Jeśli robisz te 7 rzeczy, to znaczy, że chyba nie jesteś dobra w randkowaniu...

Nic dziwnego, że później on nie oddzwania.
Jeśli robisz te 7 rzeczy, to znaczy, że chyba nie jesteś dobra w randkowaniu...
fot. iStock (dvulikaia)
11.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Należysz do grona dziewczyn, które nie zostają zaproszone na kolejne spotkanie (a przynajmniej nie przez tę jedną, wymarzona osobę)? Być może źródło tkwi w którymś z błędnych nawyków, które nieświadomie powielasz w trakcie pierwszej randki. Wystarczy odpowiednia wiedza, odrobina praktyki i tym razem może on w końcu oddzwoni

Zobacz również: Typy kobiet, z którymi nigdy nie umówią się mężczyźni. „Randka z nimi to prawdziwy koszmar”

Pamiętaj, że pierwsze spotkanie to taki mały casting i wcale nie jest łatwo pokazać się od jak najlepszej strony. Masz na to niewiele czasu, a do tego dochodzą nerwy i stres.

Najlepiej po prostu pozostać sobą i zachowywać się naturalnie. Ale dopóki trudno jest Ci wyluzować, unikaj przynajmniej poniższych wpadek, które wymienia portal allwomenstalk.com i koniecznie daj znać, czy to coś zmieniło. 

Jakich błędów nie popełniać na randce?

Niezręczna cisza

Randka to spotkanie dwóch osób, więc nie zapominaj, aby słuchać i reagować na to, co mówi Twoja sympatia. Im bardziej się otworzysz i dasz się poznać, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziecie ze sobą coś wspólnego.

... albo mówisz za dużo

Ze skrajności w skrajność - daj również dojść do głosu chłopakowi. Fajnie, że chcesz opowiedzieć dużo o sobie, ale nie możesz mówić non stop na jednym wydechu.

Zrób sobie przerwę, pomyśl nad kolejnym tematem i sprawdź, co on ma Ci do powiedzenia. Jak inaczej dowiesz się, z kim masz do czynienia? Gdy on może się wykazać, jego męskie ego rośnie.

Mylisz facetów

Jeśli korzystasz z aplikacji randkowych i często bywasz na randkach, to powoli zaczynasz mylić fakty na ich temat. Przestajesz traktować ludzi wyjątkowo, a oni niestety to czują. Każdy z nas chce czuć się kimś nadzwyczajnym.

Masz wygórowane oczekiwania

Nie ma nic gorszego, niż znudzona, przewracająca oczami dziewczyna obok faceta, który próbuje zrobić na niej wrażenie. Hej, wiesz, że każdy człowiek przy głębszym poznaniu jest w stanie nas czymś zaskoczyć? To nie musi być od razu romantyczne uczucie. Nie miej wielkich oczekiwań.

Stosujesz te same strategie

Każdy mężczyzna jest inny, więc nie używaj tych samych tekstów na wszystkich spotkaniach, jeśli widzisz, że to nie działa. On wyczuje, że randka jest dla Ciebie rutyną.

Postaraj się wysłuchać drugą stronę i zapytać ją o coś szczególnego. Zróbcie razem coś szalonego, innego. Tak, abyś znowu mogła poczuć, że żyjesz!

Uciekasz tuż po zapłaceniu rachunku

Randka nie musi kończyć się od razu po zjedzeniu posiłku czy napisach końcowych filmu. Nie żegnaj się tak szybko, tylko daj się lepiej poznać. Inaczej facet stwierdzi, że w ogóle Ci się nie podobało.

Brak inicjatywy

To nie jest tak, że mężczyzna zawsze musi podejmować decyzje. Dotyczy to nie tylko miejsca waszej randki i wspólnego spędzania czasu, ale również... propozycji kolejnej randki. Może on nie oddzwania, bo Twoja osoba go onieśmieliła? Przekonaj się sama, a dopiero później snuj domysły.

Zobacz również: Mężczyzna powinien płacić na pierwszej randce. Ta kobieta ma na to niepodważalne argumenty (SONDA)

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 11.01.2021 14:17
Ciągniesz faje na pierwszym spotkaniu?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.01.2021 10:47
Ja mam pierwszy problem. Nie umiem pociągnąć rozmowy, uważam że nie mam nic ciekawego do powiedzenia,więc się nie odzywam...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 11.01.2021 09:44
Umawiać się z kimś, kto jest mi obojętny? Nie dziękuję. Już wolałabym być sama.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie