Miniprzewodnik po najdziwniejszych fetyszach

Świat seksu od zawsze intryguje. Szczególnie, że obfituje w rozmaite odmiany, niekiedy napawające odrazą…
Miniprzewodnik po najdziwniejszych fetyszach
10.07.2008

O fetyszach słyszałyśmy wszystkie. Najpopularniejsze - takie jak zoofilia, nekrofilia, koprofilia już nikogo chyba nie poruszają. Mają swoich zwolenników i coraz rzadziej nazywane są wynaturzeniami. Traktowane są z mniejszą dozą krytyki niż podział na orientacje seksualne, chociaż te nikomu nie czynią nic złego, w przeciwieństwie do niektórych dewiacyjnych fetyszy. Na wiele z nich warto jednak spojrzeć humorystycznie. Bo jak inaczej zareagować na pary przebierające się w dziwne kreacje i udające ufoludki albo meble…

Zgodnie ze słownikowym tłumaczeniem, fetyszyzm jest rodzajem „parafilii seksualnej” i polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej wyłącznie w wyniku kontaktu z obiektem pobudzającym, który nazywa się fetyszem. Według badań występuje znacznie częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Dewiacje, ze względu na to, że jest ich tak wiele, są dzielone na podgrupy, w zależności od tego, czy przedmiotem pobudzającym jest partner, sytuacja, wydaliny ciała, części ciała, mowa i tak dalej. My wyselekcjonowałyśmy dla was te najbardziej, według nas, zaskakujące.

Na dobry początek siderodromofilia - satysfakcję seksualną osiąga się przez współżycie w pociągach. Siderodromofila podnieca nie tylko sam fakt podróży (hodofilia), ale i ryzyko przyłapania go na gorącym uczynku przez kogoś obcego, np. konduktora, który wejdzie sprawdzić bilety i ewentualnie (czego taka osoba bardzo by sobie życzyła) dołączy do zabawy. W tym wypadku często dochodzi do stosunku z obcą osobą, która akurat podróżowała w tym samym przedziale i dała się nakłonić do współżycia.

Kolejna dewiacja, papulofilia - jest rodzajem akrotomofilii, czyli pobudzenia wynikającego z patrzenia na zdeformowane lub okaleczone ciało partnera. Papulofila podniecają pryszcze na twarzy i ciele partnera. Ma ochotę ich dotykać oraz wyciskać. Według nas to wyjątkowo obrzydliwa dewiacja, a na dodatek mogąca prowadzić do zakażeń i pogłębienia się problemów skórnych.

Kolejna niehigieniczna dewiacja - mysofilia. Fetyszem jest brud - własny, na ciele partnera, w otoczeniu. Osoby, które w ten sposób się podniecają, celowo dopuszczają do zaniedbania higieny, co w efekcie nierzadko prowadzi do chorób skórnych i nie tylko.

Inni fetyszyści - laktafile czują podniecenie na widok wydzielających mleko piersi. Jeśli mogą je possać i zasmakować mleka kobiety, są bardzo podekscytowani. Czasami wiąże się to z autopedofilią, czyli pragnieniem bycia traktowanym jak dziecko.

A na koniec ciekawostka dla miłośniczek wysokich obcasów - mężczyźni, których podnieca widok kobiecej stopy w szpilkach, to altokalyfile.

I co Wy na to, Drogie Papilotki? A może słyszałyście o jakimś rodzaju fetyszu, którego zabrakło w naszej klasyfikacji? Podzielcie się wiedzą o nim koniecznie.

Polecane wideo

Komentarze (81)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2015 22:02
Jednym z dziwniejszych fetyszów jest też BDSM. Wszyscy wiedzą, o co chodzi. Niektóre kobiety/mężczyźni są od BDSM uzależnieni i nie dla nich seks bez BDSM to nie seks.
odpowiedz
MILENA (Ocena: 5) 07.03.2013 18:13
BEING BITTEN
odpowiedz
milena (Ocena: 5) 07.03.2013 18:11
podnieca mnie TT
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2012 22:25
metalofilia- podniecenie na widok metala
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2011 23:14
somnofilia - na spiocha i jedziesz xDD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie