5 niezaprzeczalnych zalet bycia singielką. Wszystkie są potwierdzone naukowo

A jak wiadomo - nauka nie kłamie!
5 niezaprzeczalnych zalet bycia singielką. Wszystkie są potwierdzone naukowo
Fot. Pexels.com
13.05.2021

Bycie singielką bywa niesamowicie demonizowane. Wiele osób z góry zakłada się, że takie kobiety są nieszczęśliwe i należy im tylko współczuć. Ale czy brak partnera naprawdę jest gorszy niż tkwienie w nieudanym związku tylko po to, aby nie być samemu? To jedna z największych krzywd, jakie można sobie wyrządzić.  

Zobacz również: Im inteligentniejsza jesteś, tym dłużej pozostaniesz... singielką! Dlaczego?

Szczęśliwy związek potrafi być źródłem wielkiej satysfakcji, ale życie w pojedynkę absolutnie nie jest mniej wartościowe. Co więcej, ma pewne niezaprzeczalne korzyściNaukowcy nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Różne badania potwierdzają, że bycie singielką jest po prostu... zdrowe.  

5 zalet bycia singielką. Są potwierdzone naukowoFot. Unsplash.com

5 zalet bycia singielką. Są potwierdzone naukowo  

Jesteś bardziej aktywna fizycznie 

Tak wynika z badania, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie “Psychology Today”. Jak czytamy, singielki są sprawniejsze fizycznie, ponieważ więcej czasu poświęcają na ćwiczenia, czy to na świeżym powietrzy, czy na siłowni.  

Masz więcej pieniędzy 

Tylko ty decydujesz, na co wydajesz pieniądze i nie musisz tłumaczyć się ze swoich wydatków. Co więcej, z badania przeprowadzonego przez serwis debt.com wynika, że singielki rzadziej popadają w problemy finansowe, np. długi. 

Lepiej śpisz 

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal amerisleep.com. W jej ramach okazało się, że osoby żyjące w pojedynkę lepiej się wysypiają, a to przekłada się na lepsze samopoczucie.  

Masz więcej przyjaciół 

Z badania przeprowadzonego w roku 2015 wynika, że singielki nie tylko mają większą grupę przyjaciół niż osoby w stałych związkach, ale też ich relacje z innymi są głębsze i bardziej wartościowe.  

Jesteś bardziej produktywna 

Bycie w związku wiąże się z koniecznością pójścia na kompromis i dostosowywania swoich planów do rozkładu dnia partnera. Często jest to okupione pewnymi wyrzeczeniami. Badanie opublikowane na portalu elifesciences.org wykazało, że singielki są lepiej zorganizowane, a przez to bardziej produktywne i odczuwają na tym polu większą satysfakcję. 

Zobacz również: Bez męża i bez dzieci - właśnie takie kobiety są najszczęśliwsze. Nauka nie kłamie!

Polecane wideo

Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!”
Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!” - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 2) 03.06.2021 13:47
Nie zgadzam się z ponad połową
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2021 07:09
" teściowa" nie mogła tego zrozumieć...że ja sobie coś kupiłam...no jak ja mogłam...żałowali mi tych paru drobiazgów Tak samo było z wyjazdami . Matka siostra ja byłyśmy przyjaciółki. Wszędzie razem , Gietrzwałd, Gdańsk itd . Też żałowali mi tych wyjazdów. Mimo że z partnerem też wyjeżdżalam ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2021 07:03
Aktywnym można być również w związku. Natomiast fakt planujemy samemu każdy dzień, weekend ,każdą gościnę ...w sumie dopiero wraca Robimy to ,co nie robiliśmy w związku. Kwestia finansów też jest ważna. Robimy to co chcemy... Pamiętam miałam sklepik szkolny dodatkowo pracowałam od rana do wieczora , więc kupiłam parę sukni, " teściowa "zrozumieć. Ja sobie coś kupiłam Dodam ,że partner miał wszystko co dusza zapragnie ,zawsze . Jestem skromna , więc oni potrafili
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.05.2021 09:09
Coś w tym jest szczególnie z pieniędzmi, bo jak się jest w związku to się kupuje prezenty a to się gdzieś wychodzi i kasa leci. Nie mam faceta i dzięki temu chociażby oszczędziłam sobie na irobota. :) Z tym, że się ma więcej przyjaciół to też fakt, mój poprzedni facet był bardzo zazdrosny o mnie i nie mogłam się kontaktować z moimi kolegami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 15:34
Ja myślę, że jest w tym dużo prawdy, sama bardzo dobrze wspominam moje czasy bycia singielka. Nigdy nie szukałam faceta żeby tylko być w związku, ale jak poznałam kogoś do kogo miałam uczucia to wychodziłam w związek, obecnie jestem w szczęśliwym związku 3 lata, jest super, ale gdybym miała być singielka to wiem, że też było wspaniale, gdyż mam swoje własne życie i zainteresowania poza moim partnerem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie