Czy on będzie dobrym ojcem? Oto znaki, że możesz zakładać z nim rodzinę

Świadczą o tym, że zdecydowanie dojrzał do tej roli.
Czy on będzie dobrym ojcem? Oto znaki, że możesz zakładać z nim rodzinę
Fot. Unsplash
29.10.2020

Wiele par, zwłaszcza tych z dużym stażem, prędzej czy później zaczyna zastanawiać się nad tym jak wyglądałoby ich wspólne życie z dodatkową osobą - czyli z dzieckiem. Oczywiście nie wszystkie pary decydują się na dzieci czy nawet na ślub, ale dla wielu osób to po prostu naturalna kolej rzeczy. Zaczynają się rozmowy o potencjalnych imionach dla potencjalnych dzieci, zastanawianie się, do kogo maluch byłby podobny oraz snucie rozważań na temat tego, kim mógłby zostać w przyszłości. 

Zobacz również: 4 subtelne znaki, że Twój chłopak chce mieć z Tobą dziecko!

Jednak zanim to nastąpi trzeba być na 100 proc. pewnym, że rodzicielstwo to coś, czemu chcemy się poświęcić. Warto też zbadać czy partner byłby dobrym ojcem dla waszych dzieci. Czy da się to stwierdzić jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat? Zdaniem redaktorów portalu bolde.com - jak najbardziej tak. Wymieniają oni 5 zachowań świadczących o tym, że twój ukochany świetnie sprawdzi się w roli ojca i możesz bez przeszkód zakładać z nim rodzinę.  

Czy on będzie dobrym ojcem? 5 znaków, że odpowiedź brzmi tak

Fot. Unsplash.com

Czy on będzie dobrym ojcem? 

Mówi, że zawsze marzył o dzieciach 

Mężczyźni zazwyczaj są dość otwarci w kwestii planów powiększania rodziny. Wielu facetów nie ma problemów z powiedzeniem, czy w przyszłości będą rozważać rodzicielstwo i to już na dość wczesnym etapie związku. Zazwyczaj nie ukrywają ani tego, że chcieliby mieć dzieci, ani tego, że zupełnie nie widzą się w roli ojca. Co więcej, jeżeli mężczyzna deklaruje, że chciałby założyć własną rodzinę zazwyczaj oznacza to, że dokładnie przemyślał ten temat i nie mówi tego pod wpływem impulsu. 

Ma dobry kontakt z młodszym rodzeństwem 

Redaktorzy portalu bolde.com radzą, aby sprawdzić jak wyglądają relacje twojego partnera z młodszym rodzeństwem, siostrzeńcami i bratankami czy ogólnie rzecz biorąc z dziećmi w rodzinie. Jeżeli twój ukochany poświęca maluchom swój czas i uwagę, może bawić się z nimi godzinami, ale także jest w stanie się nimi zaopiekować, a rodzice dzieci ufają mu na tyle, aby pozostawić je pod jego pieczą to najlepszy znak, że on idealnie sprawdzi się w roli ojca.  

Jest cierpliwy 

Zajmowanie się dziećmi to wielki test cierpliwości. Maluchy w jednej chwili potrafią być rozkoszne i urocze, a w następnej zacząć marudzić, płakać, awanturować się i być po prostu nieznośne. Trudno się dziwić, że wielu rodzicom i opiekunom zdarza się tracić cierpliwość i dają się ponieść emocjom. Jeżeli twój facet na co dzień wykazuje się wielką cierpliwością i pozostaje spokojny w obliczu różnych trudnych i zaskakujących sytuacji to naprawdę dobra wróżba jeśli chodzi o wasze plany powiększania rodziny. 

Nie podnosi głosu w trakcie kłótni 

Jak już zostało powiedziane cierpliwość to jedna z najbardziej istotnych cech, jaką powinien wykazywać przyszły rodzic. Redaktorzy portalu bolde.com radzą zwrócić uwagę na to, jak twój partner zachowuje się w sytuacji gdy zdarza wam się pokłócić. Jeżeli on bardzo szybko traci nad sobą panowanie i podnosi głos, zaczyna rzucać różnymi przedmiotami albo (co niedopuszczalne) podnosi na ciebie rękę to jasny sygnał, że ten mężczyzna nie jest gotowy do roli ojca.  

Potrafi o siebie zadbać 

Jedną z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się kobiecie to wychowywanie dwójki dzieci – tego biologicznego oraz partnera, który nie jest w stanie o siebie zadbać. Twój mężczyzna ma być oparciem i pomagać ci w opiece nad waszym dzieckiem oraz jego wychowaniu. Jeżeli już teraz widzisz, że twój facet nie radzi sobie z podstawowymi rzeczami, takimi jak sprzątanie, pranie czy robienie zakupów i wiecznie oczekuje od ciebie, że będziesz go w tym wyręczać, zdecydowanie nie dorósł do roli ojca. 

Zobacz również: Ciąża skraca życie kobiety. O ile? Eksperci podali konkretną liczbę

Polecane wideo

To właśnie ona miała zagrać Olgę w „365 dniach”. Dlaczego aktorka odmówiła Blance Lipińskiej?
To właśnie ona miała zagrać Olgę w „365 dniach”. Dlaczego aktorka odmówiła Blance Lipińskiej? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 09:53
Czyli jeśli zostawiam faceta samego w domu na tydzień, wracam i zastaję w kuchni syf, opakowania po zupkach instant, pizzy i kebabie, górę rzeczy do prania, ubrania na suszarce tak jak je powiesiłam i brud w łazience to mogę przypuszczać, że z pomocą w wychowaniu będzie słabo? Dodam, że sam nawet porządnej listy zakupów nie chce lub nie umie skonstruować i wiecznie się pyta o instrukcje. Ja nie mam nic przeciwko prowadzeniu domu bez wsparcia (bo robię to szybciej i dokładniej), ale prowadzenie domu ORAZ wychowanie dziecka - mowy nie ma. Szczególnie że po prostu nie chcę mieć dzieci, a perspektywa bycia w ciąży mnie przeraża.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.10.2020 10:56
Artykuł opublikowany w nie właściwym momencie. Kto normalny będzie teraz planował dziecko? Mało że plandemia, dostęp do lekarza zero, strach o utratę pracy, o wyroku o aborcji to już nie wspominając. Jpr....
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie