Kłótnia w związku: 5 najgorszych błędów, których lepiej unikać

Spokojnie, to zdarza się w najlepszych związkach.
Kłótnia w związku: 5 najgorszych błędów, których lepiej unikać
fot. Unsplash (Parker Whitson)
30.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Nie bój się kłótni ze swoim partnerem, ponieważ zdarza się to w każdym związku. Ci, którzy mają na tyle odwagi, aby stawić czoło pojawiającym się problemom, są ze sobą dłużej niż Ci, którzy unikają ich i ciągle zamiatają ważne sprawy pod dywan, zamiast je rozwiązać. 

Zobacz również: Kobiece zachowania, które najczęściej doprowadzają do rozpadu związku

Jeśli po wymianie zdań z ukochanym, nie osiągasz zamierzonego celu, widocznie robisz coś nie tak. Nie musi chodzić o sam temat sporu, ale o sposób, w jaki go przedstawiasz

Portal brightside.me wymienił podstawowe błędy, jakich należy unikać, aby łatwiej było wam rozwiązać trudną sprawę. Trzymaj się tego poradnika, a będziecie ze sobą jeszcze długo. 

Kłótnia w związku: nigdy nie popełniaj tych błędów

#1 Kłócisz się o kilka rzeczy na raz

Mimo, że chciałaś wyjaśnić tylko jeden temat, nagle kłótnia objęła ich już... prawie dziesięć. Trudno połapać się, o co w takiej dyskusji właściwie chodzi.

Partner poczuje się przytłoczony, a Ty i tak nie rozwiążesz jednocześnie wszystkich waszych problemów. Skoncentruj się na sprawie, na której najbardziej Ci zależy, i znajdźcie wspólne rozwiązanie.

#2 Za wszystko obwiniasz partnera

Jeśli chcesz komuś udowodnić, że się myli, nie zaczynaj od zwalania na niego całej winy. Wyjdziesz na ignorantkę, która wcale nie widzi w tym swojego udziału.

Mężczyzna nie będzie chciał podjąć dialogu, ponieważ zobaczy, że jesteś już przekonana o swojej racji. Możesz zyskać przewagę, ale stracić ważny związek. Na czym bardziej Ci zależy?

#3 Praktykujesz tzw. ciche dni

Pisaliśmy już o tym, jak bardzo szkodliwa jest strategia cichych dni, czyli karania milczeniem swojego partnera. Takie podejście jest niezwykle dziecinne i przestajemy być odbierani jako poważni rozmówcy. Bardziej jak rozkapryszone dziecko, które myśli wyłącznie o sobie.

Bądź cierpliwa i wysłuchaj też argumentów drugiej strony, zanim strzelisz focha. Obrażanie się to zwykła ucieczka przed konfrontacją. Nie bój się zawalczyć o swoje potrzeby.

#4 Nie słuchasz jego argumentów

Przerywanie wypowiedzi i kwestionowanie słuszności argumentów przeciwnej strony tylko oddala was od rozwiązania. Jeśli nie potrafisz trzymać emocji na wodzy, ustal, że każde z was ma 5 minut na przedstawienie swojej perspektywy. Dopiero po tym czasie druga osoba może coś wtrącić. 

#5 Robisz to w złym miejscu lub czasie

Nic dziwnego, że on czuje się speszony, gdy robisz mu awanturę w centrum handlowym, albo w miejscu pracy. Wybierz taką przestrzeń, aby zapewnić wam prywatność i swobodę wypowiedzi.

Postaraj się również nie robić tego za pośrednictwem social mediów, ani gdy któreś z was jest zmęczone. Lepiej zdecyduj się na rozmowę w cztery oczy i przy okazji poznaj mowę jego ciała.

Zobacz również: Jeśli w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje… to z pewnością nie jest facet dla Ciebie

Polecane wideo

Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni
Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie