Mężczyźni, którzy noszą to ubranie, mają problemy z wiernością. O jaki element męskiej garderoby chodzi?

Mamy nadzieję, że Twój facet nie ma tego w szafie...
Mężczyźni, którzy noszą to ubranie, mają problemy z wiernością. O jaki element męskiej garderoby chodzi?
Fot. Unsplash
05.02.2022

Czy skłonność do zdrady da się wyczytać z wyglądu? Wydaje się to absurdalne. Ale wielu ekspertów przekonuje, że to jak najbardziej możliwe. Podobno decydują o tym niektóre elementy fizjonomii, a także sposób zachowania. 

Zobacz również: Kobiety w tym wieku mają największy problem z wiernością. Eksperci podali konkretną liczbę

Ale to nie wszystko. Zdaniem naukowców o tendencji do zdrady mówi też sposób ubierania się. A konkretnie – jeden szczególny element męskiej garderoby. Podobno mężczyźni, którzy noszą ten ciuch, mają problemy z wiernością. O jakie ubranie chodzi? 

Zdrada a ubiór. To ubranie świadczy o tendencji do zdrady 

Zbadali to naukowcy z University of Michigan, a wyniki eksperymentu opublikowali w czasopiśmie “Personality and Social Psychology Bulletin”. W badaniu wzięło udział 376 amerykańskich studentów. Mieli oni za zadanie przyjrzeć się parze koszulek polo marki Ralph LaurenNa jednej koszulce charakterystyczne logo było małe, a na drugiej – o wiele większe. 

Następnie uczestnicy badania mieli opisać typ mężczyzny, który ich zdaniem chętnie założyłby koszulkę z mniejszym logo, oraz takiego, który wybrałby t-shirt z większym emblematem. Potem odpowiadali na pytania odnośnie cech osobowości tych mężczyzn. 

Eksperci pytali m.in. o to, czy wyimaginowani mężczyźni “często flirtują” albo “celowo podrywają cudzą partnerkę”. Pytano też o to, czy byliby dobrzy w opiece nad dziećmi albo czy byliby skłonni poświęcić większość zarobków na utrzymanie rodziny. 

Na koniec ankietowali mieli ocenić stopień zainteresowania wyimaginowanych mężczyzn związkami o różnym stopniu trwałości - od przelotnego romansu do zaangażowanego związku o długim stażu, a także określić na ile atrakcyjnych zostaliby ocenieni przez kobiety.

Zdrada a ubiór. To ubranie świadczy o tendencji do zdrady

Fot. Pexels.com  

Okazało się, że opinie na temat mężczyzn noszących ubrania z niewielkim logo są skrajnie różne niż opinie o facetach, którzy wybierają wielkie, by nie powiedzieć krzykliwe emblematy. Ci ostatni zostali ocenieni jako wyjątkowo skłonni do zdrady. Uznano też, że lubią angażować się w przelotne romanse, oraz że nie zależy im na ustatkowaniu się ani na posiadaniu dzieci. 

Mężczyźni posiadający koszulki z większymi logo luksusowych marek byli wyżej oceniani pod względem wysiłku godowego, a niżej jeśli chodzi o zaangażowanie rodzicielskie. Zostali też ocenieni wyżej jeśli chodzi o zainteresowanie krótkimi romansami, a niżej jeśli chodzi o zainteresowanie długotrwałymi związkami 

- komentował autor badania, psycholog ewolucyjny dr Daniel Kruger. 

Coś nam mówi, że wyniki tego badania mimo wszystko należy traktować z przymrużeniem oka... Ale może jest w nich jakieś ziarnko prawdy? 

Zobacz również: Miej się na baczności, jeśli Twój partner ma tyle lat. Podobno wtedy jest najmniej wierny

Polecane wideo

8 największych przystojniaków na naszym globie. Zgadzasz się z numerem 1?
8 największych przystojniaków na naszym globie. Zgadzasz się z numerem 1? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Adriana Riley (Ocena: 5) 20.03.2022 17:11
Nazywam się Adriana Riley, mój mąż pokłócił się ze mną przez swoją kochankę i poprosił o rozwód, wszyscy wiemy, że żadna kobieta nie może znieść utraty męża i rodziny. Rozwiedliśmy się i po roku nie mogłam o nim zapomnieć, ponieważ tak bardzo go kochałam, widziałam post kobiety dzielącej się w Internecie zeznaniem o rzucającej zaklęcia, która sprowadziła dla niej męża i zjednoczyła jej rodzinę, a ma na imię Dr Ogundele, więc postanowiłem spróbować. Po 24 godzinach mój mąż zadzwonił do mnie i zaczął prosić o przebaczenie. a teraz żyję najlepszym życiem z rodziną, więc jeśli również potrzebujesz jego pomocy, skontaktuj się z nim przez WhatsApp lub Viber: +27638836445.
odpowiedz
baba ze wsi (Ocena: 5) 08.03.2022 18:55
Moj csle zycie chodzi w tym samym koszula flanelowa i gumiaki, kom on jest. Zdradza mnie? hmmm moze z kurami bo chyba nie z kogutem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie