Kontrrewolucja seksualna 2020. Dlaczego Millenialsi masowo unikają zbliżeń?

Prowadzą wirtualne rozmowy bez finału w "realu". Czego najbardziej się boją?
Kontrrewolucja seksualna 2020. Dlaczego Millenialsi masowo unikają zbliżeń?
Fot. Unsplash
23.11.2020

Pokolenie Millenialsów zupełnie zmieniło oblicze dotychczasowej seksualności. Współcześni młodzi ludzie stają się coraz bardziej wycofani, a mężczyźni "roślinożerni" (tak w Japonii określa się facetów, którzy wymieniają z dziewczyną wiadomości, ale gdy przychodzi do spotkania na żywo, wycofują się z niego z obawy przed porażką, jak podaje Focus).

Trudno znaleźć parę tworzącą stały i stabilny związek przed ukończeniem trzydziestu lat, nie wspominając o zakładaniu rodziny. Są zupełnie inni niż pokolenie ich rodziców czy dziadków.

Zobacz również: Kim są millenialsi? 

Millenialsi: seks i związki w XXI wieku

Badania wyraźnie pokazują, że pokolenie Millenialsów stroni od bliskości i wybiera życie w samotności. Życie seksualne nastolatków uległo znaczącej zmianie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Presja kariery i ogrom możliwości sprawiły, że miłość zeszła dla nich na drugi plan.

Kobiety stają się bardziej zdecydowane i przejmują inicjatywę, a facetom zarzuca się zniewieściałość. Co ma tak ogromny wpływ na ich zachowanie? Czy zmienili się pod wpływem technologii i tego, co oferują aplikacje randkowe? A może to zupełnie nowe pokolenie introwertyków?

Zobacz również: Instrukcja obsługi trudnego faceta. „Tinder to wylęgarnia mężczyzn bez poczucia winy”

Dlaczego młodzi ludzie unikają bliskości?

#1 Media

Młode pokolenie od dziecka jest bombardowane negatywnymi informacjami na temat przestępstw, przemocy, a nawet gwałtów. Często pojawia się lęk o przyszłość i własne zdrowie czy życie. Przepełnieni obawami młodzi dorośli dystansują się od siebie. Ta sfera jawi im się jako nieprzewidywalna, przez co nie czują się w niej w stu procentach bezpiecznie.

#2 Internet

Millenialsi w sieci mogą znaleźć wszystko. Od rozmów po zaspokojenie seksualne w postaci filmów pornograficznych. Aplikacje randkowe dają tak wiele możliwości wyboru partnera, że często aż trudno zdecydować się na coś konkretnego. Presja "idealnego wizerunku" wcale im tego nie ułatwia.

#3 Sexting

Po co angażować się w interakcje, jeżeli można po prostu wysłać sobie seksowne zdjęcie? Niektórym służy to jako wydłużona gra wstępna przed randką, a innym taki kontakt w zupełności wystarczy.

#4 Inne priorytety

Związek, a potem małżeństwo i założenie rodziny to dla nich dawna tradycja. Dzisiaj młodzi ludzie mają zupełnie inne wartości: inwestują we własny rozwój, karierę, zarabianie pieniędzy, a dopiero potem myślą, czy chcą w ogóle dzielić życie z kimś innym. Zresztą, jest tyle możliwości, że nawet nie czują się samotni, zwłaszcza w dużym mieście.

#5 Koniec tabu

Seks przestał być dla pokolenia y i z tematem tabu. Słyszą o nim w telewizji, czytają w gazetach, oglądają w sieci. Nawet rodzice są coraz bardziej otwarci w tej kwestii. Pierwszy raz nie brzmi dla nich jak "zakazany owoc". To intymne doświadczenie zupełnie straciło na swoim znaczeniu.

#6 Kryzys finansowy

Nie da się ukryć, że to pokolenie coraz wolniej się usamodzielnia. Brak własnego mieszkania i problemy finansowe sprawiają, że ciężko jest myśleć o poważnym związku i stabilizacji. Młodym mężczyznom odbiera to całą pewność siebieO współczesnych facetach chowających się w wirtualnym świecie przeczytacie więcej TUTAJ.

Zobacz również: Średnia liczba partnerów wciąż rośnie. Znamy wyniki każdej grupy wiekowej

Polecane wideo

Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy
Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 25.11.2020 16:51
Po prostu zeszli z drzewa i nie potrzebują już małpich rozrywek.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.11.2020 08:32
Chady wszystko zabierajq
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 23.11.2020 12:52
Głupie generalizowanie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2020 05:48
Dodałabym jeszcze dorastanie w świecie technologii. Współczesny facet nie wbije gwoździa ani nie znajdzie łechtaczki, ale za to naprawi komputer w dwadzieścia minut i jest w top 10 rankingu WOWa.
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie