Uporządkuj kilka miejsc w mieszkaniu i zobacz, co się stanie. Ta sztuczka wpływa na życie miłosne kobiet!

Usuwając bałagan, zwiększasz swoje szanse na romans.
Uporządkuj kilka miejsc w mieszkaniu i zobacz, co się stanie. Ta sztuczka wpływa na życie miłosne kobiet!
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/211174972889851, pl.pinterest.com/pin/10907224087269920)
19.03.2021
Wiktoria Sobocińska

Możesz w to wierzyć, lub nie, ale porządek w Twoim domu może mieć ogromny wpływ na Twoje życie miłosne. Nie chodzi o to, że jeśli jesteś bałaganiarą, to on nie zobaczy w Tobie kandydatki na żonę. Eksperci na stronie yourtango.com twierdzą, że trzymanie niepotrzebnych rzeczy wokół, a zwłaszcza w sypialni, zwyczajnie odwraca od Ciebie uwagę partnera

Zobacz również: Jeśli robisz te 7 rzeczy, to znaczy, że chyba nie jesteś dobra w randkowaniu...

Jeśli na wejściu do domu trzymasz stosy niepotrzebnych rzeczy i aż trudno przedostać się przez nie do właściwego pokoju, to chyba znaczy, że nie do końca jesteś gotowa na powitanie kogoś nowego w tej przestrzeni. Dzieje się tak, że kiedy decydujemy się na dzielenie z kimś życia, a co za tym idzie, mieszkania, jesteśmy zmuszeni iść na kompromisy, również te dotyczące ilości przedmiotów. 

Co możesz zrobić, aby popracować nad tą sferą? Profesjonalna organizatorka powierzchni biurowych oraz domowych, Diane Quintana, odpowiada.

Porządek w domu wpływa na życie miłosne

Według ekspertki bałagan już na dzień dobry sprawia, że opada cała romantyczna atmosfera. Zamiast postawić w widocznym miejscu przedmioty, z którymi się utożsamiasz, uważasz je za piękne i mogłabyś zdradzić dzięki temu coś więcej na swój temat, Ty kładziesz na wierzchu wszystko. 

Ciężko też zrelaksować się w zagraconej sypialni. Można wręcz poczuć niepokój i zirytowanie... A Ty sama przypominasz sobie niezałatwione sprawy, zamiast cieszyć się obecnością partnera

Aby wreszcie być bardziej obecna w miłości, a nie tkwić w przeszłości razem z leżącymi wszędzie rupieciami, rozejrzyj się wokół i zrób kilka ćwiczeń, zanim następnym razem kogoś zaprosisz.

Zadbaj o przytulne wejście

Przedpokój to nasza wizytówka, więc postaraj się, aby goście nie potykali się o rozrzucone buty i płaszcze. Wyrób w sobie nawyk porządkowania toreb po każdym dniu, wyrzucaniu śmieci z kieszeni.

Zdejmij z wolnostojącego wieszaka nadprogramowe kurtki. Wyrzuć wykorzystane bilety i paragony.

Zrób miejsce na wspólny posiłek

Ustal wygodną przestrzeń, w której wspólnie będziecie mogli delektować się posiłkiem. Cały romantyzm ulotni się, gdy będziecie jeść zamówioną kolację pośród sterty listów, ulotek i rachunków.

Niech znajdzie się miejsce na drugie krzesło, abyście usiedli swobodnie, i szklanki z napojem na stole. Jedzenie z pudełek na podłodze ma swój urok, ale tylko podczas długich seansów filmowych.

Uporządkuj swoją sypialnię

Na koniec zadbaj o pomieszczenie, w którym dzieje się magia. Aby stworzyć przytulny klimat, pozbieraj wszystkie ubrania i odłóż do szafy, zabierz z widoku ręczniki. Zacznij od pościelenia łóżka i rozłożenia na nim jakiejś fajnej narzuty i poduszek. 

To dobry nawyk, który pomoże Ci poczuć się pewnie ze sobą. Nie będziesz myśleć o tym, że znowu mogłaś posprzątać i tłumaczyć się partnerowi, zamiast koncentrować się na randce. 

Od razu lepiej, prawda?

Zobacz również: Prosty sposób, żeby sprawdzić, czy on będzie dobry w łóżku

Polecane wideo

Anna Dereszowska uciekła z miasta i zamieszkała w nowoczesnym gniazdku. Jak prezentuje się jej willa?
Anna Dereszowska uciekła z miasta i zamieszkała w nowoczesnym gniazdku. Jak prezentuje się jej willa? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Mika (Ocena: 5) 24.03.2021 14:31
Sprzątam raz w tygodniu tak porządnie. W tygodniu wystarczy, że odpalę bravaa i ona sobie radzi z zabrudzeniami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie