Nie, jeszcze nie możesz nazwać go swoim chłopakiem. Najpierw muszą stać się te 4 rzeczy

Bez nich trudno mówić o jakimkolwiek „związku”.
Nie, jeszcze nie możesz nazwać go swoim chłopakiem. Najpierw muszą stać się te 4 rzeczy
Fot. Unsplash
23.05.2020

Definiowanie związku nigdy nie jest łatwe ani oczywiste. Właściwie to o wiele prościej było w podstawówce, kiedy zawstydzeni chłopcy wyrzucali z siebie na jednym wdechu słowa: “Będziesz ze mną chodzić?” albo podsuwało karteczki z tym pytaniem i opcjami, z których należało zakreślić tę wybraną. Z tym że podstawówkowe "związki" były raczej szczenięcymi zalotami i często trwały mniej więcej do przerwy obiadowej albo do ostatniej lekcji. 

Zobacz również: 12 powodów, dlaczego on jeszcze nie powiedział, że chce z Tobą być

W dorosłym życiu wszystko się skomplikowało. Czasami jednej osobie wydaje się, że po tygodniach randkowania jest już w związku, podczas gdy ta druga jest przekonana, że to tylko luźna znajomość. Pytanie o “intencje” również wydaje się nieco dziwne i nienaturalne. Jak zatem stwierdzić, czy można już mówić o związku, czy jeszcze nie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale zachowanie (potencjalnego) partnera może być dobrą podpowiedzią. Jeżeli facet, z którym się spotykasz jeszcze nie robi tych 4 rzeczy, zdecydowanie nie możesz nazywać go swoim chłopakiem. 

Czy jesteśmy razem? Kiedy zaczyna się związek?

Możesz mówić o tym, że jesteście razem, kiedy facet, z którym się spotykasz...

Robi wszystko, żeby się z tobą zobaczyć 

Łatwo jest umawiać się na randki w momencie, kiedy to ty jesteś stroną, która zawsze proponuje i organizuje spotkania. Jeśli jednak facet, z którym się spotykasz nigdy nie wykazuje inicjatywy, jest zdecydowanie za wcześnie, żebyś mogła myśleć o nim jak o swoim chłopaku. Mężczyzna, któremu naprawdę zależy na kobiecie będzie robił wszystko, by poświęcaj jej swój czas. Jeśli on zawsze zasłania się wymówkami prawdopodobnie nie traktuje cię tak poważnie, jak ty jego. 

Czy jesteśmy razem? Kiedy zaczyna się związek?

Fot. Unsplash.com

Mówi wprost o tym, co do ciebie czuje 

I nie chodzi o superpoważne deklaracje, planowanie wspólnej przyszłości ani nawet słowa “kocham cię” - to wszystko może (a nawet powinno) poczekać. Chodzi o prosty fakt, że ten facet naprawdę chce z tobą być i nie boi się mówić o swoich uczuciach. Nie wstydzi się powiedzieć ci, że mu na tobie zależy i nie uważa, że to przejaw słabości, albo że mówienie o tym, co do ciebie czuje jest niemęskie. W momencie, gdy facet poznaje kobietę, na której naprawdę mu zależy, takie obawy zupełnie znikają. 

Kasuje aplikacje randkowe 

Być może poznaliście się na Tinderze albo w innym serwisie randkowym, a może miało to miejsce w prawdziwym życiu - nie ma to znaczenia. W dzisiejszych czasach większość singli ma za sobą okres, kiedy szukało szczęścia w aplikacjach randkowych i nie ma w tym niczego złego. Pod warunkiem, że kasują swoje konta gdy zaczynają angażować się w relację z drugą osobą. Jeśli facet, z którym się umawiasz wciąż nie usunął swojego profilu na Tinderze (odinstalowanie aplikacji się nie liczy!), jest jeszcze za wcześnie, abyś zaczęła angażować się w tę relację emocjonalnie.  

Jego rodzina i przyjaciele wiedzą o twoim istnieniu 

Kiedy w naszym życiu dzieje się coś ekscytującego albo coś, co sprawia nam wielką radość i szczęście to naturalne, że chcemy podzielić się tym z całym światem - a przynajmniej z osobami, które są nam najbliższe. Zdecydowanie dzieje się tak w sytuacji, gdy w naszym życiu pojawia się wyjątkowa osoba. Czasem wręcz trudno nam powstrzymać się przed tym, aby w każdej rozmowie mówić tylko o niej. Jeśli jednak facet, z którym się umawiasz nawet słowem nie wspomniał o twoim istnieniu swoim znajomym ani rodzinie, powinnaś nieco przystopować jeśli chodzi o emocjonalne inwestowanie w waszą znajomość. Być może on po prostu jeszcze nie jest na to gotowy, a być może z jakiegoś powodu nie chce mówić nikomu o waszej relacji. Ten drugi scenariusz zdecydowanie nie należy do optymistycznych. 

Zobacz również: Nie ma się co oszukiwać. 5 ewidentnych sygnałów, że kochasz go bez wzajemności

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie