Najpopularniejsze hasła w aplikacjach randkowych. Kogo szukaliśmy w trakcie pandemii?

Właśnie te cechy okazały się najbardziej atrakcyjne.
Najpopularniejsze hasła w aplikacjach randkowych. Kogo szukaliśmy w trakcie pandemii?
fot. iStock (Primorac91) & Unsplash ( Eddy Billard)
09.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Randkowanie w 2020 roku to było prawdziwe wyzwanie dla singli. Pandemia koronawirusa zmieniła zarówno formę romantycznych spotkań, które przeniosły się do sieci, jak i również profil wymarzonego kandydata. Pewne cechy w trakcie izolacji społecznej stały się szczególnie pożądane. Jeżeli pojawiły się w opisie potencjalnego partnera, to osoba miała o wiele większe powodzenie.

Zobacz również: Jak stworzyć idealny profil na Tinderze?

Choć wygląd fizyczny nadal miał spore znaczenie, to jednak sprawy emocjonalne przejęły prowadzenie. Dlaczego? W czasie pandemii wielu z nas potrzebowało psychicznego wsparcia od drugiej osoby i zwykłego zrozumienia. To nie był odpowiedni moment na emocjonalne gierki czy związki wyłącznie dla rozrywki. Szukaliśmy porozumienia na głębszym poziomie.

Pożądane cechy charakteru w aplikacjach randkowych

Już w marcu aplikacje randkowe zgłaszały niebywałe boom i oblężenie, które systematycznie wzrastało. Serwis randkowy OkCupid postanowił opublikować najpopularniejsze hasła, które pojawiały się w profilach w trakcie pandemii i dzięki temu mogły liczyć na więcej dopasowań.

#1 Opiekuńczy

W tych trudnych czasach izolacji, gdzie wzrosła w nas potrzeba bliskości i zrozumienia, opieka partnera wydaje się czymś naturalnym. Dlatego właśnie hasło opiekuńczy w profilu było jednym z najbardziej pożądanych. Tylko czy na pewno pokrywało się z rzeczywistością?

#2 Empatyczny

Kolejną atrakcyjną cechą wśród użytkowników była empatia. Pandemia COVID-19 na tyle zniwelowała pole dotychczasowych emocjonalnych gier, że zwróciliśmy się w stronę wzajemnego wsparcia i wyrozumiałości. Tak dużo osób znalazło się w trudnej sytuacji psychicznej, że szukanie partnera wyłącznie do zabawy mijało się z celem. Od znajomości zaczęliśmy oczekiwać więcej.

#3 Troskliwy

Jeśli to hasło było zawarte w opisie, profil był wyświetlany o 3% częściej w okresie wiosenno- jesiennym. Single logujący się do aplikacji randkowej raczej nie potrzebują kogoś, kto będzie manipulował ich emocjami i grał w różne gierki. Świat zaserwował nam wystarczający roller coaster. 

#4 Życzliwy

Ta cecha była już na celowniku przed pandemią koronawirusa, ale w czasie kwarantanny nadal intensywnie szukaliśmy jej u innych. Profile potencjalnie życzliwych partnerów były często wyszukiwane, a od randek w trybie online oczekiwaliśmy szczerości i uczciwości. Nie chcieliśmy dokładać sobie jeszcze więcej stresu.

#5 Współczujący

Współczucie zaczęło coraz częściej pojawiać się w profilach użytkowników. Okazuje się, że osoby posiadające zdolność do wczucia się w sytuację człowieka po drugiej stronie miały zdecydowanie większe powodzenie.

Co więcej, platforma randkowa OkCupid wykazała również, że ludzie stali się bardziej otwarci na randkowanie z użytkownikami innego pochodzenia. W pary łączyły się osoby różnego wyznania czy rasy. Współczucie zaczęło przekraczać bariery stworzone przed pandemią.

Zobacz również: Randkujesz w dobie kwarantanny? Zumping to najgorsze, co może Ci się przytrafić

Polecane wideo

Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera
Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie