6 cech fizycznych, którym faceci nie potrafią się oprzeć

To udowodnione naukowo: długie, kręcone włosy, wcięcie w talii, krągłe biodra. Co jeszcze?
6 cech fizycznych, którym faceci nie potrafią się oprzeć
Fot. Unsplash (Kate Kalvach)
05.06.2021

Mężczyźnie wystarcza przelotny rzut oka na kobietę, aby zadecydować, czy mu się podoba czy nie (u nas zresztą działa to podobnie). Faceci zwracają uwagę na kilka kluczowych szczegółów wyglądu związanych ze zdrowiem i... płodnością. Potencjalną partnerkę oceniają często przez pryzmat macierzyństwa. Podświadomość mężczyzny szepcze mu do ucha: Czy ona będzie zdolna do urodzenia mi dzieci? Zdaniem nauki, to właśnie cechy fizyczne związane z prokreacją decydują o fizycznej atrakcyjności kobiet w oczach mężczyzn.

To uwłaczające kobiecej godności? Zdecydowanie tak. Niestety nauka nie pozostawia pod tym względem żadnych złudzeń. Dlatego potraktuj poniższe informacje jako zwykłą ciekawostkę i podejdź do niej z pobłażliwością!

A zatem start. Przyjrzyjmy się, jakie cechy sprawiają, że płeć piękna jest atrakcyjna w oczach płci brzydkiej.

Cechy fizyczne, które podobają się mężczyznom

Zdrowe włosy

Długie, gęste i błyszczące włosy to oznaka zdrowia. Poza tym długie włosy są synonimem kobiecości. Co do fryzury, najatrakcyjniejsze będą długie, lekko potargane loki.

Delikatny makijaż

Faceci wcale nie lubią tych warstw podkładu, które na siebie nakładamy. Podobnie jak narysowanych brwi i ust, z których ścieka błyszczyk. Bardziej cenią naturalność, nawet jeżeli nie jest tak doskonała jak Twój wizerunek po nałożeniu pełnego make-upu. Kolejny raz sprawdza się zasada, że mniej znaczy więcej.

Zobacz także: Czy kłótnie w twoim związku są toksyczne?

Wysoki głos

Zdaniem naukowców, wysoki głos kojarzy się mężczyznom z młodością i drobnym, kobiecym ciałem. Zarówno jeden, jak i drugi element są dla nich szczególnie atrakcyjne. Kobiety również często deklarują, że zwracają uwagę na głos mężczyzny. 

Stosunek wielkości talii do bioder – 7:10

Wąskie talie zawsze cieszyły się uznaniem mężczyzn. Kobiety, które czytały `Przeminęło z wiatrem`, na pewno doskonale pamiętają, że główna bohaterka słynęła z najszczuplejszej talii w okolicy i był to ogromny powód do dumy. Czasy się zmieniły, ale faceci niekoniecznie - nadal doceniają u partnerki wąską talię, zwłaszcza jeżeli jest ona połączona z szerokimi biodrami. Tę ostatnią część ciała panowie kojarzą z płodnością kobiety. Im szersze biodra, tym większe predyspozycje do wydania na świat zdrowego potomka. Za idealne proporcje wielkości talii i bioder odpowiada stosunek 7:1

Uśmiech

Uśmiech to niema zachęta do zawarcia znajomości i jeden ze sposobów na flirt. Mężczyźni często podkreślają, że lubią radosne, roześmiane kobiety. 

Czerwone ubrania

Najlepsza będzie czerwona sukienka. Kolor czerwony jest kojarzony z pożądaniem. Naukowcy udowodnili, że wzmaga on atrakcyjność. Co ciekawe, to zjawisko jest obecne także w świecie zwierząt. Jeżeli masz wątpliwości, co założyć na randkę, powinny być już rozwiane.

Pamiętaj, to tylko ciekawostki. Nie bierz ich sobie do serca!

Źródło: cosmopolitan.com

Polecane wideo

Horoskop miłosny na czerwiec ♥
Horoskop miłosny na czerwiec ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.06.2021 21:10
loki nie bo to rzydowskie slabe chorobotworcze geny, wlosy najlepsze proste slowianskie, jasne, nie czarne, wymiary 90x60x90 plus minus, szeroki tylek jest super, te wszystkie waskie biodra to skutki szczepionek gmo i mieszania sie z mongolami i zydami, makijaz nie, wysoki glos tak ale zeby nie byl dziecinny jak u mongolic, dobroc charakteru opiekunczosc spokoj a nie bestie zydomongolskie, wiekszosc polek jest pomieszana z zydomongolami dobrze ze swieza krew przyjezdza z za Buga
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.06.2021 20:01
Od kiedy makijaz lub czerwone ubranie jest cecha fizyczna ???
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie