Kiedy kobiety czerpią największą satysfakcję z życia intymnego? Naukowcy podali konkretny wiek

Zaskoczeni?
Kiedy kobiety czerpią największą satysfakcję z życia intymnego? Naukowcy podali konkretny wiek
Fot. Unsplash
17.05.2021

O życiu uczuciowym mówi się zazwyczaj w kontekście młodości. Podobnie jest m.in. w popkulturze, która o wiele częściej przedstawia zbliżenia nastolatków niż osób w dojrzałym wieku. W naszym społeczeństwie życie intymne osób starszych wciąż stanowi tabu i niewygodny temat. 

Zobacz również: Erotyczne fantazje Polek. Aż ciężko uwierzyć w statystyki!

A przecież seksualnością można cieszyć się w każdym wieku. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Potwierdzają to także badania, które jasno pokazują, że w przypadku kobiet intymne doznania z wiekiem stają się o wiele lepsze. Naukowcy ustalili, jakie kobiety czerpią największą satysfakcję ze zbliżeń. Podali konkretny wiek, który dla wielu osób może być niemałym zaskoczeniem. 

Wiek, w którym kobiety czerpią największą satysfakcję seksualnąFot. Unsplash.com

Wiek, w którym kobiety czerpią największą satysfakcję seksualną 

Badanie zostało przeprowadzone przez ekspertów z aplikacji Lover. Wzięło w nim udział 1,5 tys. kobiet, które pozostają w stałych związkach. Uczestniczki eksperymentu odpowiadały na pytania na temat zadowolenia ze swojego życia seksualnego. Okazało się, że najwięcej satysfakcji ze zbliżeń czerpią kobiety w wieku 45-54 lata. 

Drugą grupą wiekową, która wyraziła największe zadowolenie ze swojego życia intymnego były kobiety w przedziale 18-24 lat. Za nimi uplasowały się ankietowane w wieku 25-34 lat, następnie te w przedziale 35-44 lat, a na ostatnim miejscu kobiety w wieku 55-64 lat. 

Z danych wynika, że kobiety w wieku ponad 50 lat czerpią większą satysfakcję z seksu, ponieważ cieszą się regularnymi orgazmami. Są też pewne siebie i nie boją się prosić partnera o to, czego potrzebują, a także lepiej rozumieją swoje ciała oraz sposób, w jaki doświadczają przyjemności  

- komentowała dr Britney Blair, współzałożycielka aplikacji Lover. 

Zaskoczeni?

Zobacz również: Reguła 6 minut wprowadzi rewolucję w waszej sypialni. Doznania będą nieporównywalne

Polecane wideo

8 największych przystojniaków na naszym globie. Zgadzasz się z numerem 1?
8 największych przystojniaków na naszym globie. Zgadzasz się z numerem 1? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie