Zaskakująca przewaga mężatek nad singielkami. Chodzi o istotną kwestię zdrowotną

A ta przekłada się także na wygląd.
Zaskakująca przewaga mężatek nad singielkami. Chodzi o istotną kwestię zdrowotną
Fot. Unsplash
16.12.2020

Kto jest szczęśliwszy - singielki czy mężatki? Dyskusja na ten temat trwa od wielu lat. Singielki argumentują, że cieszą się wolnością i są paniami swojego losu. Z kolei mężatki przekonują, że tylko posiadanie przy swoim boku męża i dzieci daje pełnię szczęścia. 

Zobacz również: Bez męża i bez dzieci - właśnie takie kobiety są najszczęśliwsze. Nauka nie kłamie!

Ostatecznie wszystko jest kwestią indywidualną i w tym temacie nie powinno się generalizować. Jednak badania sugerują, że stan cywilny może mieć znaczenie jeśli chodzi o zdrowie intymne kobiet. Wygląda na to, że w tym przypadku to mężatki mają przewagę nad singielkami. 

Fot. Unsplash.com

Singielki przechodzą menopauzę wcześniej niż mężatki?

Chodzi o badanie przeprowadzone przez naukowców z Indii. Zaobserwowali oni wyraźny związek między stanem cywilnym, długością małżeństwa i wiekiem menopauzalnym. Okazało się, że kobiety niezamężne przechodzą menopauzę wcześniej w porównaniu z mężatkami i wdowami. Badanie wykazało, że średni wiek menopauzalny u kobiet niezamężnych wynosi 45 lat. W przypadku mężatek jest to wiek 46,1 lat, a w przypadku kobiet owdowiałych - 47,9 lat. 

Za możliwą przyczynę tego zróżnicowania jeśli chodzi o wiek menopauzalny uznano obecność mężczyzny w gospodarstwie domowym 

- czytamy w opisie badania. 

Eksperci są zdania, że obecność męża pozytywnie wpływa na poziom estrogenów u kobiety. To zaś może przełożyć się na późniejsze wystąpienie menopauzy, a także spowolnić procesy starzenia, takie jak chociażby powstawanie zmarszczek.

Zobacz również: Nieregularny okres przekłada się na długość życia. Naukowcy odkryli niepokojącą zależność

Polecane wideo

Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera
Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
zawiedziony (Ocena: 5) 21.12.2020 02:42
najciezsze prace wukonuja mezczyzni i sa niedoceniani przez kobiety a ktore to w wiekszosci zasilaja agencje towarzyskie szukajac odskoczni od codziennosci i na swoj wyglad i sex z krolewiczem z bajek poswiecaja wiele czasu uczac takiego zycia mlode pokolenie, przyzeczen przysieg samokrytyki. nie dotrzymuja zawartych unow nagminnie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 16.12.2020 13:39
Mężatki biorą w gardło.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie