„To gorsze niż zdrada”. Jakie sekrety są w stanie zniszczyć nawet najlepszy związek?

Sprawiają, że osoby, które połączyła miłość, stają się sobie zupełnie obce.
„To gorsze niż zdrada”. Jakie sekrety są w stanie zniszczyć nawet najlepszy związek?
Fot. Unsplash
05.06.2020

Czy związek jest w stanie przetrwać zdradę? Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektóre osoby wychodzą z założenia, że zdrada przekreśla całą relację, a partnerowi, który okazał się niewierny, nie sposób ponownie zaufać. Inni są w stanie dać niewiernemu partnerowi drugą szansę i bywa, że mimo zdrady ich związek staje się jeszcze silniejszy.  

Zobacz również: Tym znakom zodiaku możesz zaufać w ciemno. Dosłownie brzydzą się zdradą

Okazuje się jednak, że dla wielu osób istnieje coś o wiele gorszego niż zdrada. Chodzi o pewną szczególną tajemnicę, którą jeden z partnerów ukrywa przed swoją drugą połówką. I wcale nie chodzi o relację z kimś innym. W tym miejscu można posłużyć się wyjątkowo prawdziwym stwierdzeniem, zgodnie z którym jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. 

Sekrety finansowe gorsze niż zdrada w związku

Fot. Unsplash.com

Sekrety finansowe gorsze niż zdrada? 

Z ostatniego badania, przeprowadzonego na zlecenie portalu creditcard.pl wynika, że 29 milionów Amerykanów (czyli 1/5 osób pozostających w związkach) ukrywa przed swoim partnerem lub partnerką sekrety finansowe, np. dodatkową kartę płatniczą czy konto w banku. Z tej samej ankiety wynika, że zdaniem 20 proc. badanych taka niewierność finansowa jest gorsza niż romans. Brzmi zaskakująco? Eksperci nie widzą w tym nic dziwnego. Ich zdaniem bez względu na okoliczności wszystko sprowadza się do jednego – utraty zaufania. 

Utrata zaufania w związku jest niszcząca bez względu na to, w jaki sposób do niej dojdzie – czy partner przyłapie cię na kłamstwie, na zdradzie czy majstrowaniu przy pieniądzach 

- wyjaśnia w rozmowie Brent Thomas, doradca finansowy. Z kolei Aaron Anderson, psycholog specjalizujący się w terapiach małżeńskich dodaje, że odkrycie kłamstw ze strony partnera lub partnerki zawsze sprawia, że ta osoba staje się w oczach drugiej połówki kimś zupełne obcym i niegodnym zaufania. 

Taka sytuacja zmusza do zadawania sobie pytań: “Jak dobrze naprawdę znam swojego partnera?”, “Jak wiele on przede mną ukrywa?”. To stwarza brak zaufania oraz stawia pytania co do wspólnej przyszłości. 

Eksperci zwracają też uwagę na to, że do tego wszystkiego dochodzi strach przed obciążeniem długami zaciągniętymi przez partnera, z których do tej pory nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, a które mogą towarzyszyć nam do końca życia. 

Zgadzacie się z tym, że sekrety finansowe mogą być gorsze niż zdrada? 

Zobacz również: „Mój facet jest zadłużony i ukrywał to przede mną. Gdy prawda wyszła na jaw, poprosił mnie o pożyczkę!”

Polecane wideo

Ten facet ma taką twarz, że pasuje mu każdy rodzaj zarostu. W której wersji jest najprzystojniejszy?
Ten facet ma taką twarz, że pasuje mu każdy rodzaj zarostu. W której wersji jest najprzystojniejszy? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 18:13
Od paru lat bzykam się z moim ginekologiem partner nic nie podejrzewa nie wiem jak to zakończyć boje się że mnie zostawi jak cokolwiek wyjdzie na światło dzienne co robić
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie