Najgorszy kobiecy nawyk, który prowadzi do rozstania, a nawet rozwodu

Właśnie dlatego związki kończą się tak szybko.
Najgorszy kobiecy nawyk, który prowadzi do rozstania, a nawet rozwodu
Fot. Unsplash (Andrik Langfield)
23.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Zastanawiasz się, dlaczego związki tak szybko się kończą, pomimo, że wyznajemy sobie miłość do końca życia? Po jakimś czasie na jaw wychodzą codzienne nawyki partnera, a także jego przyzwyczajenia, które niestety bywają toksyczne. Jesteśmy w stanie zaakceptować mankamenty w wyglądzie albo specyficzne hobby, jednak ta skłonność od początku wróży parze rychłe rozstanie.

Zobacz również: Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku. Relacja z nimi jest wyjątkowo trudna

W relacji jednym z podstawowych fundamentów jest zaufanie. Nie da się go zmierzyć ani opisać, ono po prostu jest i sprawia, że czujemy się ze sobą bezpiecznie. Jeśli tego zabraknie, pojawia się spory problem. Właśnie jego brak jest głównym powodem tego trudnego zachowania.

Zachowanie, które rujnuje związek

Być może przyciągnęła Cię tutaj świadomość, że Ty i Twój partner względnie sobie radzicie, jednak na co dzień często pojawiają się między wami kłótnie i konflikty. 

Niewierność nie jest wcale jedyną przyczyną rozstań i rozwodów. Okazuje się, że równie uciążliwa ze strony partnera jest jego nadmierna potrzeba kontroli.

Kojarzysz te momenty zazdrości, w których łapałaś za jego telefon albo usilnie próbowałaś go zmienić i wpłynąć na jego decyzje, aby finalnie było tak, jak Ty tego chcesz?

Oto oznaki, że masz problem z kontrolowaniem partnera.

  • Ciągle go krytykujesz

Zwykła sugestia potrafi przerodzić się w pocisk, który sprawia mu ból. Hej, w końcu związałaś się z tym człowiekiem z własnej woli, prawda?

  • Izolujesz chłopaka od znajomych i rodziny

Czujesz, że robisz to dla jego dobra, ale nie uważasz, że to już przesada? On ma prawo budować relacje z innymi i liczyć na ich pomoc w trudnych chwilach.

  • Grozisz, że z nim zerwiesz 

Swoje nierealistyczne oczekiwania zrzucasz na jakość związku. Manipulujesz nim i stawiasz warunki, aby był dokładnie taki, jaki chcesz.

  • Sprawiedliwość musi być

Zamiast podchodzić do bliskiej relacji bezinteresownie, Ty szukasz wszędzie wyrównania rachunków. Oko za oko, ząb za ząb. Na dłuższą metę to niszczące i okrutne.

  • Wywołujesz poczucie winy

Aby poczuć się lepiej, sprawiasz, że on czuje się winny za zaistniałą sytuację. Jesteś w tym mistrzem i doprowadzasz do tego, że partner nie ma żadnej sprawczości w tym związku!

Jak radzić sobie z nadmierną potrzebą kontroli?

Już sama świadomość tego niszczącego nawyku może sporo pomóc. Jeśli zaczniesz zauważać swoje destrukcyjne zachowanie, oraz jak często dochodzi do powyższych sytuacji, masz szansę zmienić się na lepsze. Zrozum, jak partner czuje się, kiedy stawiasz mu takie wymagania i odbierasz wolność. Czy sama chciałabyś zostać podobnie potraktowana? Zastanów się, co takiego do niego czujesz.

Kiedy dotrze do Ciebie, że to Ty sama jesteś źródłem przykrych konfliktów, przeżyjesz szok i może być Ci ciężko. Pozwól sobie na te emocje, a gdy to nie będzie wystarczające, zgłoś się po pomoc do specjalisty, to żaden wstyd. 

Zacznij od drobnych, codziennych gestów, które sprawiają, że partnerowi zrobi się miło, albo poczuje, że masz do niego zaufanie. Pozwól mu spędzić trochę czasu w samotności, aby naładował baterię i uwierz, że nie kłamie, kiedy mówi, że naprawdę Cię kocha. Wasz związek nadal ma szansę przetrwać.

Może dzięki temu zaskoczy Cię czymś pozytywnym?

Zobacz również: „Mój chłopak nie skasował zdjęć z byłą dziewczyną...”

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 16.05.2021 06:55
Dlaczego artykuł mówi o kobietach tylko? W drugą stronę też to działa, nie wiem, czy nie częściej!
odpowiedz
Maja (Ocena: 5) 31.12.2020 07:54
Zawsze podejrzewałam trochę męża o to, że mnie zdradza. Nie chciałam co prawda szaleć z nadmierną zazdrością, ale wynajęłam Detektyw Skrzypek, żeby dyskretnie wybadała sprawę. No i okazało się, że mój mężulek od paru lat podwójne życie prowadził.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.12.2020 05:48
Poddanie się badaniu męskiemu ginekologowi z biegiem czasu w podświadomości swojego faceta stajesz się dzi wką
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 23.12.2020 11:06
Głównym rozpadem związku/małżeństwa jest wpierda*anie się teściowej!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.12.2020 01:22
I to jest ten kobiecy nawyk o ktorym mowa w tytule ? Kto to pisal gimnazjalista...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie