Co robić, kiedy była nie daje spokoju Twojemu chłopakowi?

Masz prawo mieć dość tego, że wtrąca się w wasze życie.
Co robić, kiedy była nie daje spokoju Twojemu chłopakowi?
fot. iStock (anyaberkut)
03.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Nie do wszystkich wyraźnie dociera, że druga osoba już ułożyła sobie życie i jest w szczęśliwym związku. A do takich relacji się nie wtrąca, a przynajmniej nie powinno, jak głosi moralna zasada. 

Zobacz również: 4 pytania o jego byłą, których nigdy nie powinnaś zadawać. Oraz 3, które koniecznie musisz zadać

Nie dość, że jesteś zazdrosna o chłopaka, bo nie do końca wiesz, co dokładnie łączyło go z eks, to odnosisz wrażenie, że jesteś zmuszona wziąć sprawy w swoje ręce, bo on nie jest w stanie postawić tej granicy. Co robić w takiej sytuacji? 

Sposoby na byłą dziewczynę partnera

Zachowaj spokój

Zamiast ponownie się nakręcać, przypomnij sobie swoje własne rozstanie. Nie było Ci łatwo, prawda? Niektórzy mogą utrzymywać ze sobą kontakt, ale to nie ma żadnego podtekstu. Następnym razem zanim zaczniesz krzyczeć na faceta z powodu własnej zazdrości, weź oddech i spójrz na sytuację z dystansu. Porozmawiaj z nim i wyjaśnij swoje uczucia, zamiast wysyłać eks maile z pogróżkami.

Oceń jego reakcję

W pierwszej kolejności powinnaś zwrócić uwagę, jak on w ogóle na to reaguje. Jeśli wyraźnie daje do zrozumienia, że jest tak samo zirytowany i sfrustrowany, jak Ty, możecie wspólnie znaleźć jakieś rozwiązanie. Jeżeli jednak po kryjomu próbuje z nią flirtować... wiesz, co masz robić.

Nie bądź złośliwa

Mówi się, że kobieta upokarza samą siebie, kiedy porównuje się z inną. Nie rób sobie tego, w końcu mężczyzna z jakiegoś powodu zakończył już tamtą relację. Teraz wybrał Ciebie, a każda Twoja złośliwość w kierunku eks, świadczy wyłącznie o Twojej niskiej samoocenie. Zaufaj mu.

Unikaj „dramy”

Była dziewczyna może próbować wciągnąć Cię w kłótnię, ale unikaj tego, zwłaszcza w miejscach publicznych i social mediach, gdzie macie wielu świadków. Ta sprawa powinna zostać rozwiązana między wami. Przede wszystkim zostaw ułożenie spraw z przeszłości chłopakowi. Ty nie masz z tym nic wspólnego. 

Porozmawiaj z nią

Jeśli rozmowy z chłopakiem nie działają i widzisz, że ewidentnie sobie z tym nie radzi, bo sprawa dotyczy go bezpośrednio, spróbuj odbyć mądrą rozmowę z jego byłą. To może być dziwne, ale powiedz jej, jak się z tym czujesz i że fajnie byłoby dla niej samej, gdyby ruszyła naprzód. Bez uszczypliwych komentarzy, po prostu kobieca szczerość. Zobacz, czy to coś zmieni.

Odejdź

Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, niestety będziesz zmuszona podjąć ostateczną decyzję. Czy chcesz tkwić w związku pomiędzy partnerem, a jego eks? Jeśli on, mimo wszystko, nie stroni od kontaktu z nią, to pojawia się sygnał alarmowy. Nie liczy się z Tobą i sprawia Ci tym przykrość. Skup się na swoich uczuciach i sama najlepiej oceń tę relację. A potem po prostu zakomunikuj mu to wprost. 

Zobacz również: „Mój chłopak nie skasował zdjęć z byłą dziewczyną...”

Polecane wideo

Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku
Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 1) 16.01.2021 07:37
Powinna umówić się na wspólnego trójkąta.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.12.2020 10:30
Powinna zrobić blowjoba.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2020 03:06
Co za bzdury! Jak kobieta musi brac sprawy w swoje rece, ktore dotycza jej partnera i dotycza upierdliwej bylej, tzn ze nalezy pajaca zostawic, bo na pewno mezczyzna on nie jest. I nie, w zadnym wypadku nie wdawajcie sie z dyskusje z jego byla. Jest byla i koniec. Ma sobie zalatwiac sprawy ze swoim bylym, a waszym chlopakiem. A jak wasz chlopak nie potrafi, nie chce, nie potrafi stawiac granic, a tym samym was chronic, to zostawic w cholere takiego chlopaczka. Dla waszego dobra.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie