Czy feromony naprawdę działają?

Czy zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób skutecznie uwieść mężczyznę? Dlaczego niektóre kobiety nie mają z tym problemu, a inne, pomimo swej atrakcyjności, wręcz przeciwnie? Sekret tkwi w feromonach.
Czy feromony naprawdę  działają?
10.12.2009

Wiele z nas na pewno zastanawia się, dlaczego mniej atrakcyjne kobiety często mają większe powodzenie wśród mężczyzn, niż te uważane za ładniejsze. Zdarza się, że panie o przeciętnej urodzie wprost nie mogą opędzić się od adoratorów. Dlaczego tak się dzieje? O ile kwestia ta jest jasna, jeśli doceniamy osobowość i cechy charakteru, to jednak z jakiego powodu niektórzy mężczyźni jak magnes lgną do dopiero co poznanych kobiet? Rozwiązaniem tej zagadki mogą być feromony.  

Są to skomplikowane substancje chemiczne produkowane przez wszystkie organizmy żywe. Pełnią  wiele funkcji, ale główną z nich jest rola swoistego komunikatora ( zwłaszcza tzw. feromony płciowe). Niewidoczne, bezwonne, niewyczuwalne, wpływają na przedstawicieli odmiennej płci podświadomie. Możemy sami być pod ich wpływem, nie zdając sobie nawet tego sprawy. Jak działają? Wywołują niekontrolowane zachowania reprodukcyjne bądź socjalne. Podobno, gdyby nie substancje chemiczne zawarte w kosmetykach, takich jak mydła, kremy czy perfumy, nasze własne feromony byłyby tak intensywne, że nie byłoby konieczne ich dodatkowe używanie. Niektórzy uważają, że ich działanie opiera się raczej na efekcie placebo, inni pokładają w nich duże nadzieje. Chociaż istnienie ludzkich feromonów jest nadal kwestią sporną i nie do końca zbadaną (od 1986 roku istnieje kilkadziesiąt doniesień naukowych na ten temat), to biznes oparty o ich sprzedaż kwitnie.  

Co oferują sprzedawcy feromonów? Większą pewność siebie, otwartość w kontaktach międzyludzkich a także zainteresowanie płci przeciwnej. Gwarantują, że ich zastosowanie ułatwi i umili twoje życie. Podobno, dzięki nim możemy wydawać się nie tylko bardziej atrakcyjni, ale również bardziej kompetentni i wiarygodni. Sprzedawcy polecają je przede wszystkim tym, którzy chcą mieć większe powodzenie oraz… akwizytorom, przedstawicielom handlowym i biznesmanom. Wzmocnienie pożądanych cech ma przynieść sukces. I tu w bajeczny świat zwycięzców wkracza etyka.  

Czy etyczne jest wpływanie na innych dzięki podświadomości? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Zdobywanie partnera i flirt choć odrobinę muszą być grą. Aby wzbudzić zainteresowanie swoja osobą pokazujemy się z jak najlepszej strony – stroimy się, malujemy, uśmiechamy. Gdy używamy feromonów okazuje się, że nie dla wszystkich reguły gry są takie same. Nie od dziś jednak wiadomo, że jeśli chcemy wygrać, wszystkie chwyty są dozwolone.  

Anna Kruszewska  

Zobacz także:

Udaremnij atak rywalki Sposoby na to, jak pozbyć się niechcianej konkurentki.

Jak znaleźć męża? Gdzie powinnaś szukać tego jednego jedynego?

Polecane wideo

Komentarze (56)
Ocena: 5 / 5
kamda (Ocena: 5) 15.07.2019 10:55
Jak najbardziej, o ile oczywiście są to dobrej jakości feromony, ale jeśli zamówiłaś tak jak piszesz pheromone essence to jest to górna półka, tak wiec na pewno powinny na Ciebie oddziaływać. Tak jak pisałam nastawiają pozytywnie, nieco energetycznie. Dużo tutaj zależy od dnia, bo czasami dzialaja mocniej,czasami słabiej.
odpowiedz
Alicke (Ocena: 5) 12.07.2019 10:27
Czyli feromony mogą zadziałac również na osobę jaka ich uzywa?
odpowiedz
kamda (Ocena: 5) 10.07.2019 07:27
Działa, rownież używam tych feromonów i robiłam wiele eksperymentów w pracy kiedy ich używałam i kiedy nie miałam ich na sobie i momi zdaniem ma to wpływ na inne osoby. Poza tym feromony Tobie samej powinny dodać wiecej otwartości i pewności siebie a to równiez pomaga w kontaktach międzyludzkich. Pracuje w dość męskim towarzystwie i wiele osob się rozkręca po tym jak użyję feromonów. Nie działaja jednak jeśli użyjesz ich w zbyt dużej ilosci -wtedy mogą powodować agresję. Tak więc na poczatku zacznij od mniejszych dawek.
odpowiedz
Alicke (Ocena: 5) 05.07.2019 08:54
No więc postanowiłam przetestowaś sobie feromony .Tak więc możńa tutaj napisać, że jestem świeżą użytkowniczką takiego zapachu. Zamówiłam sobie Pheromone essence. Ogolnie zaskoczenie bo buteleczka jest malutka, poza tym nie pachnie. Jak na razie pierwszy dzień dzisiaj w pracy, na razie nie widzżę efektów ale się zobaczy. Ktoś ich używał?
odpowiedz
doradca (Ocena: 5) 04.09.2016 11:47
na rynku jest dużo niedziałających produktów ale wystarczy że ktoś sprawdzi feromony na porównywarce produktów drogeryjnych żeby uniknąć podróbek! Najgorzej to kupować w ciemno
odpowiedz

Polecane dla Ciebie