Czy Wasze małżeństwo będzie udane? Decyduje o tym... Twoje DNA

Okazuje się, że dobre geny to podstawa - także w miłości.
Czy Wasze małżeństwo będzie udane? Decyduje o tym... Twoje DNA
Fot. Pexels.com
27.02.2021

Decydując się na ślub chyba nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że jego małżeństwo zakończy się rozwodem. Chcemy wierzyć w to, że nasze uczucia do partnera nigdy się nie zmienią i wspólnie stworzymy szczęśliwy i udany związek aż do grobowej deski. 

Zobacz również: Tak naprawdę wygląda pierwszy rok małżeństwa. Nie zawsze jest cukierkowo

Niestety nie zawsze tak się dzieje. Zdarza się, że nawet najlepiej zapowiadające się związki kończą się rozwodem. Czy istnieje sposób, aby mimo wszystko temu zapobiec? Zdaniem naukowców mogą w tym pomóc... badania DNATo właśnie ten nośnik informacji genetycznej ma skrywać odpowiedź na pytanie, czy związek będzie udany czy też nie. 

Udane małżeństwo. Sekret tkwi w DNA i wariacji jednego z genów 

Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Arkansas. Sugerują, że o trwałości małżeństwa ma decydować wariacja genu CD38, zwana wariacją “CC”. Ten wariant ma być powiązany z większym odczuwaniem wdzięczności. Zdaniem badaczy osoby z tą wariacją genu posiadają wyższy poziom cech mających wpływ na satysfakcję w małżeństwie.  

Chcieliśmy sprawdzić, czy jednym z powodów, dla których niektórym osobom trudniej jest utrzymać satysfakcję po zawarciu małżeństwa są potencjalne predyspozycje genetyczne 

- wyjaśniała Anastasia Makhanova, jedna z autorek badania. 

Aby to sprawdzić, naukowcy przeanalizowali materiał DNA od 142 nowożeńców, zebrany trzy miesiące po zawarciu przez nich małżeństwa. Ponadto ochotnicy wypełnili ankietę, a następnie powtarzali ją co cztery miesiące przez kolejne 3 lata.  

Osoby z wariacją “CC” odczuwają większą wdzięczność wobec partnera, bardziej mu ufają i łatwiej wybaczają. Są też bardziej usatysfakcjonowane w małżeństwie w porównaniu z osobami z wariacjami “AC” oraz “AA 

- stwierdzili badacze. 

Makhanova uspokaja jednak, że osoby, które nie mają w swoim DNA wariacji genu o nazwie “CC” wcale nie są skazane na niepowodzenia w małżeństwie i rozwód. 

Chodzi po prostu o to, że w ich przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych problemów jeśli chodzi o te kwestie małżeńskie. Takie osoby będą musiały włożyć nieco więcej pracy, żeby je rozwiązać. 

Spodziewaliście się, że sekret udanego małżeństwa może kryć się w DNA? 

Zobacz również: W tym wieku Polki najczęściej wychodzą za mąż. Czy to idealny moment na ślub?

Polecane wideo

My KONTRA nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku: 10 obrazków, które celnie pokazują, jak bardzo zmieniły się czasy
My KONTRA nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku: 10 obrazków, które celnie pokazują, jak bardzo zmieniły się czasy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.25 / 5
Kawaler bardzo samotny .. MIŁOŚCI ... (Ocena: 5) 10.04.2021 19:44
Naukowe wywody .. Niusy z Uniwerku .. I NIC nie pomogły .. Ciągle jestem SAM ... i mam TEGO DOSĆ ... Szukam tej JEDYNEJ POŁÓWKI SERCA .. i szukam .... Oj .. Miłości GDZIE JESTEŚ DZIŚ a jutro ? Pozdrawiam z .. Michałowa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2021 09:08
Czy ktoś z was wie gdzie można spotkać ginekologiczną szparko dajkę
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 27.02.2021 16:00
Taka sama głupota jak dobór partnera na podstawie znaku zodiaku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie