Co o Twoim związku mówi pozycja, w której śpicie?

Mowa ciała jest szalenie istotna.
Co o Twoim związku mówi pozycja, w której śpicie?
fot. iStock (Bigmouse108)
19.10.2020
Zuzanna Niedzielska

Każda para ma swoją ulubioną pozycję podczas zasypiania. Nie uwierzysz, jak wiele można z niej wywróżyć! Mowa naszego ciała ma więcej do powiedzenia, niż Ci się wydaje. To, czy zajmujesz większą część łóżka i jaką częścią ciała dotykasz partnera, ma ogromne znaczenie.

Zobacz również: „Nie potrafię spać w jednym łóżku z moim partnerem…” 

Sprawdź, co takiego dana pozycja mówi o waszej relacji. W jakiej jest wam zdecydowanie najwygodniej? 

Spanie we dwoje: co pozycja mówi o waszym związku?

Na łyżeczki

Jeśli to partner obejmuje Cię do snu, a Ty leżysz wtulona w niego plecami, to znaczy, że czujesz się z nim bezpiecznie, a on pełni w związku funkcję ochronną. Oznacza to, że ufacie sobie wzajemnie i jesteście ze sobą bardzo blisko. To również wyraz subtelnego uczucia, które jest między wami.

Na wznak

Oboje leżycie na plecach, nie dotykając się? To znaczy, że czujecie się ze sobą swobodnie, ale zachowujecie też odrobinę dystansu. Ważne, aby zauważyć, gdzie znajduje się głowa partnera - jeśli nad Tobą, to znaczy, że on chce dominować w związku. Możliwe, że kłótnia to tylko kwestia czasu.

Plecami do siebie

Pozycja może sugerować konflikt, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Partnerzy, którzy śpią tyłem do siebie, a jednak dotykają się plecami (lub pośladkami), są zrelaksowani i czują się ze sobą bezpiecznie. Taki układ podczas snu jest charakterystyczny dla związków młodych stażem. Możliwe, że tego dnia są zmęczeni, ale mimo to bardzo się kochają.

Złączone stopy

Jeśli partner podczas snu dotyka Cię stopami, to znaczy, że pragnie z Tobą emocjonalnej łączności. Wasze splecione nogi oznaczają, że możecie na sobie polegać i jesteście ze sobą mocno związani. To pozycja charakterystyczna dla par z długim stażem związku. Musicie być blisko nawet w nocy!

Namiętny splot

W tej pozycji śpią pary na romantycznym etapie związku, najczęściej tuż po zbliżeniu. Oznacza namiętność i silne emocje między kochankami, którzy nie chcą się rozstawać nawet podczas snu. Niepokojący może być fakt, że są zbyt zależni od siebie, aby się rozdzielić. 

Na klatce piersiowej 

W takiej pozycji są często przedstawiane pary w filmach. Jeśli Twoja głowa lub ręka spoczywa swobodnie na klatce piersiowej mężczyzny, to znaczy, że możesz na niego liczyć i jest dla Ciebie oparciem. To urocze ułożenie ciała sugeruje, że między wami iskrzy i czujecie się ze sobą bezpiecznie.

Zobacz również: 6 ważnych lekcji, których nauczyło nas zamieszkanie z partnerem

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.10.2020 19:06
O moim nie mówi nic bo śpimy w innych łóżkach w dodatku w innych krajach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.10.2020 16:34
Nie wyobrażam sobie spać na łyżeczkę. Chwilę przed snem się tak przytulamy, ale później każdy wraca pod swoją kołdrę i układa się jak chce :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.10.2020 16:26
Śpimy w różnych pozycjach, ale najczęściej na łyżeczkę :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.10.2020 13:39
Najwcześniej plecami do siebie. Nie znoszę jak mąż mi chucha i dmucha na twarz. Jak śpię to odpoczywam i lubię mieć spokój. :)
zobacz odpowiedzi (1)
Magda (Ocena: 5) 19.10.2020 11:45
Wszystko po trochu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie