Niekoniecznie zdrada. 90 proc. rozwodów to efekt tych czterech zachowań

W rzeczywistości to bardzo drobne rzeczy.
Niekoniecznie zdrada. 90 proc. rozwodów to efekt tych czterech zachowań
Fot. Pexels.com
14.02.2021

Decydując się na ślub chyba żadnej parze nie przechodzi przez myśl, że ich związek (zawierany przecież na zawsze) może dobiec końca. Każdy chce wierzyć, że uczucia, które żywi do drugiej osoby nigdy nie osłabną, oraz że relacja łącząca parę zawsze będzie zgodna, pełna szacunku i miłości. Ale niestety czas i rutyna robią swoje, a prędzej czy później każda para napotyka w związku na pewne trudności. 

Zobacz również: Najgorszy kobiecy nawyk, który prowadzi do rozstania, a nawet rozwodu

Jakie kryzysy w największym stopniu przyczyniają się do rozwodu? Dla wielu osób odpowiedzią, która automatycznie przychodzi na myśl jest zdrada. Jednak zdaniem ekspertów niewierność wcale nie znajduje się w gronie najpowszechniejszych czynników, które przekładają się na decyzję o zakończeniu małżeństwa. Specjaliści cytowani przez portal yourtango.com wymieniają cztery zupełnie inne zjawiska, które zwiastują rychły rozwód. Co znalazło się na liście? 

4 najczęstsze przyczyny rozwodów 

Fot. Pexels.com

4 najczęstsze przyczyny rozwodów 

Wzajemne skarżenia 

Zdaniem ekspertów od związków to jedno z najgorszych zachowań, które w prostej linii prowadzą do zakończenia małżeństwa. Niestety wiele par zamiast postawić na otwartą komunikację woli założyć najgorsze i rzucać pod adresem drugiej połówki różnego rodzaju oskarżenia, nawet gdy nie znają wszystkich faktów. To tworzy atmosferę wzajemnych podejrzeń i braku zaufania.  

Eskalacja kłótni 

Kłótnie zdarzają się nawet najzgodniejszym parom. Nie wszystkie potrafią jednak poradzić sobie z narastającymi negatywnymi emocjami. W efekcie zamiast łagodzić kłótnię, stawiają na niepotrzebną eskalację. Problem narasta, a zamiast dążyć do porozumienia każde z partnerów próbuje być górą i postawić na swoje za wszelką cenę. To wyjątkowo toksyczne. 

Brak szacunku 

Kiedy uczucia w związku zaczynają gasnąć bardzo łatwo jest zacząć traktować partnera bezosobowo. Osoba, która jeszcze do niedawna stanowiła drugą połówkę staje się w naszych oczach kimś obcym, irytującym, kimś, w kim widzimy tylko wady. W takiej sytuacji wielu partnerów przestaje okazywać sobie szacunek, a bez niego nie można mówić o udanym związku. 

Poczucie osamotnienia 

Każdy człowiek od czasu do czasu potrzebuje chwil tylko dla siebie - także w związku. Ale jeśli ty i twój partner oddaliliście się od siebie na tyle, że nie czujecie się dłużej komfortowo w swoim towarzystwie to wyjątkowo zły znak. Jeżeli zamiast spędzać czas wspólnie szukacie wymówek, żeby się ze sobą nie widywać ani nawet nie rozmawiać, wasz związek jest już raczej spisany na straty. 

Zobacz również: Te sygnały nie pozostawiają złudzeń. On wkrótce Cię rzuci

Polecane wideo

Horoskop miłosny na luty 2021
Horoskop miłosny na luty 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 4) 20.02.2021 09:24
Haha olej gościa, po prostu chory psychicznie idiota ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 06:57
Mnie mąż zostawił jak się dowiedział że moim ginekologiem jest facet. Zwyzywał mnie od dziwe. stwierdził że mając wybór wybrałam facet, to teraz niech sobie z nim żyje.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.02.2021 14:22
Następny powód zaborcza teściowa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie