Czy jesteś „materiałem na żonę”? Naukowcy opisali typ twarzy kobiet, które mają mniejsze szanse na ślub

Zaskakujące wnioski.
Czy jesteś „materiałem na żonę”? Naukowcy opisali typ twarzy kobiet, które mają mniejsze szanse na ślub
Fot. Pexels.com
26.06.2021

Miłość od pierwszego wejrzenia? Jedni uważają, że to możliwe tylko w bajkach i w komediach romantycznych, podczas gdy inni przekonują, że strzała Amora może ugodzić każdego, bez żadnego ostrzeżenia. 

Zobacz również: To podobno najlepszy wiek na znalezienie męża. „Później może być z tym problem”

A co na ten temat ma do powiedzenia nauka? Podobno pierwsze wrażenie pełni naprawdę ważną rolę jeśli chodzi o kontakty z płcią przeciwną. Patrząc na drugą osobę w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na twarz. Zdaniem badaczy to właśnie jej wygląd ma decydować o tym, które kobiety mają większe, a które mniejsze szanse na ślub.  

„Materiał na żonę”. Jakie kobiety mają największą szansę na ślub?Fot. Unsplash

„Materiał na żonę”. Jakie kobiety mają największą szansę na ślub? 

Tak wynika z badań, których wnioski zaprezentowano w czasopiśmie “British Journal of Psychology”. Według naukowców panie o tzw. kobiecej twarzy, czyli delikatnej linii szczęki, pełnych policzkach, dużych oczach i ponętnych ustach wbrew tego, czego można by się spodziewać raczej nie są uznawane za “materiał na żonę”. 

Jak tłumaczą badacze, mężczyźni postrzegają kobiety o takiej twarzy jako dobre kandydatki na flirt i przelotny romans, a nie partnerki do małżeństwa. 

Nasze badanie sugeruje, że jednym z powodów, dla których mężczyźni preferują bardziej kobiece twarze do krótkotrwałych relacji jest to, że postrzegają takie kobiety jako mniej wierne i mające skłonności do romansowania 

- wyjaśniał Anthony C. Little z University of Sterling, jeden z autorów publikacji.  

Naukowiec poparł swoją teorię przykładem z samego Hollywood. 

Jennifer Aniston ma raczej prostokątną twarz i cienkie usta, co sprawia, że wygląda bardziej męsko niż Angelina Jolie. Do pewnego stopnia to wydaje się spójne z rolami Jennifer Aniston w komediach romantycznych – nie jest ekstremalnie kobieca tak jak inne aktorki albo modelki, zatem zarówno kobiety jak i mężczyźni postrzegają ją jako bardziej godną zaufania i lepszą kandydatkę do długotrwałych związków. 

Co sądzicie o takiej teorii naukowców? 

Zobacz również: Gdzie najłatwiej poznać przyszłego męża? Miłość jest naprawdę blisko...

Polecane wideo

Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce
Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.53 / 5
gość (Ocena: 1) 28.06.2021 05:35
Chyba materiałem na trzepanie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.06.2021 10:14
Dla singli, technika NLP , czyli np Nie wyjedziesz mnie .Nie będziesz moim partnerem . Podświadomość nie przyjmuje słowa nie w zdaniu rozkazujacym . Co ciekawe podświadomość nie odróżnia co było, co będzie, a co jest w wyobraźni. Dlatego mówi się ,wyobraź sobie to na mnie ...ble ble , od przeznaczenia nikt nie ucieknie ...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.06.2021 02:15
Materiał na żonę, nie solarium ,sztuczne paznokcie , skąpy stroj , włosy doczepiane , nitki , to wygląd prostytutki , nie materiał na żonę, ani matkę . Żona powinna być atrakcyjna , być na tym samym poziomie intelektualnym , być przyjaciółką.Zadbana , ale skromna , aby nie była za droga ...Ha ha Nie dziewica bo by kusilo jak to jest z innym . Kobieta która miała 1 lub 2 partnerów... Ba o ile byli dobrzy , może być lepsza jak prostytutka ... Jak ktoś myśli o zdradzie to po co mu partnerka , po to żeby służąca była? ...Tylko w takiej służącej może coś pęknąć, może zaszaleć...więc po co to ... Partnerzy są zazdrosni o potencjalne zdrady , to robią dziecko , mężczyzna powinien pracować dużo, kobieta jak ma dziecko to głupoty jej nie w głowie. Oto nie w tych czasach , kobiety w sumie prawie nic nie robia przy dziecku , do tego podrzuca dziecko komuś i która chce ,robi swoje ...to samo z Panami ,który chce wyrwie się w czasie pracy ,albo przed pracą ,robią swoje ...dziwne czasy są Nie rozumiem czemu facet szuka kompleksów kobiety ...kobietę trzeba dowartosciowac , bo dowartosciuje się gdzie indziej ...
zobacz odpowiedzi (4)
aaa (Ocena: 1) 27.06.2021 00:08
Może "nałukowcy" by się zajęli czymś pożytecznym a nie jakimiś seksistowskimi bzdurami :)
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 26.06.2021 19:31
Może ,,niewinnie” wyglądasz i nie czują zagrożenia. Wykorzystują kobiety, które uważają za słabsze. Jeśli ktoś jest zbyt miły i za szybko obiecuje tzn. że coś jest nie tak-nie jest szczery. Przepracuj to, popracuj też nad pewnością siebie. Trzymam kciuki:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie