Pokolenie Millenialsów zupełnie zmieniło oblicze dotychczasowej seksualności. Współcześni młodzi ludzie stają się coraz bardziej wycofani, a mężczyźni "roślinożerni" (tak w Japonii określa się facetów, którzy wymieniają z dziewczyną wiadomości, ale gdy przychodzi do spotkania na żywo, wycofują się z niego z obawy przed porażką, jak podaje Focus).
Trudno znaleźć parę tworzącą stały i stabilny związek przed ukończeniem trzydziestu lat, nie wspominając o zakładaniu rodziny. Są zupełnie inni niż pokolenie ich rodziców czy dziadków.
Zobacz również: Kim są millenialsi?
Badania wyraźnie pokazują, że pokolenie Millenialsów stroni od bliskości i wybiera życie w samotności. Życie seksualne nastolatków uległo znaczącej zmianie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Presja kariery i ogrom możliwości sprawiły, że miłość zeszła dla nich na drugi plan.
Kobiety stają się bardziej zdecydowane i przejmują inicjatywę, a facetom zarzuca się zniewieściałość. Co ma tak ogromny wpływ na ich zachowanie? Czy zmienili się pod wpływem technologii i tego, co oferują aplikacje randkowe? A może to zupełnie nowe pokolenie introwertyków?
Zobacz również: Instrukcja obsługi trudnego faceta. „Tinder to wylęgarnia mężczyzn bez poczucia winy”
#1 Media
Młode pokolenie od dziecka jest bombardowane negatywnymi informacjami na temat przestępstw, przemocy, a nawet gwałtów. Często pojawia się lęk o przyszłość i własne zdrowie czy życie. Przepełnieni obawami młodzi dorośli dystansują się od siebie. Ta sfera jawi im się jako nieprzewidywalna, przez co nie czują się w niej w stu procentach bezpiecznie.
#2 Internet
Millenialsi w sieci mogą znaleźć wszystko. Od rozmów po zaspokojenie seksualne w postaci filmów pornograficznych. Aplikacje randkowe dają tak wiele możliwości wyboru partnera, że często aż trudno zdecydować się na coś konkretnego. Presja "idealnego wizerunku" wcale im tego nie ułatwia.
#3 Sexting
Po co angażować się w interakcje, jeżeli można po prostu wysłać sobie seksowne zdjęcie? Niektórym służy to jako wydłużona gra wstępna przed randką, a innym taki kontakt w zupełności wystarczy.
#4 Inne priorytety
Związek, a potem małżeństwo i założenie rodziny to dla nich dawna tradycja. Dzisiaj młodzi ludzie mają zupełnie inne wartości: inwestują we własny rozwój, karierę, zarabianie pieniędzy, a dopiero potem myślą, czy chcą w ogóle dzielić życie z kimś innym. Zresztą, jest tyle możliwości, że nawet nie czują się samotni, zwłaszcza w dużym mieście.
#5 Koniec tabu
Seks przestał być dla pokolenia y i z tematem tabu. Słyszą o nim w telewizji, czytają w gazetach, oglądają w sieci. Nawet rodzice są coraz bardziej otwarci w tej kwestii. Pierwszy raz nie brzmi dla nich jak "zakazany owoc". To intymne doświadczenie zupełnie straciło na swoim znaczeniu.
#6 Kryzys finansowy
Nie da się ukryć, że to pokolenie coraz wolniej się usamodzielnia. Brak własnego mieszkania i problemy finansowe sprawiają, że ciężko jest myśleć o poważnym związku i stabilizacji. Młodym mężczyznom odbiera to całą pewność siebie. O współczesnych facetach chowających się w wirtualnym świecie przeczytacie więcej TUTAJ.
Zobacz również: Średnia liczba partnerów wciąż rośnie. Znamy wyniki każdej grupy wiekowej