Zachowania świadczące o tym, że masz obsesję na punkcie partnera… (i że powinnaś przestać!)

Twoje życie nie kręci się tylko wokół niego.
Zachowania świadczące o tym, że masz obsesję na punkcie partnera… (i że powinnaś przestać!)
fot. Unsplash (Allef Vinicius & Brooke Cagle)
20.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Odnosisz wrażenie, że ostatnio Twoje życie kręci się wyłącznie wokół partnera? Może wcześniej otoczenie delikatnie dawało Ci to do zrozumienia, ale Ty niekoniecznie chciałaś słuchać... 

Gdy jego nie ma w pobliżu, zastanawiasz się, co robi i na siłę szukasz kontaktu, zamiast dać mu chwilę wytchnienia. Powoli zapominasz o sobie i właściwie czujesz się wartościowa tylko z nim.

Kobieta-bluszcz? Być może masz obsesję na punkcie faceta i warto byłoby to zmienić. Jak najszybciej!

Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie

Czy mam obsesję na punkcie swojego partnera?

#1 Myślisz wyłącznie o nim

Nieważne, czy jesteś w pracy, bierzesz prysznic, albo wyprowadzasz na spacer psa... W Twojej głowie jest ciągle tylko jeden temat: ON. Zastanawiasz się, jaką przygotować mu niespodziankę lub co nie tak ostatnio powiedziałaś.

Kiedy nie ma go obok, zachodzisz w głowę, dlaczego bawi się lepiej bez Ciebie. Naprawdę nie jesteś w stanie się od tego uwolnić. Nawet przed snem!

#2 Poświęcasz mu cały swój czas

Gdy tylko masz wolną chwilę, od razu planujesz jakieś wspólne aktywności. Twoje weekendy są zapełnione spotkaniami z nim, bo co innego miałabyś robić w tym czasie?

Zabierasz go na wszystkie imprezy towarzyskie i wyjścia z przyjaciółmi, których zna na wylot. Nawet nie ma kiedy za Tobą zatęsknić. Nie uważasz, że fajnie byłoby zrobić sobie czasem babski wieczór?

#3 Szpiegujesz jego social media

Masz obsesję do tego stopnia, że zdarza Ci się zajrzeć na jego Facebooka albo przeczytać smsy w poszukiwaniu spisku. Czy na pewno ostatnio widział się z kolegami, tak jak mówił?

Gdy zauważysz wiadomość od obcej dziewczyny, szybko przeglądasz jej fotki i sprawdzasz kto to. Wyluzuj, bo w związku przyda się odrobina zaufania.

#4 Analizujesz jego konta

Zamiast zająć się sobą, Ty godzinami przeglądasz jego stare wpisy na kontach w mediach społecznościowych. Przy okazji znajdujesz komentarze od jego znajomych (o których on już pewnie zdążył dawno zapomnieć). Brawo, otrzymujesz oficjalny tytuł stalkera!

Zaczynasz zastanawiać się, co wtedy myślał i właściwie żyjesz już jego przeszłością, teraźniejszością, a o sobie całkowicie zapominasz... Co będzie następne?

#5 Wspominasz o nim w każdej rozmowie

Na jaki temat nie rozmawiałabyś z inną osobą, zawsze musisz wtrącić coś na temat chłopaka. Nic dziwnego, skoro wszystkie Twoje wspomnienia są związane tylko z nim.

To fajnie, że jest dla Ciebie taki ważny, ale Twoja przyjaciółka chciałaby wreszcie dowiedzieć się, co słychać u Ciebie, a nie u Twojego faceta...

#6 Masz wrażenie, że wszędzie go widzisz

Twój umysł jest już do tego stopnia pochłonięty myślami o chłopaku, że zaczyna kojarzyć sobie z nim zwykłych przechodniów. Bluza w podobnym kolorze na horyzoncie, plecak, albo podobny śmiech...

Rozglądasz się od razu, aby sprawdzić, czy to na pewno nie on. Musisz się uspokoić, bo wkrótce naprawdę zaczniesz mieć halucynacje. 

#7 ... i wszystko Ci o nim przypomina

Gdy widzisz coś fajnego, natychmiast musisz się z nim tym podzielić. Zastanawiasz się, czy jemu by się to spodobało, zamiast w pierwszej kolejności pomyśleć o własnych potrzebach.

Partner z czasem może poczuć się przytłoczony ilością bodźców i wiadomości od Ciebie. Czasami pomyśl też o tym, czego Ty chcesz.

#8 Tworzysz wyimaginowane sytuacje 

Każdemu zdarzają się fantazje na temat przyszłości z partnerem, albo wyobrażenia o romantycznych scenach z nim. Nie można jednak posuwać się w tym za daleko, żeby totalnie nie odlecieć.

Doceniaj to, kiedy jest obok Ciebie, a gdy jesteście osobno, zrób coś dobrego dla samej siebie, albo poświęć czas znajomym, zamiast przebywać w iluzji.

Zobacz również: 8 oznak, że za bardzo się starasz. On tego nie doceni

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni
Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 09:58
Wiem jak to jest być zdradzonym trzeba czasem pomyśleć o tej drugiej osobie. Jak ta kobieta będzie się czuła będąc zdradzoną.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2021 17:05
Ja mam faceta ale nie mam obsesji na jego punkcie, mam jednak fioła na punkcie kolegi z pracy. On jest nowy ale już zawrocil mi w głowie. Teraz właśnie knuje różne intrygi które sprawią że zostanę singielka i że on zwróci na mnie uwagę. Również problemem jest fakt że on ma żonę i dziecko. Widze jednak jak czasem na mnie patrzy, także nie będę rezygnować z własnego szczęścia z takich powodów. On często wydaje się zdolowany, nie sądzę żeby był szczęśliwy u boku swojej żony. Widziałam ja i wcale nie jest taka super. A dziecko można odwiedzać w co 2 weekend, to nie problem, to dziecko też nie wydaje się jakieś super, myślę że on mk jeszcze za to podziękuje. Jedna z moich intryg dotyczy wyswatania mojego obecnego partnera z żoną tego faceta, gdyby nawiązali romans to mogłabym ich przylapac, wiadomo byłyby rozstania, a ja poszlabym pocieszyć się w ramionach nowego kolegi, którego również sama bym pocieszala. Jeszcze wciąż dopinam szczegółu tej intrygi, mam nadzieję że się uda, nie oceniacie mnie, z miłością się nie walczy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie