15 rodzajów męskich pocałunków oraz ich znaczenie ♥

Co oznaczają jego pocałunki?
15 rodzajów męskich pocałunków oraz ich znaczenie ♥
Fot. Unsplash (Cade Prior & Natalia Sobolivska)
02.02.2021

Istnieje wiele rodzajów pocałunków. Inaczej całują się zakochani, inaczej przyjaciele i rodzice z dziećmi. Każdy pocałunek wyraża miłość bądź i przywiązanie. Pocałunki są przyjemne i wzmacniają relację.

Wiele kobiet zastanawia się, co oznacza pocałunek od faceta, który im się podoba. Nie każdy jest wyrazem romantycznego uczucia. Pod tym względem można łatwo zrobić sobie nadzieję, dlatego lepiej poznać znaczenie najpopularniejszych pocałunków.

Ten temat został opisany szczegółowo w książce Sheril Kirshenbaum pt. „The science of Kissing”.

Zobacz także: 6 damskich sekretów, które najbardziej trapią mężczyzn

Jakie są rodzaje pocałunków i co oznaczają?

Francuski pocałunek

Francuski pocałunek to jeden z najbardziej namiętnych. Wyraża pożądanie pomiędzy osobami, które się całują. Podobno francuski pocałunek to rodzaj sztuki, w której każdy powinien osiągnąć stopień mistrza.

Szybki buziak

Szybkiego buziaka ludzie dają sobie w miejscach publicznych. Jedna osoba z zamkniętymi ustami cmoka usta drugiej. Ten pocałunek wyraża głęboką zażyłość. Jest typowy dla osób, które długo się znają.

Pocałunek w policzek

W niektórych krajach oznacza on przywitanie i zastępuje uścisk dłoni. Pocałunek w policzek, który jest dłuższy niż powinien być, sugeruje, że ta osoba być może ma ochotę na bardziej namiętnego buziaka. Oczywiście ma tutaj znaczenie, czy ów pocałunek przy każdym spotkaniu jest przeciągły.

Pocałunek przesłany w locie

Może być przejawem flirtu. Przeważnie oznacza oddanie, chęć pokazania uczucia drugiej osobie.

Pocałunek w nos

Pocałunek w nos służy zwróceniu uwagi partnera w żartobliwy sposób.

Pocałunek w czoło

Niektórzy mówią, że to matczyny pocałunek, ale pokazuje on troskę i oddanie.

Pocałunek w ucho

Ucho to jedna z najbardziej wrażliwych części ciała. Całowanie jej może wywoływać łaskotki. To własnie dlatego niektórzy całują swoich partnerów w ucho – chcą ich rozweselić.

Pocałunek w rękę

To jeden z najstarszych rodzajów pocałunków. Wyraża szacunek i admirację.

Pocałunek w szyję

Przednia część szyi jest bardzo wrażliwa, dlatego osoby, będące ze sobą w bliskich relacjach, lubią całować się w ten sposób. Poza tym pocałunki w szyję są często wstępem do miłosnego aktu.

Pocałunek z kąsaniem szyi

Niestety prawda jest taka, że mężczyźni kąsają szyję kobiet z prostego powodu. To sygnał dla otoczenia, że są z nimi w relacji.

Pocałunek bez języczka

Pocałunek bez języczka oznacza emocjonalną więź. Osoby, które całują się w ten sposób, są ze sobą szczęśliwe i mają wspólne plany na przyszłość.

Pocałunek eskimoski

Wyraża on czułość i jest typowy dla Eskimosów. Podobno pocieranie się nosami ma chronić przed odmrożeniem ust.

Pocałunek z przygryzieniem wargi

To jedna z form francuskiego pocałunku. Jedna z osób delikatnie przygryza wargi drugiej. Przygryzanie wargi jest przejawem grymaśnego charakteru. Ten pocałunek może przerodzić się w bardziej namiętny.

Głęboki pocałunek

Osoby, które całują się w ten sposób, wyglądają, jakby miały ochotę wciągnąć się nawzajem ustami. Pocałunek wymaga dużego wysiłku, wyraża pożądanie i namiętność.

Pocałunek z jednoczesnym kontaktem ciała

Jest typowy dla par, które są ze sobą długo. Może wyrażać namiętność albo być formą przywitania lub pożegnania. Ludzie rzadko kiedy całują się w ten sposób publicznie. Kontakt ciała jest raczej zarezerwowany dla sytuacji intymnych.

Zobacz także: 5 sytuacji, w których mężczyźni uważają kobietę za najbardziej pociągającą (Niektóre naprawdę dziwne!)

Polecane wideo

Tak wygląda dziewczyna najbardziej rozchwytywanego faceta na Tinderze. Pasują do siebie?
Tak wygląda dziewczyna najbardziej rozchwytywanego faceta na Tinderze. Pasują do siebie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie