Właśnie tacy mężczyźni są najlepszymi mężami. Wyróżnia ich jedna nietypowa cecha wyglądu

Co ciekawe, z reguły jest uznawana za wyjątkowo nieatrakcyjną...
Właśnie tacy mężczyźni są najlepszymi mężami. Wyróżnia ich jedna nietypowa cecha wyglądu
Fot. Unsplash
22.05.2020

Na pewnym etapie życia chyba każda kobieta ma w głowie obraz idealnego mężczyzny. Najczęściej to wysportowany, wysoki facet o zniewalającym uśmiechu i silnych ramionach, przy którym można poczuć się bezpiecznie i dosłownie zanurzyć się w jego objęciach. Jednak z czasem okazuje się, że takie wyśnione ideały rzadko kiedy występują naprawdę, a my łapiemy się na tym, że w gruncie rzeczy nie możemy oprzeć się facetom, którzy być może nie mają aparycji mężczyzn startujących w konkursie Mister World, ale za to nie brakuje im uroku 

Zobacz również: Właśnie o takich mężczyznach marzy aż 72 proc. kobiet. Panowie będą mocno zaskoczeni

Co więcej, czasami cechy wyglądu, które są powszechnie uważane za niezbyt atrakcyjne świadczą o dobrych zadatkach na idealnego partnera. Można to powiedzieć zwłaszcza o mężczyznach o dużych nosachRóżne badania naukowe a także wierzenia sugerują, że mężczyźni z dużymi nosami są najlepszymi mężami. Jaką przewagę mają nad innymi kandydatami? 

O czym świadczy duży nos u mężczyzny? 

Ma lepszą kondycję 

Okazuje się, że mężczyźni mają większe nosy niż kobiety, ponieważ potrzebują więcej tlenu, aby odpowiednio dotlenić mięśnie - zwłaszcza podczas treningu. W trakcie ćwiczeń fizycznych organizm potrzebuje większej ilości energii niż w stanie spoczynku. Rośnie zapotrzebowanie na tlen, a więc zwiększa się liczba oddechów, serce intensywniej pracuje i pompuje krew do mięśni. Im wysiłek większy, tym większe jest pochłanianie tlenu. Duży nos z pewnością będzie tutaj pomocny. 

Jest inteligentny 

Duże nosy u mężczyzn są utożsamiane z ponadprzeciętną inteligencją już od czasów starożytności. Wprawdzie nie idą za tym żadne dowody naukowe, ale starożytni Egipcjanie święcie wierzyli w to, że mężczyźni obdarzeni przez naturę dużymi nosami są wybitni i charakteryzuje ich wysokie IQ. Duże męskie nosy doceniali także starożytni Grecy i Rzymianie. Uważali oni, że to atrybut silnego wodza, który zasługuje na to, aby trzymać władzę. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adrien Brody Fans (@adrienbrodyfans)

Ma rękę do pieniędzy 

A raczej – ma do nich nos. Wierzą w to Chińczycy, którzy wyznają fizjonomikę. Ich zdaniem wygląd twarzy oraz jej cech charakterystycznych decyduje u człowieka o jego przynależności do określonej grupy charakterologicznej, a nawet może decydować o powodzeniu w życiu i całym losie. I tak duży nos jest utożsamiany ze szczęściem do pieniędzy. Co więcej, szanse na bogactwo rosną z wiekiem.  

Ale związek między rozmiarem nosa a statusem materialnym to nie tylko domena fizjonomiki. Eksperci z Wielkiej Brytanii przeanalizowali cechy charakterystyczne twarzy osób, które odnoszą największe sukcesy. Na tej podstawie opracowali model twarzy “skazanej na sukces” w biznesie. Wyróżnia ją duży nos, płaskie nozdrza, a także szeroko rozstawione oczy. 

Cieszy się dobrym zdrowiem 

Okazuje się, że duży nos lepiej chroni przed bakteriami, alergenami i infekcjami. Według badań z University of Iowa osoby z dużymi nosami wdychają prawie 7 proc. mniej zanieczyszczeń niż te, których twarze charakteryzują się małymi nosami. Tym samym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że twój ukochany będzie chorował. A także masz większe szanse na to, że nie zarazi cię żadnym przeziębieniem. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CurioCine (@curio.cine)

Ma większe libido 

Na pewno doskonale znasz ten mit - ponoć rozmiar nosa mężczyzny przekłada się na rozmiar jego przyrodzenia. Nie istnieją jednak żadne naukowe dowody, które mogłyby to potwierdzić. Co innego jeśli chodzi o popęd seksualny. Wyniki badania opublikowane w czasopiśmie naukowym “Evolution and Human Behaviour’ potwierdzają, że mężczyźni o dużych nosach mają większe libido. Ich partnerki nie mogą zatem narzekać na brak wrażeń w sypialni. 

Zobacz również: 9 rzeczy, przez które facet staje się bardzo atrakcyjny (nie chodzi o wygląd)

Polecane wideo

Zapomnijcie o wszystkich przystojniakach z Netflixa. Paul Mescal to nowy „Internet's boyfriend”, w którym nie sposób się nie zakochać
Zapomnijcie o wszystkich przystojniakach z Netflixa. Paul Mescal to nowy „Internet's boyfriend”, w którym nie sposób się nie zakochać - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 25.05.2020 17:48
Omajgat
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 19:47
Gérard Depardieu przeczy temu wszystkiemu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 11:36
To prawda :D Moj narzeczony ma duzy nos, ale jest przystojny i nadaje się na męża.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 02:06
Mój tata :D w mojej ocenie jest niezłym mężem, mama też raczej nie narzeka. Czasem żartuje, że się bardzo obawiała żebym nie odziedziczyła noska po tatusiu bo musieliby mi sfinansować operację plastyczną. Tata się o to nie obraża :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 01:29
Ooo, Adrien Brody. 😁 On jest tak pięknie niepiękny. 😁 Uwielbiam filmy, w których gra, niezależnie od tego, w jaką postać się wciela.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie