Kobiety nie chcą spotykać się z kociarzami. Uważają ich za mniej atrakcyjnych

Właściciele kotów mają być mniej męscy, za to bardziej neurotyczni. Co Wy na to?
Kobiety nie chcą spotykać się z kociarzami. Uważają ich za mniej atrakcyjnych
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/hotdudeswithkittens/)
29.06.2020

Na temat miłośników kotów krąży wiele stereotypów. Zgodnie z nimi przede wszystkim powinniśmy napisać “miłośniczek”, a nie “miłośników”, bo trzymając się tych przekonań koty szczególnie upodobały sobie singielki, by nie powiedzieć stare panny. Zgodnie ze złośliwymi stereotypami typowa kociara to właśnie samotna singielka - zaczyna od jednego kota, który ma jej dotrzymać towarzystwa w mieszkaniu, a kończy jako zgorzkniała stara panna, która przez lata przygarnęła wszystkie okoliczne koty, a te stały się całym jej życiem. 

Zobacz również: Wolisz koty czy psy? Wybór mówi wszystko o Twojej osobowości

To oczywiście wyjątkowo przerysowana wizja, która nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą, a posiadanie kota czy też kotów nie jest wyłącznie domeną nieszczęśliwych singielek. I chociaż (znów - zgodnie ze stereotypami) mówi się, że większość mężczyzn to psiarze, wielu facetów to dumni i szczęśliwi posiadacze kotów i wcale się tego nie wstydzą. 

Jednak jeśli wierzyć najnowszym badaniom, single z psami mają przewagę nad singlami-kociarzami. Okazuje się, że zdaniem kobiet posiadacze kotów uchodzą za niezbyt atrakcyjnych. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Travis DesLaurier (@travbeachboy)

Mężczyźni z kotami mniej atrakcyjni w oczach kobiet 

Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez naukowców z Colorado State University. Wzięło w nim udział prawie 1,5 tys. kobiet w wieku 18-24 lata, którym pokazywano dwa zdjęcia tego samego mężczyzny po 20-tce. Fotografie różnił tylko jeden szczegół. Na jednym zdjęciu mężczyzna pozował z kotem, a na drugim – bez zwierzakaUczestniczki badania miały następnie ocenić nieznajomego ze zdjęcia pod kątem tego, co sądzą na temat jego osobowości czy męskości. Miały też odpowiedzieć na pytanie, czy umówiłyby się z nim na randkę i czy mężczyzna nadaje się ich zdaniem na krótko- czy długotrwały związek. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HotDudesWithKittens - Official (@hotdudeswithkittens)

Okazało się, że kobiety zdecydowanie gorzej oceniły “kociarza”. Ich zdaniem mężczyzna pozujący do zdjęcia z kotem jest mniej męski i wydaje się neurotyczny. Stwierdziły, że raczej nie umówiłyby się z nim na randkę.  

Kot dodał jednak mężczyźnie ze zdjęcia dodatkowych punktów w innych kategoriach. Uczestniczki eksperymentu oceniły go jako bardziej pewnego siebie i otwartego w porównaniu do fotografii, na której nieznajomy pozuje solo. Kobiety stwierdziły też, że kociarz wygląda na bardziej ugodowego.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HotDudesWithKittens - Official (@hotdudeswithkittens)

Co sądzicie o takich wynikach badań? Też odrzuciłybyście mężczyznę tylko dlatego, że woli koty niż psy? 

Zobacz również: Mieszkam sama z czterema kotami. Czy to dlatego faceci mnie nie chcą?

Polecane wideo

Massimo KONTRA Christian Grey. Który jest bardziej HOT?
Massimo KONTRA Christian Grey. Który jest bardziej HOT? - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.37 / 5
Hejter (Ocena: 1) 23.08.2020 19:45
Japierdole, co jeszcze? Kociarze są lepsi niż psiarze, bo wprost emanuje z nich... instynkt ojcowski.
odpowiedz
bea (Ocena: 1) 04.07.2020 18:51
Ale bzdury!! Dla mnie to, że facet posiada kota to plus. Najgorszy typ ludzi to ci, którzy w ogóle nie lubią zwierząt. Takich mężczyzn omijam szerokim łukiem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 14:30
Ja uwielbiam zwierzęta, w szczególności koty. Ludzie, którzy zajmują się swoimi pupilami mają wiele pozytywnych cech, nie są przede wszystkim egoistami. Facet kociarz według mnie jest mega fajną i pozytywną osobą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 23:57
Co za bzdury ! Mój narzeczony jest kociarzem, bo uwielbia koty, zwłaszcza brytyjskie,i jest naprawdę kochanym człowiekiem. Zresztą obydwoje kochamy te zwierzęta i dlatego też nie było sprzeczek czy kot ma się znaleźć w naszym mieszkaniu. I tak przygarnęliśmy małą koteczkę, która miała trafić do schroniska. W przyszłości planujemy zakup drugiego kota, tym razem niebieskiego brytyjczyka :)
odpowiedz
Poetka (Ocena: 5) 29.06.2020 18:13
Na faceta co ma ładnego kota // zerkałabym jak zboczeniec zza płota, // A jakby ściągnął spodnie // to usiadłabym na nim wygodnie // i tak bym po nim skakała, // że ziemia trzęsła by się cała!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie