Najgorszy typ faceta na świecie. Odbiera kobiecie całą pewność siebie

Po czym go rozpoznasz?
Najgorszy typ faceta na świecie. Odbiera kobiecie całą pewność siebie
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/686095324465847569, pl.pinterest.com/pin/84442561748317633)
11.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Niby uśmiecha się i mówi to w żartach, ale Ty już w brzuchu czujesz, że coś jest nie tak i będziesz przeżywać te negatywne emocje jeszcze długo po fakcie. To nie jest jest jednorazowa sytuacja.

Zobacz również: Czym jest gaslighting? Jeśli pojawi się w Twoim związku, natychmiast uciekaj!

Tak bardzo Cię kocha, że zauważy wszystko w Twoim wyglądzie. Od rysy na lakierze do paznokci, przez rozmazany tusz, po wystające ramiączko od stanika. Nie możesz czuć się przy nim swobodnie.

Jakich mężczyzn należy unikać?

Kobiety narzekają, że gdzieś na mieście na pewno czai się ON. Pan (nie)idealny, który marzy o tym, by jego partnerka właśnie taka była. Robi to stopniowo, subtelnie, aż w końcu orientujesz się, że to zabrnęło za daleko i jest już za późno.

Ty nie masz już natomiast poczucia własnej wartości, godności, a nawet własnego życia, bo wszelkie Twoje wysiłki poszły na przypodobanie się właśnie jemu.

Zaczęłaś porównywać się z innymi kobietami i zapomniałaś, jak to jest być sobą. Dla kogo to wszystko? 

Toksyczny związek: test

Mowa o niedojrzałym toksyku, który nigdy nie nauczył się wzorca prawdziwej kobiety, a co za tym idzie partnerki. Wydaje mu się, że dziewczyny zachowują się i wyglądają jak na filmach, choć sam nie reprezentuje sobą zbyt wysokiego poziomu. Swoje braki i wewnętrzną pustkę łata ciągłymi porównaniami i złośliwymi komentarzami, aby tylko odwrócić uwagę od samego siebie. 

Gdy jednak związek staje się Twoją jedyną rzeczywistością, przestajesz trzeźwo myśleć. Odcinasz się od znajomych, rodziny i zaczynasz wierzyć, że jego krytyka to prawda. Nie masz na tyle siły, aby odejść. Coś Ci to przypomina?

Jeśli tak, zapewne utknęłaś w krzywdzącym i toksycznym związku, z niedojrzałym emocjonalnie facetem, który własne kompleksy leczy w brutalny sposób i może nawet nie być tego świadomy.

Jak wyjść z toksycznej relacji?

Co zrobić w tej sytuacji? Koniecznie wyjdź do ludzi i zobacz inną perspektywę niż Twoja własna. Posłuchaj przyjaciółek. Zrób sobie detoks od niego, choć pewnie będzie bolało. Daj sobie prawo do emocji i chaosu uczuć, który teraz w Tobie jest.

A potem przypomnij sobie, kim naprawdę jesteś. Co robiłaś, zanim pojawił się on. Z kim się spotykałaś, co sprawiało Ci przyjemność, kiedy się śmiałaś. Nie reaguj na jego zaczepki.

Gdy przestaniesz dawać mu uwagę, to zniknie samo. A Ty nareszcie znajdziesz kogoś, kto doceni to, kim naprawdę jesteś i nie pozwoli Cię krzywdzić. Bo miłość polega na akceptacji.

Zobacz również: 5 niepokojących znaków, że straciłaś niezależność w swoim związku

Polecane wideo

Nastolatek obraża się, gdy ktoś zarzuca mu sztuczność. Twierdzi, że to 100% natury
Nastolatek obraża się, gdy ktoś zarzuca mu sztuczność. Twierdzi, że to 100% natury - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 3.86 / 5
gość (Ocena: 5) 26.12.2020 12:26
Niektórzy faceci potrzebują niańki i opiekunki na całe życie, i perfidnie to wykorzystują.Zyjac swoim życiem tak jak mu wygodnie. Taki charakterek. Zmiany? nic takiego nie będzie miało miejsca u takich osób. Może zmienić ubranie, samochód, mieszkanie, ale nigdy charakter. Pozostaje dać sobie spokój.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.11.2020 22:54
najgorszy typ faceta to dziwisz i jego marjonetka Jan pedofil drugi
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 11.11.2020 19:24
Najgorsza toksyna to baba. Roszczeniowa, yebnięta tipsiara.
odpowiedz
Filmyvod (Ocena: 5) 11.11.2020 12:51
Świetna wiadomość dla koneserów kina, Film roku 25 lat niewinności .Sprawa Tomka Komendy można już zobaczyć Online wygodnie w domu. Cały film mozecie zobaczyć na stronie: ➡️ http://filmycda.online/25latniewinosci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.11.2020 11:54
Bardzo dobry artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie