15 rzeczy, które prawie każda kobieta ukrywa przed partnerem

Wszystkie jesteśmy... kłamczuchami. Do czego zazwyczaj boimy się przyznać przed facetem?
15 rzeczy, które prawie każda kobieta ukrywa przed partnerem
Fot. Unsplash (Leonardo Miranda)
04.06.2021

Szczerość to podstawa związku - te słowa powtarzane są niczym mantra, ale przypominają raczej utarty slogan, niż rzeczywistość. Nawet w związku z bardzo długim stażem nie potrafimy być do końca sobą. Przybieramy maskę, która ma odpowiadać partnerowi i pokazać nas z jak najlepszej strony. 100-procentowa prawdomówność może przynieść więcej złego, niż dobrego.

Zobacz również: Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć

Z takiego założenia wychodzi zdecydowana większość kobiet - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli spa. Ankietowane uczciwie przyznały, że zdarza im się mijać z prawdą i ukrywać niektóre kwestie przed ukochanymi. Wiele z nich dotyczy błahych spraw, np. naszego wyglądu, ale na sumieniu mamy również znacznie bardziej poważne kłamstwa.

Aż 3/4 badanych twierdzi, że tego typu oszustwa pomagają w budowaniu zdrowego i trwałego związku. Kiedy najczęściej sobie na nie pozwalamy?

Na podstawie odpowiedzi respondentek powstała lista 15 największych kobiecych sekretów. Które z nich Ty też masz na sumieniu?

Najczęstsze kłamstwa kobiet

1. Ile naprawdę wydaję na ubrania

17 procent badanych nie przyznaje się do tego typu wydatków. Mamy skłonność do zaniżania cen, aby nie denerwować partnera.

2. Moja prawdziwa waga

Podobnie jak w przypadku cen - kilogramy też sobie odejmujemy. 14 proc. ankietowanych przyznaje, że partner nie wie, ile dokładnie ważą.

3. Ilu miałam kochanków

Taka rozmowa musi się odbyć w każdym związku, ale 13 proc. z nas mija się wtedy z prawdą. Zazwyczaj zaniżamy ich liczbę.

4. Ile wydaję na kosmetyki

Dbanie o siebie to worek bez dna. Dobrze wie o tym 12 proc. respondentek, które nie przyznają się do większości tego typu zakupów.

5. Usuwam włosy z brody

Co dziesiąta kobieta wstydzi się dodatkowego owłosienia na twarzy. O depilacji boimy się rozmawiać z płcią przeciwną.

6. Sprawdzałam jego eks na Facebooku

Kolejne 10 proc. badanych nie może się powstrzymać i regularnie sprawdza w mediach społecznościowych, co słychać u byłej partnerki ukochanego.

7. Regularnie używam jego maszynki do golenia

8 procent facetów w związkach nie zdaje sobie sprawy, że ich partnerki depilują sobie nogi czy pachy maszynką, którą kupili sobie do golenia twarzy.

8. Wysokość zadłużenia

W kwestiach finansowych zdarza nam się kłamać nie tylko ukrywając swoje wydatki. 8 proc. kobiet nie przyznaje się do debetu na swoim koncie.

9. Golę palce u stóp

Kolejne 8 proc. badanych pań robi z tego wielką tajemnicę.

10. Nienawidzę jego matki

Faceci są zazwyczaj bardzo przywiązani do swoich rodzicielek. Dla świętego spokoju 6 proc. z nas ukrywa prawdziwe uczucia względem teściowych.

11. Kocham się w kimś potajemnie

To akurat nie powinno nikogo dziwić. 5 procent kobiet w związkach ma inny obiekt westchnień i oczywiście się do tego nie przyznaje.

12. Nie lubię jego znajomych

Trudno oczekiwać, by dla mnie zerwał kontakt z przyjaciółmi, których zna od lat. Na wszelki wypadek 5 proc. pań ukrywa to, że ich nie znosi.

13. Wciąż mam kontakt z byłym

Nawet jeśli jest to przyjacielska relacja bez podtekstów - 4 proc. z nas woli ukrywać to w tajemnicy. Partner raczej tego nie zrozumie.

14. Zarabiam więcej, niż on myśli

Z dwóch powodów - mogę odłożyć większą kwotę w tajemnicy przed nim albo nie chcę urazić jego męskiej dumy. Zarobki ukrywa 4 proc. pań.

15. Depiluję wąsik

Zaledwie 2 procent kobiet nie przyznaje się do tego. Reszta nie ma problemu z dodatkowym owłosieniem na twarzy lub ich to nie krępuje.

Ile z tych kłamstw masz na sumieniu?

Zobacz również: Natalia Siwiec pokazała zdjęcie ze ślubu w Las Vegas. TAK wyglądała jej skromna suknia

Polecane wideo

Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”
Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało” - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 2) 17.06.2021 16:08
I co z tego ? No i DOBRZE ... Ja nadal jestem S A M ... I mam to ... W POSZANOWANIU ... Tylko szkoda ŻE następnych Pokoleń NIE BĘDZIE .. TAKIE KLIMATY MAMY W TYM KRAJU .... Pozdrawiam z Podlasia Piotr
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.06.2021 12:51
Dalej promujcie kłamstwa, brak szczerości, manipulacje, to więcej par będzie szczęśliwych i oddanych sobie. Żenada
odpowiedz
Gabrysia (Ocena: 5) 08.06.2021 15:43
Staram się nie mieć przed mężem tajemnic wolę być z nim szczera. Wiedział od początku, że mam problem z nadmiernym owłosieniem na twarzy i nie przeszkadzało mu to. A jak powiedziałam, że zapisałam się do Depilconcept, żeby usunąć zbędne włoski. To powiedział jedynie, że jeżeli po usunięciu będę czuła się lepiej to żebym to zrobiła :)
odpowiedz
LEW (Ocena: 5) 05.06.2021 03:22
A na pytanie o ilość partnerów odpowiadam że nie pamiętam i jest to prawda!
zobacz odpowiedzi (2)
LEW (Ocena: 5) 05.06.2021 03:19
Żadnego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie