Erotyczne fantazje Polek. Aż ciężko uwierzyć w statystyki!

Co tak naprawdę chodzi nam po głowie?
Erotyczne fantazje Polek. Aż ciężko uwierzyć w statystyki!
fot. iStock (Prostock-Studio)
09.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Niektóre z nich usilnie próbujemy przenieść na teren sypialni, a inne pozostają jedynie w strefie naszych marzeń i wręcz wstydzimy się o nich rozmawiać. Fantazje seksualne nie są niczym złym ani perwersyjnym, tylko pozwalają nam dotrzeć do naszych intymnych potrzeb i lepiej zrozumieć siebie.

Zobacz również: Najpopularniejsze MĘSKIE FANTAZJE: Czego faceci chcą w łóżku?

Uzyskiwanie spełnienia na poziomie myśli ułatwia nam także zorientowanie się, czego tak naprawdę brakuje nam ze strony partnera. Czasami faktycznie jest to łóżkowe niedopasowanie, ale może warto byłoby o tym po prostu porozmawiać? W końcu to podstawa naszego szczęścia i satysfakcji z relacji oraz wszelkich zbliżeń...

O czym fantazjują Polki?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w równym stopniu fantazjują o seksualnych przygodach czy szczególnych doświadczeniach. To udowodniony fakt! Na każdego z nas dany bodziec może zadziałać zupełnie inaczej i dobrze byłoby dowiedzieć się, co sprawia nam największą przyjemność.

Naukowcy regularnie badają, co tak naprawdę intryguje kobiety w sferze seksualnej. Wyniki znalezione w raporcie Vamea o życiu łóżkowym Polek mogą być dla niektórych wyjątkowo zaskakujące. Co się w nim znalazło?

#1 Stosunek z... obecnym partnerem

Jak się okazuje, aż 1/3 z nas marzy o tym, aby realizować swoje fetysze i potrzeby z obecnym kochankiem, jak czytamy na blogu tamaragonzalezperea.com. Wynika to z tego, że z aktualnym partnerem czujemy się bezpiecznie i wzbudza on nasze realne uczucia. Fantazjowanie o kimś, z kim nie czujemy emocjonalnego przywiązania, nie wydaje się już takie atrakcyjne. Zaskoczenie? 

#2 Stosunek z innym znanym mężczyzną

Na drugiej pozycji znalazł się akt miłosny z innym, ale również znanym nam mężczyzną. O takim scenariuszu marzy 24% Polek. Może to być zarówno przyjaciel, kolega z pracy, jak i ktoś świadczący nam usługi np. hydraulik albo kurier. Zdecydowanie wolimy, gdy nasz obiekt ma odniesienie w świecie rzeczywistym, a nie jest wyłącznie nieosiągalną fantazją. 

#3 Dominacja

W kobiecych fantazjach regularnie pojawia się również potrzeba bycia zdominowaną. Aż co trzecia Polka chciałaby... zostać zgwałcona. Z jednej strony może to wynikać z wychowania w kulturze silnego poczucia winy, jak podpowiada dr Alicja Długołęcka, edukatorka seksualna z Zakładu Psychoterapii Wydziału Rehabilitacji AWF, ale z drugiej nie ma też powodu do obaw, dopóki pozostaje to w sferze marzeń.

W końcu to kobieta wybiera miejsce tego zdarzenia oraz rodzaj pieszczot. Kluczem tej fantazji jest zatem przewaga fizyczna płci przeciwnej. Może takie myśli miewają kochanki, które na co dzień zmagają się z nadmiernym poczuciem kontroli i chciałyby wreszcie odpuścić? 

#4 Przygoda z inną kobietą

Wiele badanych Polek zgłasza również fantazje o stosunku z inną kobietą. To nie musi od razu oznaczać, że taka kochanka ukrywa swoją prawdziwą orientację. Być może przygoda z osobą tej samej płci jawi się jako bardziej czuła, subtelna, zmysłowa? Takie marzenia świadczą o naszej otwartości na drugiego człowieka i ciekawości, chęci fizycznego doświadczania. Warto zatem rozwijać swój seksualny potencjał, zamiast bezpodstawnie winić się za zdradę w świecie iluzji.

Zobacz również: Co o Twoim związku mówi pozycja, w której śpicie?

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.72 / 5
damskomeska.pl (Ocena: 5) 24.02.2021 13:17
Dlatego powstaje pierwsza w Polsce książka o Fantazjach Seksualnych Polek. Każda kobieta może przesłać anonimowo swoją fantazję i po opublikowaniu otrzyma książkę za darmo. szczególy na portalu damskomeska. a jeśli można tutaj podać link to konkretniej na stronie: http://damskomeska.pl/fantazje-polek/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 00:24
Jak można fantazjować o gwałcie ?! Przecież to chore.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2021 01:44
Z obecnym partnerem - TAK, ze znajomym - TAK (może swing w przyszłości? nie wiem, nie rozmawialiśmy o tym jeszcze), z byłym - TAK (to tajemnica oczywiście), gwałt - TAK - ale na hasło i z hasłem, czyli: mamy umówione hasło, w które w normalny dzień, bez ustaleń i przygotowań, rzucamy wszystko i ten teges, ale i z hasłem "bezpieczeństwa", które oznacza - przestań natychmiast, albo przestań tak robić - wbrew pozorom nie do końca tu chodzi o jakąś przemoc, tylko właśnie o to zaufanie totalne, porozumienie. Z kobietą - nie, jakoś zupełnie nie. BDSM i odgrywanie ról też mnie totalnie nie kręci. Za to publiczny seks - bardzo. Nie ekshibicjonizm (nie wyobrażam sobie np. udziału w orgii, jakoś nie), raczej np. balkon, parking, klatka schodowa albo tzw. ciemne zaułki, których niestety coraz mniej w naszym mieście. Co jeszcze - wyrafinowane mechaniczne zabawki. A mój szatan wymarzył sobie odwrócenie ról, więc może kiedyś....
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 11.01.2021 15:34
Ja swego czasu fantazjowałam i oglądałam filmy porno ze starszymi panami takimi 60+, z lekarzami, zakonnicami/księdzami oraz zbiorowe orgie.
odpowiedz
Nolenia (Ocena: 5) 10.01.2021 21:44
Lubię sobie pofantazjować, ale lubię też urozmaicać swoje życie łóżkowe ;) Kupiłam sobie ostatnio Deep Fantasy z ruchomą główką:) Daje radę, serio.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie