Jak stworzyć idealny profil na Tinderze?

Krótki poradnik o tym, co zrobić, aby znaleźć zadowalające dopasowanie.
Jak stworzyć idealny profil na Tinderze?
fot. Unsplash (frankie cordoba) & iStock (thomasandreas)
28.06.2020
Zuzanna Niedzielska

Niektórzy zarzekają się, że mają tę aplikację "tylko z nudów" lub dla zabawy. Wieczorami jednak desperacko poszukują na portalu randkowym bratniej duszy, bo przecież o wiele łatwiej jest przesuwać palcem po ekranie niż podejść i rozpocząć rozmowę w świecie rzeczywistym. Tysiące facetów w różnym wieku, z innymi historiami życiowymi, urodą i zainteresowaniami... jest w czym wybierać. Ty jednak pomimo, że zainstalowałaś Tindera już parę miesięcy temu, w dalszym ciągu nie dostajesz powiadomień o pożądanych dopasowaniach i nie jesteś w stanie umówić się na żadne spotkanie.

Zobacz również: Selfie a charakter. Co mówią o nas zdjęcia?

Jakakolwiek nie byłaby Twoja motywacja do posiadania konta, powoli zaczynasz zastanawiać się, czy to przypadkiem nie jest wina tego, jak prezentuje się Twój profil. W końcu trudno w kilku zdjęciach i zdaniach zawrzeć wszystko na temat swojej złożonej osoby. O czym warto pamiętać, aby przyciągnąć właściwego partnera? Wyjątki się zdarzają.

Idealny profil na Tinderze

aplikacja randkowa

Zdjęcia

Mężczyźni są wzrokowcami, a uwagę przyciąga to, co różnorodne. Nie chodzi o to, abyś na każdym zdjęciu na siłę prezentowała swoje wdzięki, ale postaraj się o to, aby każde z nich było inne. Pokaż siebie w odmiennych sytuacjach: jak jesteś uśmiechnięta, zamyślona, pochłonięta pasją, aktywna... dodaj też zdjęcie przedstawiające zarówno Twój portret jak i całą sylwetkę. Zadbaj o to, aby nie były to fotki typu selfie własnego autorstwa, ale fotografie, które zostały wykonane przez kogoś. Wielu osobom wydaje się, że wszyscy zerkają tylko na pierwszą fotkę i na jej podstawie podejmują decyzję. Jeśli naprawdę kogoś zainteresujesz, to z pewnością będzie chciał sprawdzić każdy detal na Twój temat i poświęci chwilę również na galerię. Zadbaj o to, aby główna fotka była czytelna, estetyczna i pokazywała Twoją naturalną urodę, a później możesz już wykazać się kreatywnością.

Pomyśl o swoich zainteresowaniach, osiągnięciach, ciekawych podróżach... pokaż na swoim profilu, że jesteś wszechstronna, dzięki czemu unikniesz nieporozumień z nudnymi mężczyznami. Czasami faceci boją się kobiet, których "wszędzie pełno", ale czy na takiej znajomości Ci zależy? Eksperci radzą, aby choć jedno zdjęcie pokazywało Ciebie w grupie znajomych, aby nie wypaść na osobę oderwaną od rzeczywistości. Jeśli już zdecydujesz się na taki krok, może daruj sobie fotografię z imprezy zakrapianej alkoholem w klubie. Unikaj też zdjęć tajemniczych, rozmazanych, zbyt odważnych (to zaprezentujesz mu dużo później), serii identycznych selfie, które powiewają desperacją, i memów... takie bonusy będziecie przesyłać sobie już podczas rozmowy. Ważne jest, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, więc nie marnuj miejsca na zbędne obrazki. Niestety, to wygląda trochę jak szybki casting i na takie warunki zgodziłaś się instalując tę aplikację.

Opis

Znasz taką zasadę: mniej, znaczy więcej? Faceci lubią kobiety tajemnicze, dlatego nie zdradzaj wszystkiego na swój temat od razu w opisie (zwłaszcza, że limit znaków jest ograniczony). On będzie miał czas, aby potem wypytać Cię o wszystko, liczy się zwrócenie jego uwagi, ale nie w inwazyjny sposób.

Pomyśl o hasłach, które najlepiej Cię określają i wyróżniają się na tle innych - być może związane z Twoimi zainteresowani, doświadczeniami czy po prostu tym, co lubisz. Zwiększa to prawdopodobieństwo na to, że spotkasz osobę, która podzieli Twoje pasje i będzie to wasz temat do rozmów, przynajmniej na początku. Nie udowadniaj na siłę, że robisz karierę albo jesteś inteligentna, bo będzie to wyglądało, jakbyś próbowała się tłumaczyć. Pamiętaj też, że ktoś, kto Cię nie zna, może nie zrozumieć Twojego specyficznego dowcipu, dlatego dwuznaczne żarty zostaw na moment, gdy rozmowa się już rozkręci. Unikaj lawiny emotikonek w opisie, a jeżeli bardzo zależy Ci na informacji kogo konkretnie poszukujesz i jakie masz oczekiwania względem partnera, to zawrzyj to na samym końcu, aby uniknąć nieporozumień i nie tracić czasu.

Piosenka

Nowe opcje w personalizowaniu swojego profilu pozwalają na jeszcze większe wyrażenie siebie. Muzyka jest doskonałym narzędziem, aby zaprezentować przed innymi swoją wrażliwość, osobowość, dobre wspomnienia czy gust. Wybierz utwór, który dobrze oddaje Twój charakter lub po prostu miło Ci się kojarzy np. z wyjazdem na wakacje, festiwalem muzycznym lub koncertem na żywo (przy okazji będzie to dobry temat do rozmowy). Niech nie będzie to oklepany hit z radia, ale wyjątkowa piosenka. Jeżeli dogadacie się na poziomie dźwiękowym, później będzie już z górki.

Zobacz również: Największe powodzenie na Tinderze mają kobiety, które potrafią ugotować... (Nie uwierzysz!)

Polecane wideo

Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera!
Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Hgfj (Ocena: 5) 28.06.2020 07:41
Jak stworzyć idealny profil to proste Po pierwsze bądź bardzo atrakcyjnym Po drugie nie zapomnij o punkcie jeden Były robione badania i pokazały że atrakcyjność jest bardzo ważna na tinderze najbardziej w przypadku mężczyzn prędzej dziewczyna przesunie w prawo na goście z ładna twarzą ubranego w worek po ziemniakach niż goscia z brzydką twarzą ubranego w najdroższy garnitur podobnie faceci predziej przesuna w prawo przy ładnej dziewczynie niż przy kobiecie z nadwagą
odpowiedz

Polecane dla Ciebie