prince Charming” - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
baba1 (Ocena: 5) 21.07.2021 13:49
jebac was
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2021 16:03
To nie wyjdzie. Podobne poczucie humoru to za malo. Najwazniesze sa wspolne cele zyciowe.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie