Zwyczaj, który obnaża prawdę o Waszym związku. Jeśli tak robicie, wcale nie jesteście ze sobą szczęśliwi

Osoby w naprawdę udanych związkach nie mają takiej potrzeby.
Zwyczaj, który obnaża prawdę o Waszym związku. Jeśli tak robicie, wcale nie jesteście ze sobą szczęśliwi
Fot. Unsplash
24.04.2021

O zakochany parach często mówi się, że wyglądają jak z obrazka. Wieczne trzymanie się za ręce, obdarzanie się pocałunkami i opowiadanie o swoim szczęściu każe nam wierzyć, że takie związki są idealne. Czasami jednak okazuje się, że za tymi perfekcyjnymi obrazkami kryje się gorzki sekret. 

Zobacz również: Obliczono idealną różnicę wieku między partnerami. Daje aż 97 proc. szans na trwały związek

Potwierdzają to również badania naukowe. Wyniki jednego z nich nie pozostawiają złudzeń i mówią o tym, jaki zwyczaj jest w stanie zdradzić całą prawdę o danym związku. Okazuje się, że pary, które ciągle tak robią wcale nie są ze sobą tak szczęśliwe, jak przekonują. 

Publikowanie wspólnych zdjęć świadczy o nieszczęśliwym związku

Fot. Unsplash.com 

Publikowanie wielu wspólnych zdjęć świadczy o nieszczęśliwym związku

Tym zwyczajem jest publikowanie wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych. Zdaniem naukowców pary, które notorycznie wrzucają do Sieci takie romantyczne fotki w rzeczywistości nie są ze sobą tak szczęśliwe jak mogłyby to sugerować fotografie. 

Badacze doszli do takich wniosków po przeprowadzeniu ankiety na grupie ok. 2 tys. ochotników w wieku 18-50 lat. Uczestnicy eksperymentu mieli ocenić poziom zadowolenia w związku. Odpowiadali na pytania m.in. o poziom komunikacji, życie intymne, poziom zaufania oraz jak często wrzucają do Internetu zdjęcia z partnerem lub partnerką. 

Okazało się, że zaledwie 10 proc. osób, które dzielą się swoim związkiem online określiło relację jako “bardzo szczęśliwą”. Dla porównania 46 proc. ankietowanych, którzy powiedzieli, że publikują wspólne zdjęcia bardzo rzadko stwierdziło, że jest w niezwykle udanym związku. 

Istnieją mieszane opinie na temat tego, czy regularne zamieszczanie postów w mediach społecznościowych ma pozytywny wpływ na nas i nasze relacje. Spodziewaliśmy się, że w ankiecie będą pewne rozbieżności, ale nie wiedzieliśmy, że będą one tak duże 

- komentowali autorzy badania. 

Zdaniem ekspertów wyniki eksperymentu nie sugerują, że nie powinno się publikować zdjęć z partnerem w Sieci. Ważne jest jednak, żeby to nie zdominowało całego życia, a zwłaszcza związku. 

Zobacz również: Co szczęśliwe pary robią każdego dnia? Niepozorna rzecz, która działa cuda

Polecane wideo

Suri Cruise ma już 15 lat. Nowe zdjęcia pokazują, do którego ze słynnych rodziców jest bardziej podobna
Suri Cruise ma już 15 lat. Nowe zdjęcia pokazują, do którego ze słynnych rodziców jest bardziej podobna - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 26.04.2021 19:19
Mądrzy ludzie w ogóle nie wrzucają zdjęć z prywatnego życia. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2021 16:10
Ja nie wstawiam wcale. To moje prywatnie życie. Nie posiadam konta na instagramie, na facebooku mam tylko takie z moim wyimaginowanym bohaterem z gry o tematyce fantasty. Dziwie się że takie celebryty po 30 (typu Lewandowska) wstawiają foty niemal codziennie, jakby od tego zależało ich życie medialne. Sama jestem po 30 i mam podejście jak moi rodzice, czyli to co rodzinne powinno pozostać wśród najbliższych lub przyjaciół.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.04.2021 14:37
Coś w tym jest. Mam taką znajomą co non stop wrzuca zdjęcia ze swoim mężem, jak się całują itp, pisze teksty o wielkiej miłości. A prawda jest taka, że on ją bije i wcale nie jets to szczęśliwe małżeństwo
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.04.2021 09:59
To prawda widać po portalach ..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie