Najbardziej atrakcyjnych ludzi wyróżnia 7 cech. Ile z nich posiadasz?

Jeśli masz je wszystkie - gratulujemy i zazdrościmy!
Najbardziej atrakcyjnych ludzi wyróżnia 7 cech. Ile z nich posiadasz?
Fot. Unsplash
13.09.2020

Dlaczego niektórzy ludzie są powszechnie uważani za atrakcyjnych, a inni - wręcz przeciwnie? Co sprawia, że dana osoba wyróżnia się z tłumu i przyciąga uwagę? Czy chodzi o symetryczne rysy twarzy? A może za wszystkim kryją się feromony, które skutecznie wzbudzają u płci przeciwnej pożądanie? Naukowcy do dziś próbują odpowiedzieć na to pytanie, a ich teorie mnożą się z roku na rok. 

Zobacz również: 5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach (chociaż nigdy się do tego nie przyznają)

Dziś, gdy randkowanie i szukanie miłości w dużej mierze przeniosło się do Internetu reguły przyciągania się i wzbudzania zainteresowania paradoksalnie wcale się nie zmieniły. Na podstawie wnikliwej analizy ogromnej ilości danych zebranych od użytkowników wielu aplikacji randkowych z całego świata badaczom udało się ustalić 7 cech, które czynią nas wyjątkowo atrakcyjnymi. Jeśli posiadasz je wszystkie mamy dla ciebie dobrą wiadomość - powodzenie masz jak w banku i nie sposób przejść obok ciebie obojętnie. Ani w realu, ani na platformie randkowej. 

7 cech atrakcyjnej kobiety

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/615585842803578103//https://pl.pinterest.com/pin/646829565218446966/)

7 cech atrakcyjnych osób 

Mieszane pochodzenie 

Badanie z 2014 roku przeprowadzone przez naukowców z American Sociological Association wykazało, że osoby o mieszanym pochodzeniu są powszechnie uznawane za bardziej atrakcyjne. Szczególnym powodzeniem cieszą się osoby rasy białej, w których żyłach płynie także krew azjatycka lub latynoska. Zdaniem ekspertów ma to związek z tym, że media przedstawiają je jako egzotyczne. 

Konkretne słowa w opisie 

Ułożenie krótkiego, ale zabawnego, inteligentnego i przykuwającego uwagę opisu w profilu w aplikacji randkowej to bardzo trudne zadanie. Są jednak osoby, którym udało się to rozpracować. Badacze przeanalizowali 12 tys. profili użytkowników platformy randkowej o nazwie eHarmony i odkryli, że pewne konkretne wyrazy w opisie stoją za popularnością właścicieli tych profilów. Mężczyźni zwracają szczególną uwagę na kobiety, które w swojej krótkiej notce biograficznej używają takich słów jak “ambitna”, “słodka” i “czuła”. Z kolei panie wykazywały większe zainteresowanie mężczyznami, którzy do opisania samych siebie używali takich określeń jak “pełen pasji”, “wysportowany”, “ambitny” czy “spostrzegawczy”. 

Zdjęcia w plenerze 

Niestety ta reguła z jakiegoś powodu dotyczy tylko mężczyzn. Z badania przeprowadzonego przez aplikację randkową Zoosk wynika, że panowie, którzy mają w swoim profilu zdjęcie (nie selfie!) zrobione w plenerze dostają średnio o 19 proc. więcej wiadomości niż ci, którzy nie mają takich fotek.  

Biały uśmiech 

W 2013 roku firma Market Tools Inc. przeprowadziła ankietę wśród ponad 5 tys. singli. Aż 58 proc. mężczyzn i 74 proc. wyznało, że zadbane i białe zęby to dla nich jeden z głównych warunków koniecznych, jakie szukają u potencjalnej partnerki lub partnera. 

Zdjęcia i opis sylwetki 

Chociaż chcemy wierzyć w to, że w miłości liczy się przede wszystkim wnętrze i osobowość, nie da się ukryć, że pierwsze wrażenie na płci przeciwnej wywieramy przede wszystkim poprzez wygląd. Zwłaszcza jeśli szukamy związku głównie w Internecie, a o interakcji twarzą w twarz na tym etapie nie ma mowy. Jedno z badań z 2014 roku wykazało, że mężczyźni raczej nie są zainteresowani kobietami, które mają w profilu tylko selfie przedstawiające ich twarz. Uznali natomiast, że najbardziej istotna część ciała w zdjęciu profilowym kobiety to brzuch, a zaraz po nim - pośladki i nogi. 

Z kolei z badania przeprowadzonego przez platformę randkową Plenty of Fish wynika, że kobiety w wieku 25-35 lat, które określiły swoją sylwetką jako “szczupła” dostają zdecydowanie więcej wiadomości w porównaniu z innymi użytkowniczkami. Tuż za nimi uplasowały się panie, które określiły się mianem “wysportowanych”. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się kobiety, które nie napisały nic na temat swojej figury. 

Surfing i joga 

Okazuje się, że o atrakcyjności i powodzeniu w aplikacji randkowej decyduje także sposób spędzania wolnego czasu i hobby. Z ponad 1 tys. przeanalizowanych aktywności sportowych na pierwszym miejscu uplasował się surfing – przynajmniej jeśli chodzi o mężczyzn. Za najbardziej atrakcyjny sport dla kobiet uznano jogę. 

Emoji nosa 

To może zabrzmieć wyjątkowo dziwne, ale nauka podobno nie kłamie. Z danych przeanalizowanych przez aplikację randkową Zoosk wynika, że podczas wymiany wiadomości kluczowe są emotikony. Jeśli jednak chcesz zakończyć swoją wypowiedź uśmiechem nie zapomnij o nosie. Okazuje się, że symbol :-) gwarantuje o 13 proc. więcej pozytywnych odpowiedzi, podczas gdy wysłanie znaków :) w 66 proc. pozostaje ignorowane.   

Zobacz również: Atrakcyjne kobiety zawsze robią te 5 rzeczy. Czego możesz się od nich nauczyć?

Polecane wideo

To ona ma największe powodzenie w „Hotelu Paradise 2”! Kim jest Dominika Konował?
To ona ma największe powodzenie w „Hotelu Paradise 2”! Kim jest Dominika Konował? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 3) 25.01.2022 21:01
nic lol
odpowiedz

Polecane dla Ciebie