Złowieszcza teoria czterech jeźdźców. Tak sprawdzisz, czy Twój związek jest skazany na porażkę

Jeśli zobaczysz ich na horyzoncie, to już koniec.
Złowieszcza teoria czterech jeźdźców. Tak sprawdzisz, czy Twój związek jest skazany na porażkę
Fot. Unsplash/Pexels
06.06.2021

Rozstanie to jedno z najtrudniejszych i najbardziej bolesnych doświadczeń, jakie mogą się przytrafić. Zwłaszcza jeśli nic nie wskazywało na to, że w związku dzieje się coś niedobrego. W takiej sytuacji porzucona osoba często zadaje sobie pytania w stylu: “Czy można było tego uniknąć?”, “Gdzie popełniłem błąd?”, “Czy to wszystko moja wina?”. 

Zobacz również: Ile czasu zajmuje uleczenie złamanego serca? Naukowcy policzyli to co do dnia

Czy koniec związku rzeczywiście można przewidzieć? Podobno odpowiedź na to pytanie brzmi – tak. Ma o tym świadczyć teoria czterech jeźdźców, która pozwala stwierdzić, czy relacja jest skazana na porażkę. Na czym ona polega? 

Teoria czterech jeźdźców Apokalipsy. Zwiastuje rozpad związku

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/563583340855556024/)

Teoria czterech jeźdźców Apokalipsy. Zwiastuje rozpad związku  

O teorii czterech jeźdźców opowiedziała na TikToku terapeutka od związków, Alex Scott, a jej nagranie zostało obejrzane prawie 4 mln razy. Okazuje się, że ta nieco złowieszcza teoria nawiązuje do Biblii – konkretnie do czterech jeźdźców Apokalipsy. 

Ekspertka zaznacza, że teoria czterech jeźdźców została opracowana przez psychologa klinicznego Johna Gottmana. Na jej podstawie można przewidzieć rozpad związku z dokładnością aż do 96 proc. 

Statystyki potwierdzają, że czterej jeźdźcy są początkowymi oznakami rozwodu albo rozstania. Niestety społeczeństwo normalizuje te zachowania. Jestem tu po to, aby rzucić na te znaki ostrzegawcze nowe światło, tak abyś trzymała się od nich z daleka 

- wyjaśniała Alex w nagraniu.  

@thealexscot

#relationshiptopics #relationshiplesson #toxicrelationshipgoals #toxiclovers #healthyrelationshipafteratoxicone #healthylovelife #relationshipdonts

♬ original sound - Alex Scot

Następnie ekspertka wymieniła jakie zachowania kryją się pod teorią czterech jeźdźców. To właśnie one mają świadczyć o tym, że twój związek zmierza w stronę zagłady i nieuchronnego końca.  

Pogarda 

“Pierwszym i najgorszym spośród czterech jeźdźców jest pogarda. Ma ona miejsce wtedy, gdy odzywasz się do partnera tak, jakbyś była od niego lepsza, a on był od ciebie gorszy” - wyjaśnia ekspertka. 

Defensywność 

“Kolejnym jeźdźcem jest defensywność. Ma miejsce wtedy, gdy przykładowo twój partner zaczyna mówić o jakimś zachowaniu, które mu się w tobie nie podoba, a ty reagujesz defensywnie zamiast spróbować go wysłuchać i nie jesteś otwarta na zmianę”.  

Obojętność 

“Numer trzy to obojętność, znana także jako ciche dni. Tego właściwie nie trzeba tłumaczyć” - mówi Alex Scott. 

Krytycyzm 

“Ostatnim jeźdźcem jest krytycyzm. Istnieje różnica między krytykowaniem zachowania partnera albo jego charakteru (np. “Nigdy nie sprzątasz w domu”), a krytykowaniem pewnych konkretnych, jednostkowych zdarzeń czy sytuacji (np. “Jestem sfrustrowana tym, że jeszcze nie wyrzuciłeś śmieci”).  

Co sądzicie o tej teorii? 

Zobacz również: Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć

Polecane wideo

Znane Polki, które nie znalazły miłości w kraju. Zakochały się w obcokrajowcach
Znane Polki, które nie znalazły miłości w kraju. Zakochały się w obcokrajowcach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie