Przyjaźń z eks. 3 niebezpieczeństwa, z którymi musisz się liczyć

Taki układ rzadko nam służy.
Przyjaźń z eks. 3 niebezpieczeństwa, z którymi musisz się liczyć
fot. Unsplash (Priscilla Du Preez)
03.08.2020

Były chłopak - z jakiegoś ważnego powodu nim został, dlatego nigdy o tym nie zapominaj. Czasem jednak łudzimy się, że uda nam się utrzymać przyjazne stosunki na bazie dawnego związku. Niezobowiązujące spotkania i zdrowy dystans brzmią jak przepis na znajomość z wartościową osobą, która kiedyś była naszą miłością. Taki układ jednak kusi nieplanowanym przekroczeniem fizycznej granicy, kiedy znów zaczniecie się do siebie zbliżać...

Zobacz również: 7 sygnałów, że były facet chce Cię odzyskać

Z kolei gdy jedna ze stron znajdzie sobie partnera, ta druga może poczuć się zmieszana. A gdy oboje jesteście w nowych związkach - po co niepokoić swoich partnerów? Przyjaźń z eks z każdej strony wydaje się być słabym pomysłem, choć oczywiście nielicznym się to udaje. Dowiedz się, jakie największe zagrożenia ze sobą niesie.

Przyjaźń z byłym chłopakiem: najgorsze skutki

#1 Rozdrapywanie ran

Rzadko zdarza się, aby uczucie po obu stronach wygasło jednocześnie. Jedna osoba zazwyczaj cierpi po rozstaniu, a druga w przyjaźni... może też widzieć jakiś interes. Od spotkania do bliskości jest krótka droga, więc jeśli zależy Ci na obecnym związku, nie ma co ryzykować. Lepiej jeśli odetniesz się od swojego eks i przestaniesz udawać, że wszystko jest między wami okej.

Utrzymywanie kontaktu na siłę tylko podsyci dawną tęsknotę i będzie dawać złudną nadzieję, że uda się wam zachować tę relację. Gdy on tylko zwiąże się z inną kobietą, będziesz czuła się zmieszana. Nie rób tego, a przynajmniej nie tuż po waszym rozstaniu. Najpierw daj sobie trochę czasu.

#2 Chaos w głowie

Jeżeli rozstanie nastąpiło z Twojej inicjatywy, taki kontakt tylko sprawi, że znów wrócą wątpliwości dotyczące słuszności tej decyzji. Z kolei kiedy to on Cię zostawił, spotkania z nim mogą być bolesne, jak bardzo byś siebie nie oszukiwała, albo dawać nadzieję na powrót. Po co wprowadzać taki mętlik? Coś między wami się wypaliło, więc pozwólcie sobie rozpocząć nowy rozdział i pójść w inne strony. Zerwanie zawsze jest skutkiem powtarzających się problemów. A widok byłego chłopaka tylko spowoduje, że znów będziesz o tym myślała. Lepiej zainwestuj tę energię we własny rozwój.

#3 Zazdrość obecnego partnera

Pomijając Twoje wewnętrzne rozterki, warto też zastanowić się, co na to obecny partner. Czy nie stanie się zły, zazdrosny, nie będzie mu przykro z tego powodu? Faceci wierzą, że kobiety zawsze mają lekki sentyment do byłych relacji. Nawet jeśli była dla Ciebie ważna, nie możesz dopuścić do sytuacji, w której chłopak będzie porównywał się do Twojej dawnej miłości. Ukochany może widzieć w tym zagrożenie dla waszego związku, więc jeśli już nic was nie łączy, skup się na budowaniu z nową osobą.

Zobacz również: Ciągle śnisz o swoim eks? Oto 6 najpopularniejszych scenariuszy i ich znaczenia

Źródło: mysli.pl

Polecane wideo

Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku
Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.08.2020 13:19
Ja wciaz przyjaznie sie moim eks, pomimo ze obydwoje mamy teraz innych partnerow to od czasu do czasu nawet sypiamy ze soba. Stara milosc nie rdzewieje, jak to sie mowi
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie